Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy tizenéves lányt a nevelőap...

Egy tizenéves lányt a nevelőapja éveken keresztül erőszakolta, az anya és a család semmit nem vett észre belőle. Ez csak nekem fura?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam egy cikket, miszerint egy 13 éves lányt 3 éven keresztül erőszakolt az anyjának a párja. Senki nem tudta, nem vette észre.

Ez csak nekem megdöbbentő?

Nyilvánvalóan a férfi egy aberrált beteg állat, nem akarom a felelősséget levenni róla.

Na de mi a helyzet az anyával? Milyen anya az, aki nem veszi ezt észre? Milyen anya az, akihez nem tud fordulni a lánya ezzel?

Sajnos annyi olyat látok a környezetemben is, hogy az anyák az aktuális párjukat, vagy férjüket helyezik előtérbe, nekik kedveznek minden döntéssel, nem a gyereküknek.

Nem mondom, hogy akkor ne legyen kapcsolatuk meg csak a gyereknek éljenek, de értitek azért a gyerek biztonságát előtérbe kéne helyezni, nem az aktuális kukit.

Szerintetek ez miért van? Van esetleg itt olyan, aki ilyen anya, vagy éppen a gyerek oldalról van itt? Mit gondoltok?


2017. aug. 13. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Személyesen is ismerek ilyet. Én nem értem hogy lehet az, hogy az egész családban senki sem vette észre, hiszen annyira nyilvánvaló volt. De elintézték annyival, hogy a gyerek most kamaszodik, majd kinövi ezt a viselkedést.

Szorongott, senkivel sem mert beszélni, rosszul lett ha emberek közé kellett mennie... annak a gyereknek pszichológusra lett volna szüksége, de semmit sem tettek. Egyesek azt hiszik, hogy a családjuk annyira tökéletes, hogy ilyen dolgok velük nem történhetnek meg.

2017. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Abban a korban vagyok, hogy mindenki gyereket vállal éppen a környzetemben. És annyira hihetetlen nekem, hogy iszonyúan várja mindenki a gyereket és hiper szuper szülő akar lenni..

Aztán telnek az évek és ilyen semmilyen viszont alakítanak ki a gyerekükkel, nem beszélgetnek, nem ismerik meg igazán.

Nekem ez annyira megdöbbentő,hogy sokan elfelejtenek foglalkozni a gyerekkel, ha már nem olyan kicsi..

Nem értem hogy lehet úgy élni, hogy nem beszélgettek igazán, nem tud benned megbízni és hozzád fordulni a gondjaival.

2017. aug. 13. 18:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez a kamaszodás különösen fontos, ilyenkor pont hogy még jobban oda kéne rá figyelni, nem csak legyinteni, hogy majd kinövi.
2017. aug. 13. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos, sok gyerek a kamaszkorban minden ilyesmi nélkül is az "elviselhetetlen" határán mozog, és legfeljebb kimondottan szakképzett valaki lenne képes egyértelmüen eldönteni, hogy "csak" kamaszodik, vagy valami egyéb van a háttérben.


Emellett éppen a molesztált gyerekekre jellemzö, hogy magukat okolják, magokat tartják hibásnak és ezért nme szólnak a szülönek, mert szégyellik magukat. Ez akkor is jellemzö, ha egyébként tényleg jó kapcsolat van a szülö és gyerek közt - ez egyszerüen a molesztálás pszichologiájából következik.


Az ilyen férfiak meg akkor tesznek valamit a gyerekkel, amikor nincs senki más a lakásban, azaz akkor senki nem tudja észrevenni, emellett a gyereknek nincs bizonyítéka, és ez a másik ok, amiért nem mer senkinek sem szólni.


Ami meg azt illeti, hogy az anya nem a gyerek biztonságát helyezi elötérbe: a legtöbb ilyen férfiröl nem látható, hogy ilyen hajlama van, és ezért nem levárható egy nötöl, hogy csak azért maradjon egyedül, mert esetleg lehet perverz az illetö. (Emellett a legtöbb eseten nem az "aktuális kuki" miatt keres egy nö társat, hanem az emberi oldala legalább annyira számít neki, akinek CSAK az kellene, az nem élettársat tart, hanem alkalmi kapcsolatokat keres)

2017. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

A (nemi) erőszakot elszenvedő gyerekek 99%-a meg van félemlítve a támadója által, hogy nem merjen segítséget kérni, ne merje elárulni, mi folyik.


Arra is rengeteg a példa, hogy amennyiben az áldozat mégis megpróbál segítséget kérni -ritkább eset, ha van mersze ehhez-, általában nem hisznek neki.

2017. aug. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Emellett éppen a molesztált gyerekekre jellemzö, hogy magukat okolják, magokat tartják hibásnak és ezért nme szólnak a szülönek, mert szégyellik magukat."


Ez meg a másik oldala az okoknak. (Az iménti hozzászólásomban meg említettem a megfélemlítést.)


Egy harmadik okot is felvázolok:


sok gyermek, akár kiskamasz koráig nem tudja, hogy baj, amit tesznek vele, kivéve, ha közvetlen, egyértelmű erőszakkal jár. Számos molesztáló sajnos megtéveszti a gyermekáldozatot:


"pssszt! ;) ez a mi kis titkunk! Semmi rossz nincs ebben, de nem hagyjuk, hogy más beleszóljon! Gyere, veszek megint neked csokit! :)"


Bár azt végképp ne higgye senki, hogy a molesztálók többsége pedofil. A többségük antiszociális személy, míg a pedofília önmagában inkább egy pszichológiai kórkép, és többnyire NEM jár együtt antiszoc hajlammal.


A molesztálók többsége nem pedofil hajlamú, hanem különféle okokból teszi:


- épp nincs kivel szexelnie, pl az asszony most szült,


- és/vagy beteg az asszony éppen, vagy ráunt az asszonyra és jobb híján a gyerekével csinálja,


- és/vagy uralkodási hajlam (mint a börtönszex esetén, hiszen ott meg pl alig vannak homoszexuálisok, mégis folyik a nemi erőszak)


Stb

2017. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Ugyan már... Az egész világban ez a dolog túl van lihegve. Háborúban a fronton van erőszak. Néztetek már pl. egy jó kis világháborús (dokumentum)filmet?. Ahhoz képest egy dugás vagy dugássorozat csak sétagalopp. Jó, pár év börtönt én is adnék érte "oszt" téma lezárva. Vannak ennél komolyabb dolgok is.
2018. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!