Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lakótársamnak, vagy nekem...

A lakótársamnak, vagy nekem van igazam ezen a téren? Ti hogyan szoktátok a bevásárlást elintézni?

Figyelt kérdés

Amikor háztartási tisztítószerekről, vagy egyéb szükségletekről van szó, szeretek egyszerre többet venni, mert "előbb-utóbb amúgy is el fog fogyni" alapon felesleges kivárni mindenből az utolsó darabot. A lakótársam pedig mindig csak akkor szeretné ezeket a dolgokat megvenni, amikor épp kezdünk kifogyni belőle.

Konkrét példák:

Várjuk meg az utolsó tekercs WC papírt, és ne vegyünk az utolsó 3-4 tekercsnél egy 16 darabosat, pedig amúgy is kelleni fog

Várjuk meg az utolsó 2-3 darab szemeteszsákot, míg elfogy, és ne vegyünk egy újabb 30-as csomagot

Várjuk meg az utolsó darab mosogatószivacsot, és ne vegyünk előtte egy újabb csomagot..


2019. dec. 15. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkabb idejében bevásárlók.
2019. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minek várjak? Olcsóbb úgysem lesz.
2019. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem “kinek van igaza” kérdés, hanem szimplán csak a szokáson múlik. Én pl. olyan vagyok inkább, mint a lakótársad. Nem azért várom, hogy majd olcsóbb lesz (mert nem lesz) vagy majd a másik megveszi vagy bármi ilyesmi, hanem szimplán így szoktam meg. Nekem ez olyan, minek vegyem meg előbb, ha még van másik kategória... Közel vannak a boltok, bármikor át lehet menni és nem azt mondom, hogy kötelező jelleggel meg kell várni, amíg valami elfogy és szükség van rá, csak én speciel nem szoktam x időközönként bevásárlást tartani vagy előre betározni mindenből. Nálunk a családban is ez volt a szokás, én így szoktam meg.
2019. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok, mint a lakótárs, nálam az az indol, hogy nem szeretem halmozni a dolgokat (hely sincs), illetve nem szoktam nagybevásárlást sem tartani, pár naponta megyek és veszek egy kis szatyornyi holmit kb.
2019. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!