Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok dohányosnak miért fontosab...

Sok dohányosnak miért fontosabb mindennél és mindenkinél a cigi?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: én is elszívok pár szál cigit, ha úgy van, szóval nem ilyen antibagós vagyok aki utál mindenkit aki valaha cigizett, és nem az a bajom, hogy az emberek előfordul hogy dohányoznak.


Viszont esküszöm nem értem a dohányosok nagy részét.


Igen, néha elszívok egy cigit, de eszem ágában nem lenne például egy társas összejövetelen a beszélgetés kellős közepén felpattanni, otthagyni mindenkit (vagy pár emberrel közösen otthagyni a társaság másik felét) és kimenni cigikézni. Miért fontosabb a bagó, mint a társaság?

(Igazából ez érdekelne a legjobban, ezen vagyok leginkább megütközve, hogy mikor találkozol valakivel, és simán gondolkodás nélkül otthagy a bánatba, mert cigi time....???? Felfoghatatlan számomra.)


Igen, néha elszívok egy cigit, de eszem ágában nem lenne olyankor, amikor mások is vannak a környezetemben, akik nem kérnek a füstből. Nekem semmibe nem kerül, hogy pár méterrel odébb menjek. Miért fontosabb a bagó, mint "ártatlan" emberek egészsége?


Igen, néha elszívok egy cigit, de eszem ágában nem lenne autóban, lakáson belül cigizni. Alap, hogy csak szabad levegőn. Miért fontosabb a bagó, mint az autónk, lakásunk normális levegője, élvezhetősége, mellesleg értéke?


Igen, néha elszívok egy cigit, de eszem ágában nem lenne emiatt lekésni egy programot, vagy hasonló, mert még "muszáj" elszívni egy szálat mielőtt elindulunk, mielőtt bemegyünk, lehet hogy út közben is. Miért fontosabb a bagó, mint az időtöltés?


Igen, néha elszívok egy cigit, de eszem ágában nem lenne akkor, ha a családomat zavarja. Sok olyat olvastam már, hogy valakit hiába kéri a gyereke, szülei, partnere hogy szokjon le, ő márpedig nem fog. Miért fontosabb a bagó, mint az illető állítólagos "szerettei"?


(Nekem a munkában cigizés is fura, hogy emberek csak úgy kisétálnak a munkájuktól és leállnak cigikézni, de igazából ezt értem, nem szeretik a munkájukat és jobb addig is szabadulni. :D Mindenesetre nekem eléggé különös, hogy ez csak ilyen lazán működik.)


Szóval én értem, néha jólesik szellőzni egyet, és közben elszívni egy cigit, ezzel szerintem nincs gond, de sokaknak miért lép elő a bagó valamiféle prioritássá, aminek minden mást alá kell rendelni, embereket, programokat, stb.?


2019. dec. 17. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Ne becsüld alá a függőséget amit a dohányzás kialakít.
2019. dec. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A válasz egyszerű: mert függő!
2019. dec. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Függőség..olvass utána. Valaki megússza és marad kocabagós,mint te vagy az egyik haverom is ilyen. Valaki viszont hamar rászokik és a cigi az egyik legerősebb függés.. legjobb megelőzni és soha el sem kezdeni. 15 éve nem bírok megszabadulni tőle.. átkozom a napot mikor először rágyújtottam. De nem adom fel, egyszer csak sikerül..
2019. dec. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen valóban nagyon zavaró. Nem akartam nagyon idekeverni, de hasonló probléma a telefonfüggőség. A legjobb ízű beszélgetés közben meg kell nézni, hogy ki küldött vicces képet, várj még válaszolok a Józsinak aztán mehetünk, vagy filmnézés közben a telefont böködi és tőlem kérdezgetik mi volt a filmben addig. Szerintem egy kategória a kettő.

Függőség. Ennyi.

2019. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14%

Ennyi erővel a dohányos is kikérhetné magának ugyanezeket fordítva!! Miért nem jönnek ki velem a társaság tagjai? (mert megkülönböztetett dohányos vagyok)

A szeretteim miért erőltetik rám az akaratukat, ha szeretnek?

Régen sose volt gond a dohányzás azoknak sem akik nem dohányoztak. Minden étterembe volt hamutál és mindenhol... Ma már komolyan a nem dohányosok fizikai tüneteket produkálnak ha csak meglátnak vkit rágyújtani. Egyenesen allergiásak lettek a füstre, keresik a támadási felületet!

2019. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5

Én csinálok káros dolgot puszta kedvtelésből.... nem normális dolog, hogy még én várjam el másoktól, hogy alkalmazkodjanak ehhez. :D

2019. dec. 17. 11:41
 7/20 anonim ***** válasza:
8%
Ja és akkor letámadhatnák a kövéreket is. Minek zabál állandóan? Akármikor látom teli van a szája!Ha én kevesebbet eszek egyen más is keveset? Vagy minek fut a másik 2 szigetkört, ha én csak 1 et egy hónapban? Vagy miért szerencsejátékozik mindig vki ha én csak egy lottót adok fel havonta!? Elkéne fogadni a másikat a szokásaival együtt!!
2019. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#7, te tök másról beszélsz.
2019. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
7-es. A másik szokása senkit se érdekel, amíg nem árt vele másoknak, nem zavarja másokat. Nem érdekel ki hány kört fut vagy kövér, de az igenis érdekel, hogy a pofámba fújja a füstöt vagy késünk a cigikéje miatt. Érted ugye?
2019. dec. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Más emberek semmibevétele szerintem nem "szokás" kérdése.
2019. dec. 17. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!