Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik egész nap a mobiljukat...

Akik egész nap a mobiljukat nyomkodják, azok pontosan mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Sajnos én már nagyon öreg vagyok, 36 éves, talán ezért nem tudom megérteni, hogy mi olyan nyomkodnivaló van, ami fontosabb, mint pl. odafigyelni a másik emberre egy randevún, vagy ebéd közben az ételre, stb.

Egész nap a kezükben az a vacak és nyomkodják, nem néznek se jobbra, se balra.

Azt hiszem, valami rejtélyes dologról van szó, amiből eddig valahogy kimaradtam.

Elárulná valaki, hogy mi az? Tényleg nem értem, sajnos így 30 felett az emberek már fogyatékosak, de ha szépen lassan írtok, akkor talán eljut az agyamig!



2019. dec. 16. 13:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Hírek, cikkek, rovatok, Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, Viber, stb., de ezeket természetesen te is tudod, csak próbáltál egy szarkasztikus kérdést feltenni, hogy egy kicsit te is részese lehess a "bezzegezekamaifiatalok" táborának.
2019. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%
Én arra tippelek, hogy valamelyik közösségi oldalon tevékenykednek. Chatelnek, posztolnak, hozzászólnak, elolvassák mások posztjait. Ezeken kívül még a játékok lehetnek népszerűek.
2019. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Mi az ez öregezés mánia itt?

Hol vagy te 36 évesen öreg, ember? Majd 63 évesen esetleg...


Van aki chatel, van aki híreket, cikkeket olvas, van aki ebook-ot, van aki videót néz, stb.


Vagy ez megint egy újabb "bezzeg a mi időnkben!" kérdés akart lenni?

2019. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Kedves első, tévedsz.

Nekem a munkám konkrétan egyenlő az internettel, de ha megyek valahova, a telefonomat max. ezekre használom: telefonálás, sms (kb. havi 1x), megnézem, mennyi az idő.

Szóval nem tudom felfogni, hogy mi olyan izgalmas és érdekes az általad felsorolt dolgokban, hogy nem lehet 2 perc szünetet sem tartani.

Ez nem szarkazmus, hanem teljesen indokolt értetlenség.

2019. dec. 16. 13:53
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Figyelj...szeptemberben kimentem Moszkvába, nagyrészt metrón utazgattam mindenhova. A metrókocsiban minden második orosz polgár szintén a mobilját nyomkodta, ki állva, ki ülve. Nem csak nálunk van ez, hanem majdnem minden fejlett országban. Valószínűleg neteznek rajta többnyire, vagy játszanak, filmet néznek, dehát ez van, ez a jelen.
2019. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Pl. ma is: eszek a kajáldában, a mellettem lévő asztalnál evett egy középkorú pár egy fiatal csajjal. A csaj kezében a mobil majdnem belelógott a levesbe, de észre sem vette, annyira nyomogatta. Mi olyan fontos, hogy arra a negyedórára, amíg megeszi az ebédet, nem lehet félretenni?

És ne próbáljátok elhitetni, hogy ez normális, mert baromira nem az!

Egyáltalán nem vagyok technológia-ellenes, de ami sok, az sok. Beteges az egész!

Irkálsz valakinek, akivel élőben egy szót sem váltanál, mert ha ott ülne veled szemben, akkor is a telefonodon nyomkodnád a ki tudja, mit?

2019. dec. 16. 13:59
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

Aki elő beszélgetés helyett is telefonozik, az általában üzeneteket küld pl. Messengeren. Úgy egyébként meg rá vannak fuggve a Facebookra, Instagramra, nézik, hogy ki mit posztolt ki (ismerősök, sztárok, influencerek).

Egyébként nem vagy "öreg", nem ezen múlik, nekem van totál "telefonfuggo" ismerősöm jóval 40 felett. :( Még én se nyomkodom annyit, mint o (26 vagyok), ha meg csinálok vmit, beszélgetek, soha elő nem venném. Kint az utcán se veszem elő, a táskám mélyén van, nehogy ellopják.

2019. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy ezek a dolgok is érdekesebbek/izgalmasabbak, mint az aktuális beszélgetőpartner.
2019. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
Milliò dolgot lehet csinàlni, èn pl vagy tanulok vagy baràroklal beszèlek. Kb vagy 100x hasznosabb, mint bàmulni ki a fejedből unottan.
2019. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
16%

Facebook.

Ez elég összetett dolog.

Egyrészt van az üzenőfal, amin van egy rakás vicces/érdekes/oktató videó, de mellette van egy rakás csoport, amikben benne vagyok.

Nekem van egy Nissan autóm és ezzel kapcsolatban van egy Nissan csoport, több tízezer taggal. Ott lehet tanácsot, alkatrészt kérni.

Akkor van kedvenc rendezőm, neki is van csoportja, ahová az új és régi filmjével kapcsolatban szintén érkeznek a tartalmak.

Fanwork, lesifotók a forgatásról stb.

Akkor az egyetemi csoport se elhanyagolható, oda is érkeznek a jegyzetek, kidolgozott tételsorok.


Emellett még sok értékes dolog van a Facebookon, most párat felsoroltam.


Akkor ott van a sima net, aminek köszönhetően elég sok tartalmat tudok olvasni a kedvenc oldalaimon.

Vagy gyakorizni.



Akkor ott van a filmnézés lehetősége, de ott a játék is.

Akkor van a Messenger alkalmazás, amivel tudok beszélgetni, levelezni.


Hirtelen ennyi.

2019. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!