Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a pszichológiai magyarázata...

Mi a pszichológiai magyarázata annak, hogy bizonyos emberek képesek jobban szeretni azt, aki odavan értük?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 18:17
 1/3 anonim válasza:
70%
Nem vagyok pszichologus, de olvastam egy cikkben aminek azthiszem szerelem pszichológiája volt a címe (nem pontos fordítás mer angolul volt) szoval egy ember önbizalma ritkan olyan szilárd hogy ne érdekelje ki szereti es ki nem. Akik irántad szimpátiát éreznek nagy valószínűséggel kolcsonos mert mindenki szereti ha valaki odavan értük ez egyebkent mindennapi életben is igy van pl tanar diák kapcsolat vagy ha ugy erzed szimpatikus vagy a pincérnek jobban adsz borravalót
2019. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert érzi az elfogadást, a kölcsönös szimpátiát.
2019. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert ki szereti azt, ha valaki csak kritizálja, becsmérli? Persze, hogy az a szerethetőbb, aki megerősít minket. Ahhoz, hogy valakinek egészséges énképe legyen, pozitív visszajelzésre vagy építő jellegű kritikára van szüksége. Ösztönös reakció, "én"-védő mechanizmus.
2019. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!