Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológiai kérdés. Akasztóf...

Pszichológiai kérdés. Akasztófa - Ez vajon miért van? (Morbid kérdés! )

Figyelt kérdés

Kiskamasz koromban, az aradi vértanúkról tanulva találkoztam először az akasztásos halálbüntetéssel, kivégzéssel.

Attól kezdve bennem van a határozott, egyértelmü vágy, hogy ha megválaszthatnám, hogyan és mikor kell meghalnom, az akasztófát választanám.

Nem öngyilkosként, hanem politikai, kvázi ártatlan halálra itéltként kivégezve.

Valami izgat. De nem tudnám megmondani, hogy a hősi halál, a lelkierő, amivel végig kéne csinálnom, vagy maga a fulladás. Talán mindegyik.


Amúgy nincs bennem halálvágy, vagy nem izgatnak a morbid dolgok, pszichésen rendben vagyok. De ez az egy furcsaság egész életemben kisért.


Milyen okok állhatnak a háttérben? És mennyire egyedi az ilyesmi?

Már arra is gondoltam, hogy előző életemben vagy hóhér, vagy akasztott ember voltam.


Köszi a válaszokat


35 F



2019. dec. 15. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy fétis. A folytogatós fajta.
2019. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod hogy az akasztásnál nem fulladás van!?

A nyaki csigolyát húzza szét.

Mire megfulladnál már nem élsz.

2019. dec. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 A valósághoz hozzátartozik, hogy igazából a kötélhossztól és az akasztás módjától függ, hogy mi történik a halálra itélttel. Van a rövid köteles és a hosszú köteles akasztás, egyik tör, másik fojt.

Meg a középkori mód, amikor nem felkötik, hanem felhúzzák a talajról az elitéltet, akkor is megfullad. Plusz amikor a 20. százdban olykor utasitják a hóhért, hogy direkt rosszul akassza az elitéltet, hogy az lassan fulladjon meg.


Olvastam egyszer a témáról.

2019. dec. 15. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Elképesztően aljas és undorító tud lenni az embernek nevezett lény.

Talán valami hiányzik belőled. Az önbecsülés? Az élet iránti tisztelet? Nem tudom. Lehet lelki sérülés is az oka. De nem normális ilyesmire vágyni, remélem azt tudod. Próbálj megszabadulni ezektől a beteges gondolatoktól. Talán lehet wgyfajta kényszerképzet is.

2019. dec. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"pszichésen rendben vagyok"


Ez volt a hét vicce !!!

2020. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet fikázni, de ezzel én is így vagyok. Sokan elítélik az egyéni fétiseket, de én is így szeretnék majd elmenni. Ezzel nem jelentek vészt senkire, nem vagyok ártalmas, csak van egy saját fétisem nekem is. Ez egyébként szexuális életben is jól tud működni.
2020. jan. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!