Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme annak, hogy egyik...

Mi értelme annak, hogy egyik naprol a másik napra él az ember?

Figyelt kérdés
Követelményeknek megfelelve, dolgozni kell, hogy legyen pénz,reggeltől estig, ugy megyek haza mint akit félholtra vertek, és a dolgaimat is intézni kell. Ami miatt késöbb fekszek, másnap ugyan ez már reggel.. Aztérzem vergődés az egész.. Mi értelme annak hogy az erő hiányába idő hiányába, nem csinálhatja azt az ember amit szeretne?
2016. nov. 14. 10:49
 1/9 A kérdező kommentje:
De még a szabad nap is erről szól.. Kipihenni a fáradtságot, és az elmaradt ügyeket intézni. Mi értelme az egésznek? És akkor itt még hobbiról se beszélhetünk.. Most az mi hogy 1 orát töltök arra ami nekem jo? Akkor meg mással nem haladok..
2016. nov. 14. 10:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ertelme nincs, csak opciok:

-beletorodsz hogy ez van, es bosztod amid van.

-vagy teszel rola hogy jobb legyen.

2016. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd az életben a legtöbb sikerért vagy keményen meg kell dolgozni, vagy kemény kockázatot kell vállalni érte. Aki 20-on évesen sztársportoló, vagy 30 évesen multis menedzser az is keményen hajtott érte. Aki meg szerencsejátékon, tőzsdén kasszírozott sokat az a saját egzisztenciáját kockáztatta, egy pénzes "sikeres" bűnöző meg gyakran az életét is.
2016. nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

1János 2:17 "A világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké."

37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nincs többé gonosz. Nézed a helyét és nincs sehol. A szelídek pedig öröklik a földet és gyönyörködnek majd a béke bőségében."

2016. nov. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan dolgok, amihez semmilyen különleges lehetőség nem kell.

Nekem pl. nagyon örömet okozott, hogy hétvégén elolvastam egy jó könyvet. Ez nem luxus.

Vagy sétálni egy jót a természetben. Ez is ingyen van.

1-2 óra szabadideje meg gondolom, mindenkinek van. Nem 0-24-ben, heti 7 nap dolgozunk.

2016. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
lényegében minden ember egyik napról a másikra él, akár dúsgazdag, akár szegény, bárki meghalhat egy pillanat alatt. A Biblia is ezt mondja: ne törődj a holnapi nappal, elég egy napnak a foglalatossága
2016. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor ha most azt mondom, hogy én szeretem ezt az életet, meglincseltek? :D

Komolyan. Még tanulok, mellette gyakornokként dolgozom, annál a cégnél, ahová diploma után menni szeretnék majd. A munkaköröm nem szórakoztató, még nagyon az alsó fokán állok a szamárlétrának, de tudom, hogy hová léptethetnek elő, és azt is látom, hogy folyamatosan kerülnek feljebb az emberek.

A napom úgy néz ki, hogy felkelek, lefőzök egy baromi erős kávét, futok, megiszom a kávét, suliba megyek, dolgozni megyek, hazaérek 8-9 órakor, készülök a másnapi gyakorlati órámra, alszom. Múltkor már majd' lefagyott a lábam tornacipőben, de meg kellett várnom a hétvégét, mert mire végzek a melóval, már csak a hipermarketek és az éjjelnappalik vannak nyitva.

Mégis nagyon szeretek így élni, egyrészt, mert nap végén végiggondolom, hogy mennyi mindent fejeztem be aznap, és ez jó érzés. Másrészt, két célom is van: 1) Megszerezni a diplomát és teljes állásban dolgozni; 2) Elérni, hogy előléptessenek.

Szerintem ez a legfontosabb, még ha nem is izgalmas a munkád, ha egy reális, jól körülhatárolt célért csinálod, és van lehetőséged az előlépésre (tehát nem ebből a munkakörből kell nyugdíjba menned), akkor szívesen csinálod, szinte a fáradtságot se érzed.

Illetve közrejátszik az is, hogy én huszonéves vagyok. Azt hiszem, fényesebbnek látom a jövőm és a lehetőségeimet, mint az idősebb korosztály, és lehet, hogy ha elérem azt a kort, az én optimizmusom is csökken majd. (Egyébként van olyan gyakornok-társam, aki már most huszonévesen is be van fásulva teljesen, és "mindenszar". Nekem ez csak jó, legalább a búvalbélelt, muszájból-csinálgatok-valamit-mert-fizetnek-érte fejével nem jelent konkurenciát :) )

Remélem, kicsit fel tudtalak dobni, alapvetően ez volt a célom.

2016. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" élsz, hogy dolgozz, vagy dolgozol, hogy élj?"

Sokan beleragadnak a mókuskerékbe, de amire akar az ember, arra úgyis szakít időt. Sok mindent lehet pénz nélkül is csinálni.

2016. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak egy 20assal kevesebb fizetés mit számit az.. éhenhalok. ugyan
2016. nov. 15. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!