Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek sokan hülyének...

Miért néznek sokan hülyének hogy én nem adnék oda se pénzt se telefont? Te odaadnád?

Figyelt kérdés
Ha utcán ki akarnának rabolni. És fegyvert fognának rám(kést vagy akármit) én akkor se adnék semmit. Munkahelyen szólt a rádió és mondták benne hogy BP-esten tinik fegyverrel raboltak ki egy felnőtt férfit. Én meg megszólaltam én oda nem adnék semmit, mindegy hogy kik azok, hányan vannak, mivel jönnek. Nem azért mert nem tudnék venni mondjuk másik mobilt, hanem azért mert férfi vagyok. És én elvből nem hódolok be senkinek. Főleg meg tiniknek, felnőtt férfi létemre. Ha rám támadnának nekik mennék. Egyedül is akár nem vagyok fosi. És mindenki engem néz hülyének meg mondják ők inkább odaadbának mindent. Most kajak én lennék a hülye tényleg? Mert én meg azt mondom nehogy már.

2019. dec. 14. 16:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igazad van, de gyakorlatilag leszúratod magad egy telefonért. Megérnek ennyit az elveid?
2019. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, hogy elég egyszer egy idiótát kifognod, aki megszurkál, vagy mint jelen esetben is, az egyik gyerek még lőtt is, még ha véletlenül is.
2019. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Azért mert késsel hadonászik, az nem jelenti azt hogy használni is tudja! Am gyorsan ki kell ütni. Nem megvárni hogy leszúrjon. De a legtöbb használni se tudja az biztos.
2019. dec. 14. 16:20
 4/22 anonim ***** válasza:
16%

Én találkoztam kamaszkoromban késsel hadonászó, kb. általános iskolás korú telefontolvaj bandával, röhögve kikerültem őket és mentem tovább. Nem történt semmi. Meg se mertek nyikkanni.

Azóta is ugyanígy vagyok vele. Pedig nő vagyok. Felőlem jöhetnek láncfűrésszel is, nem félek megvédeni magam. Ha a "harcmezőn" maradok, úgy jártam. Bármikor inkább teszek egy kört a sürgősségin, minthogy életem végéig úgy kelljen tükörbe néznem,hogy gyáva alak vagyok.

2019. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
15%
Én is azt szoktam mondani,hogy attól kell félni, amelyik ököllel megy neked :) Amelyik élből késsel hadonászik, az beszari.
2019. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
A késes rabló be$zopná, mert én is kisbicskával járok.
2019. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Blade Bone ***** válasza:
100%
Nyilván ha látok esélyt arra nézve, hogy nyertesen kerüljek ki a dologból, akkor cselekszem, ha nem, akkor egyértelműen nem nyomoríttatom le magam pár érték miatt. Nincs ebben semmi gyávaság, csupán ésszerű gondolkodás.
2019. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy rendőrségi önvédelmi bemutatón pont mutattak erre egy példát, és az volt a lényeg, hogy ilyenkor oda kell adni mindent amit kér a támadó. Nyaklánc, telefon, pénz, meghívod a mamához ebédre stb (érted a lényeget gondolom)

Semmi esetre sem szabad ellenkezni, mert minél jobban provokálod, meg mutatod hogy háhá úgysem mered megtenni, meg te vagy itt a nagyobb fiú, annál inkább le fog szúrni.

Nem azt mondom, hogy remegjen a lábad, de a nagyfiúsdi sem fog sok jóra vezetni.

Hidd el, van aki le mer szúrni. Lehet, hogy nagyon kell neki a pénzed, először szépen kéri, aztán ha teszed az agyad beléd döfi a bicskát, utána már könnyen megszerzi tőled.

Mellesleg könnyű az interneten dumálni hogy mit csinálnál, képzeletben én is neki mennék persze. Az már egy másik kérdés, hogy lehet hogy örökre megnyomorítod magad. A késes rablásokat általában nem beszari kezdő kisfiúk csinálják, csak hogy tudd.

2019. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tudod mennyi tapasztalata van a támadónak, jobb inkább nem provokálni.
2019. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek van vesztenivalója (és azért a többségnek van), akkor nehogy nekiálljon késes, felfegyverzett támadóval szórakozni, pláne ha többen is vannak.

Mennyit ér neked az életed? Kevesebbet mint egy ócska telefon meg pár ezer forint?

Egyébként meg ez a tökéletes ellenszer ez ellen: nem tartasz magadnál sok készpénzt (minek egyáltalán?) és nem veszel olyan drága műszaki kütyüket meg ékszereket, amik drágák az anyagi lehetőségeidhez mérten. Nálam pl. sokszor egyáltalán nincs készpénz.


Ha meg tényleg elkerülhetetlen a küzdelem, akkor legyen nálad gázspray, lefújod a támadókat és FUTSZ. (Legálisan utcára nevetségesen kicsi kiszerelésben lehet vinni sprayt és abból is olyan hatóanyagút ami nem a legideálisabb, de nyugodtan tojd le. Kit motoztak meg már az utcán ok nélkül azért rendőrök, hogy ilyet keressenek nála? Maximum kapsz érte egy pár tízezer forintos bírságot, ennyit szerintem megér a biztonságod.)

2019. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!