Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme tanácsot adni egy másik embernek vagy úgyse fogadja meg? Nektek meg szokták fogadni a tanácsaitokat?

Figyelt kérdés
Én azt látom hogy nem változnak az emberek.Én sem változom.Tudom mit kéne csinálnom de mégsem csinálom.Olyan mintha valami visszahúzna.És a környezetemben is azt látom hogy az emberek nem változnak és nem hallgatnak másokra.Én tudom hogyha nem változom soha nem lesz sem barátnőm sem pénzem.De mégsem csinálom azt amit kell inkább leélem így az életem.De miért vagyok ilyen és velem együtt miért ilyen még sok más ember is?
2019. dec. 10. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Annak érdemes tanácsot adni, én inkább véleménynek mondanám, aki ezt kéri. Hátha elgondolkodik rajta.

Azt mindenkinek magának kell eldönteni mit kezd vele, ha nincs meg benne az akarat a változásra, akkor olyan, mintha kútba kiabálnál.

2019. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor érdemes tanácsot adni, ha valaki ezt kéri, kéretlenül nem. Ezen kívül én a példamutatásban hiszek, illetve az is fontos, hogy tiszteljem az illetőt és adjak a véleményére. Kevés ilyen ember van, mások pedig papolhatnak nekem napestig, nem fognak hatni rám. A barátaim nagyrászt megfogadják a tanácsaim, de legalábbis figyelembe veszik, én is figyelembe veszem az ő véleményüket. Nem feltétlenül döntök aszerint, de mindenképp alaposan elgondolkozom rajta.
2019. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is tegyünk különbséget a tanács és az utasítás között. Sokan azt gondolják, hogy amennyiben lehetőséget kapnak arra valakitől, hogy meghallgassák a tanácsát, akkor az ebbe ölt energiát kutya kötelessége meghálálni a tanácsot meghallgató embernek azzal, hogy azt maradéktalanul követi, - aztán ha nem ezt tapasztalja a tanácsot adó ember, akkor jön a "sértődés", a műbalhé. Az utasítás lényegében katonai nyelven parancs, amit feltétel nélkül végre kell hajtania annak, aki kapja, - maximum jelzi a végrehajtás általa vélt akadályait, de ez ennyi. A tanácsot meg lehet fogadni, részben meg lehet fogadni, illetve el lehet vetni. Ezzel nincsenek tisztában sokan. Megkülönböztetünk kikért, ill. kéretlen tanácsokat is, - utóbbi a "minden lében kanál" emberek egyértelmű ismertető jegye. Ahhoz, hogy megváltozzon egy ember, a kiszolgáltatottság érzése vagy szilárd, végérvényes elhatározás kell. - Utóbbi segítségével sikerült túllépnem az alkoholizmuson - mindenféle segítség nélkül. A kiszolgáltatottság inkább egészségügyi vonalon működő dolog: amikor megcsap a halál szele valakit, azonnal képes egy "hátraarcot" csinálni - amennyiben aggódik a saját életéért. Ezt követően jön el az idő, amikor nagy gonddal képes bárki odafigyelni arra, hogy mozogjon, rendszeresen egyen, elégségeset egyen, diétázzon - és hasonlók, holott ezt a kiszolgáltatottság érzése előtt magasról lekakálta. Tehát a KÉNYSZER az, amely meg tud változtatni egy embert, - tanácsok inkább csak arra jók, hogy meghallgassa azokat a másik fél és ha össze tudja egyeztetni a saját életvitelével, érdekeivel azt, akkor (részben) alkalmazza azok hasznos tartalmát.
2019. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegy: adj tanácsot, te megtetted, amit lehet, a többi az övé.
2019. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!