Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy anya miért hagyja, hogy a...

Egy anya miért hagyja, hogy a nevelőapja megalázza a lányát?

Figyelt kérdés

8 éves voltam, amikor összejött a nevelőapámmal. Sokszor bántott szóval anyám pedig olyankor csak úgy tett mintha nem is hallotta volna.

Volt olyan, amikor a nevelő apám 2 haverja ott volt és anyám előtt tettek rám megjegyzéseket, hogy "milyen jó alakja van a kislánynak"

"de jó feneke van, szerencséd, hogy a nevelőapja vagy" anyám ezeken csak mosolygott.

"biztosan van már barátja" (8 évesen, hogy lett volna?) hozzá teszem átlag 8 éves voltam. Így visszanézve a képeket is.

A nevelőapám persze azt mondta mindig, hogy kövér vagyok fogynom kéne.

Szerencsére egy évvel később elkötöztem a nagyszüleimhez, pont ezek miatt, bár én akkor ezeket még nem fogtam fel. Akkor úgy volt, hogy mert ott van az uncsitesóm és amúgy is jobban érzem magam ott. Anyámmal 15 éves korom óta nem beszéltem.

Azért kíváncsi lennék, miért hagyta ezeket.



2019. dec. 10. 12:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és kihagytam, hogy apukámnak másik családja van. Kb 1 évben 2szer beszéltem vele, de mostmár vele sem beszélek.
2019. dec. 10. 12:42
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyenge jellemű. Félt, hogy elveszti a párját, ha ezeket szóvá teszi. Jól tetted, hogy elköltöztél, szerencse, hogy nagyobb bajod nem történt.
2019. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert számára a saját "komfortérzése" fontosabb volt, úgy gondolta, hogy a verbális bántalmazás nem olyan súlyos.
2019. dec. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
71%
Mert anyád nem szeret. Bizonyította ezt azzal, hogy nem törődött veled és bizonyítja azzal is, hogy most nem is keres. Sajnos vannak ilyen embernek nevezett lények, akik a szívük alatt kihordott gyermeket eldobják maguktól. Ez van. :(
2019. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 Igazából abban a korban én akkor ezekből nem fogtam fel semmit. A nagyszüleim jöttek rá, hogy mi van és elkezdtek félteni. Nem tudom pontosan mai napig sem milyen beszélgetés történt köztük, de anyám nem nagyon marasztalt meg úgy is kb 2 utcányira lakom.

Bár annyira érdekelte mi van velem, hogy lehet a papa csak annyit mondott, hogy :Visszük a gyereket Anyám meg :jó vigyed!

2019. dec. 10. 12:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem várt gyerek voltam. Apám 17 évvel idősebb anyámnál, amikor ők össze jöttek apámnak már felesége és gyereke volt. Anyám 17 évesen szült. Amikor becsusztam én apám azt, mondta anyámnak, oké hagyjuk az egészet. Aztán megállapodtak, hogy fizeti a gyerektartást és a felesége nem szerez tudomást rólunk (én így tudom a sztorit) azóta is együtt van a feleségével apám.
2019. dec. 10. 12:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező, hogy ilyen gyerekkor jutott neked. Anyád egy tini volt mikor születtél, odalett a fiatalsága, ezért valahol egy rossz dolognak érzett. Most nem ellened, de ilyenkor miért nem vetetik el a gyereket? Se normális család, se szeretet, még szerencséd volt a nagyszüleiddel.

Jobban is teszed, ha nem is keresed, de ne lepődj meg azon, ha esetleg megszorul eszébe fogsz jutni, de te minden szívfádalom nélkül megtagadhatod a segítséget.

2019. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, hogy túl fiatal volt anyukád a gyerekvállaláshoz. Másrészt azt is gondolom, hogy alapból lehetett nála valami bibi, mert egy egészséges 16 éves lány nem jön össze egy 33 éves (családos) pasival.

Tudom, hogy nem könnyít a helyzeteden, de légy hálás a nagyszüleidnek, hogy kimentettek a szituból, mert a családon belüli erőszak igen gyakori sajnos. Csak a saját ismeretségi körömben van három olyan nő, akit molesztált a nevelőapja kiskorában…

2019. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 te jó isten,

Igen jól kijövünk. De ezek a nagyszülők anyám szülei. Az is durva. Nem tudom mi lehet. Van még két nagybátyám azaz anyámnak két testvére meg egy nővére, ők teljesen normálisak.

2019. dec. 10. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!