Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan jön ez a tévhit, hogy...

Honnan jön ez a tévhit, hogy az introvertáltak okosabbak az extrovertáltaknál, meg hogy biztos sokat olvasnak?

Figyelt kérdés

Szögezzük le: én nem vagyok extrovertált. csak azért mondom, mert ha az ember megvéd másokat, akkor a többiek hajlamosak őt is közéjük sorolni. Bár sokszor úgy érzem, hogy én valahogy a kettő között vagyok, egyik végletbe se tartozom. És azt se gondolom, hogy akár egyik véglet, akár másik, akár a középút annyira különleges lenne. Mind tök átlagos. de az introvertáltaknál azt vettem észre, hogy sokat jönnek azzal, hogy ők (vagy mi) okosabbak az extrovertáltaknál. Persze az extrovertáltak meg gyakran azt hiszik, hogy az introvertáltak félnek az emberektől, karótnyeltek, szóval mindkét irányba megvan a sztereotípia. de szerintem az introvertáltak sokszor épp ugyanolyan bunkók: számon kérik, hogy őket miért tartják unalmasnak, karót nyeltnek vagy félősnek, majd pont ugyan olyan előítéletekkel jönnek. Például hogy az extrovertáltak biztos minden éjszaka leisszák magukat a sárga földig, illetve hogy buták. Kedvencem, hogy az introvertáltak okosak és filozofálgatnak. Tapasztalatom szerint amikor azt mondja valaki,hogy filozofálgat, akkor kábé ilyen mélységű filozófiai vitákra gondol, hogy a cápa vagy a krokodil győzne egy harcban. nem az a célom, hogy bárkit megsértsek, de ismerek introvertált és extrovertált embereke,t és szerintem mindkettő csoportban pont ugyanannyi bunkó és kulturálatlan ember van. Az meg a legnagyobb tévhit, hogy aki introvertált, az az egyedül töltött idejét kapából Nietzsche meg James Joyce olvasásával tölti. Őszintén, introvertált társaim, attól senki nem lesz okosabb, hogy olvasta az Alkonyatot, meg hogy életébe nem volt fesztiválon, de azét szidja, mert azt se tudja, milyen az. Mindkét fél teljesen előítéletes.


A kérdésemnek annyi a célja, hogy más is van-e aki így gondolja.


2019. dec. 8. 22:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

*kapásból

*életében

2019. dec. 8. 22:26
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Aki befelé forduló, csöndes, az olyan hobbikat is választ. Pl olvasás egyedül nyugodtan, videójáték stb. A nagyvilági extrovertáltak meg társasági életet élnek, buliznak stb szóval biztos nem olyan okosak, de ez nem igaz. Nem csak ez a 2 szélsőség van
2019. dec. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól írtad, sztereotípiák: Az emberek szeretnek egyszerű következtetéseket levonni és általánosítani. Az extrovertáltakkal kapcsolatban először partiállatokra gondolnak, az introvertáltakkal kapcsolatban bölcs emberkékre.

A valóságot jól látod, nem ennyire fekete-fehér a dolog.

2019. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es,ezt értem. És nem akarok nagyképűnek tűnni, de az, hogy olvassa mondjuk az Alkonyatot vagy akármelyik könyvmolyképzős izét nem akkora was ist das. Az se biztos, hogy olvas, gépezhet is.
2019. dec. 8. 23:02
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy ki mennyire okos (intelligens) az egy veleszületett dolog, és nem függ attól, hogy valaki extrovertált vagy introvertált.


Ha abból indulunk ki, hogy az introvertáltak többet vannak egyedül, így valószínűbb több egyszemélyes hobbit űznek. Nem feltétlenül olvasnak, lehet gépeznek, puzzleznek vagy csak a természetben sétálnak.

Ennek ellenére nagyobb eséllyel fog olvasni egy introverált, és nagyobb eséllyel lesz ideje/kedve mélyebb témákon gondolkodnia és filozofálgatnia.


Nem minden introvertált okos, művelt és olvas sokat, elég sztereotíp dolog, ezt hinni.

Viszont valószínűbb, hogy egy introverált többet olvas és műveltebb, mint egy extroverált. Nem biztos, de valószínűbb.

2019. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Extroveltált gyerekkori haverom pl. pont sokkal többet olvas mint a introveltált csaj ismerősöm aki könyvmoly.. Srác mondjuk Angliában él és tanulás és buli az élete. :)
2019. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Nietzsche és James Joyce? legyen inkább Lautréamont és Cortázar :-)
2019. dec. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, melyik író, de érted mit akartam vele kifejezni. Elismerem, hogy az introvertáltaknak több idejük van fenntartom, hogy nem mindegy az se, ki mit olvas. Például ilyen Titok meg más áltudományos izéket arról, hogy "bevonzod a pénzenergiát" vagy aki szó szerint elhiszi, hogy a Da Vinci-kód igaz... Ezek is könyvek. (A Da Vinci-kóddal mint fikcióval nincs bajom, csak azokkal, akik tényleg elhisznek öszeesküvés-elméleteket.)
2019. dec. 8. 23:49
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem okosabbak, csak többet merengenek, ami lehet az előnyükre.

Én extrovertált vagyok, okosnak tartom magam (nagytudásúnak), de a tudásom nem könyvekből van. Elolvastam már pár könyvet, de inkább csak utazás közben meg munka helyett (:D), a tudásom nagy része viszont abból jön, hogy nekiugrok a feladatnak és csak annyit agyalok rajta passzívan, amennyivel tudok próbálkozni. Totál kaotikus a munkavégzésem, emberek között csacsogva valamot kiszopok az ujjamból, ami általában működik és utána azzal villogok a többieknek. Nagyjából ennyiből áll a tanulási és a munkamorálom is.


Tanultam pszichológiát, az intro-extro jelenség nem függ intellektustól, csak másképp szerveződik az információszerzés is. Én inkább szociális tanuló vagyok, másoknak csinálok anyagokat és adom elő, akkor tanulok. A másik eset, amit írtam is, hogy az elméleti részt összehányom meg átfutom és ugrok a feladatra, viszonylag kevés tervezéssel meg rendszerezéssel.


Amúgy: egy igahi introvertált leszarja, hogy mit gondol róla a nyüzsgő tömeg. Nem kéri ki magának, hogy miért nem ő a partyarc. Amkre te gondolsz, az egy félénk ember, aki irigyli a nyitottaktól a népszerűséget.

2019. dec. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Ez így nem igaz. Kolleganőm lánya pl. sötét, mint az éjszaka, és introvertált. Egyszerűen elvan otthon, nézi a plafont. Hogy mereng-e, nem tudom, de kb. igent és nemet tud mondani, ha beszélgetne vele az ember, akkor vigyorog. Véleménye semmiről sincs. Önálló gondolatai sem, sőt egy lépésből a következő logikus lépést sem tudja meghatározi az életben (28 évesen). Kb. egy szobanövény szintjén él (ezt az anyja is mondja.)
2019. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!