Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lesz valakiből életképtelen?

Hogy lesz valakiből életképtelen?

Figyelt kérdés

Öröklött genetikai lustaság lenne?


Aki így érzi magát, mesélhetne, miért nem motiválja semmi évek óta, hogy megpróbáljon keresztbe rakni egy szalmaszálat?


Miért nincs életkedved?



2019. dec. 11. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keversz két dolgot. Akinek nincs életkedve, az depressziós. Aki életképtelen, nem tud boldogulni a világban. Pontosítanod kellene, melyikre vagy kíváncsi!
2019. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

általában aki életképtelen, azt úgy is nevelték. mindent a s*gge alá tettek, semmiért sem kellett dolgoznia, stb.


akinek pedig nincs életkedve, az számtalan okból lehet... depresszió, szorongás, családi háttér, barátok hiánya, akármi...

2019. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez két külön dolog.


Szerintem aki életképtelen leginkább azt úgy nevelték fel, ki volt neki nyalva a s.gge rendesen,mindent megcsináltak helyette ezért lett ilyen,de egyszer ha majd egyedül marad akkor fog szembesülni azzal hogy nem tud semmit sem így akár depressziós is lehet mivel össze fog törni, felébre az állomvilágból.


Ha nincs életkedve az embernek az számtalan dologból adódhat, például családi háttér,magány, depresszió,kapunyitási pánik stb..

2019. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egy életképtelen férfi vagyok. Semmi sem sikerült, sok dologban rosszabb vagyok és jóval lassabb, mint mások. A mai napig nem tudom mit csinálnék szívesen, néhány hete hagytam ott a munkahelyem, minimálbérnél sosem kerestem többet, sosem volt pénzem. Alig voltak barátaim, évek óta egy sincs, barátnőm sosem volt, nem tudok ismerkedni. Ha próbáltam, mindig égés lett a vége. Nem tudom mit tehetnék, hogy jobb legyen. Még most sincs semmi elképzelésem a jövőmről, azt sem tudom miért élek, mit akarok csinálni. Alig van célom és azt sem tudom, hogyan érjem el. Eltervezek valamit és ha éppen összejön, akkor sem úgy, ahogy szerettem volna. Pl. most járok egy tanfolyamra, előtte rákerestem, mennyit lehet ezzel keresni, nem tűnt rossznak, elérhetőnek tűnt az a pénz, amit min. keresni szeretnék. Mára kiderült, ahol én élek, tízezrekkel kevesebb pénzt fizetnek, csoda lesz, ha megközelíti majd a keresetem a kitűzött, viszonylag alacsony számot, nem még át is lépjem, cserébe tényleg aludni fogok hazajárni. Elköltözni nincs pénzem és egymagam értelme sem lenne, mert a pénzem jókora része albérletre menne, mert egy eldugott pici lyukat is baromi drágán lehet kivenni. Tegnap voltam egy állásinterjún, "sajnos, csak a bérminimumot tudjuk fizetni". Úgy érzem, ennél nagyobb összeget sosem fogok keresni. Évek óta nem tudom fentebb jutni, csak stagnálok vagy süllyedek, miközben régi osztálytársaim jó helyen dolgoznak, jól keresnek, család, gyerekek stb.
2019. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam ez úgy van, h egy darabig foglalkozok a dolgaimmal rendesen. Utána meg egy ideig mindent elhanyagolok. Kivéve a testemet, mert tudom, h ha legközelebb magamhoz térek, akkor még azért akarok tükörbe nézni.


Anyám skizofrén volt, apám meg alkoholista, nővéremmel nem tartom a kapcsolatot.


sztem az van, h amikor szrul vagyok, akkor mindenkiben a családom tagjait látom, és ezért úgy érzem h egyedül vagyok teljesen a világban. Ilyenkor nem megyek sehová, csak elvégzem a munkám, és utána mindent otthonra rendelek, mert nem bírok emberek közé menni.

2019. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4#Kamionsofőrök nem keresnek rosszul, buszsofőrök sem ha buszozol ott elég sok emberrel tudsz ismerkedni, van hogy a nők mennek oda hozzád és kezdenek el veled beszélgetni aztán ebből futó kaland ki tud alakulni de akár hosszú kapcsolat is, nem egyről halottam már, ingyen le tudod tenni a jogsit csak legyen meg a B jogsit, fel hívod a volánbuszt aztán kérsz tájékoztatást, szerzel gyakorlatot és mivel az egész ország van buszsofőr állás így számos helyre tudsz jelentkezni, ha nem tetszik például Nyíregyháza akkor Szeged ha azt is meg unod akkor Pécs vagy Győr, Budapest stb..

[link]


Több helyen meg kell érdeklődni a dolgokat, biztosan indítanak buszsofőr képzést,lesz munkahelyed, barátaid, új emberekkel találkozol,több fizetés,szabadidő stb..

2019. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 - Magától még egy nő nem jott oda hozzám, szerintem évek óta nem történt ilyen.

Mindenféle sofőr munka kilőve és még egy csomó másik is. Lehet, hogy már régen kamionoznék, ha nem lennék színtévesztő. Imádok vezetni és szerintem elég jól tudok, de senki sem fog hivatásos jogosítványt adni a kezembe színtévesztőként, hiába van buszsofőrhiány. (#4)

2019. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

azért van átfedés a dolgok között,de valóban nem ugyanaz.

sőt anyám pl. egész nap semmit nem csinál csak facebukozik

előtte meg tv függő volt és baromi jól érzi magát.

viszont jól elvan a munkájába és külföldre is jár dolgozni.

csak éppen ha valamiről beszélni kell 5 percnél tovább. egyből idegbeteg lesz

főleg ha fontos dologról van szó.rendesen menekül a szembesülés elöl.

ez részben életképtelenség,de nem a tevékenység oldalról,hanem

azzal ami lesz ebből,vagyis a nagy semmi.

2019. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!