Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A metálosok miért hiszik,...

A metálosok miért hiszik, hogy ők mindenkinél jobb zenét hallgatnak?

Figyelt kérdés
2019. jún. 10. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem hisszük azt.

Miből gondolod ezt?


Talán aki kpopot, trans zenét, dubstapet vagy épp klasszikust hallgat, ők is hasonlóan gondolkodnak mint szerinted a metalosok?

Természetesen mindenkinek megvan a maga ízléses, tehát "jobb" vagy "rosszabb" zene nincs. Ez szubjektív. Lehet értékelni sok szempontból is a zenei műfajokat, melyik az "értékesebb", de nincs feltétlenül értelme. Ahogy nem kötök bele, ki milyen festőt, szobrászt, alkotóművészt vagy épp irányzatot kedvel, úgy nem szabad a zenei ízlést sem csúfolni.


Egyébként sok mai ember fülhallgató nélkül hallgatja utcán, tömegkozlekedesi eszközön az elektronikus zenét, szóval valóban különbözik egyik ember a másiktól?

(megjegyzem metált hangosan hallgatni csak egyszer láttam/hallottam valakit egész életemben).

De nem szeretnék most senkire mutogatni, nem szeretném ha félreértés történne.

2019. jún. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy mindenki ilyen. De kábé alig láttam még olyat, hogy aki leszólt mást, az ne metálos lenne. És az érv mindig az, hogy XY zene nem elég kemény. Mintha az kötelező lenne, vagy nem tudom.
2019. jún. 10. 19:58
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
Imádom a metált és a rock több műfaját. De halgatok sok mást is de nem mai könnyű zenét. Az oka az hogy a mai könnyű zene minőségtelen csak plébekelnek többnyire másoltak lopottak stb szinte mind ugyanarról szól de a rock főleg a régebbi rock pl Black Sabbath Pink Floyd stb ők igazi örök zöldek ők alkottak és küzdöttek a rendszer ellen ez a mai popposokról vagy más hasonló nyálgép zenékről legfeljebb az önreklámozás céljából mondható el nem nézem le azokat akik őket halgasság de gondolj bele ha nincs a rock akkor ma egy csomo műfaj nem létezik és ez tény aki nem hiszi járjon utánna
2019. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak klasszikus zene rajongókat hallottam leszólni minden más műfajt.
2019. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2-es: ismerem a rockzene történetét, és hát baromira nem a kemény zenékkel kezdődött, hanem ilyen Buddy Holly-kkal meg Hermans Hermitsekkel meg Beach Boysokkal. Mire eljutott a világ a Black Sabbath-ig azért sok víz lefolyt a Dunán. És te is azzal jössz, hogy

- ma minden rossz

- nyálas pop

Először is: az, hogy szerinted ma minden rossz, az is csak azt mutatja, hogy nem ismersz sok zenét a mai zenékből, csak a mainstreamet. Én egy Funt, egy Formatot, egy Gaby Morenót, egy Adele-t, egy Darren Hayest, egy Mikát, hogy mondják néhányat, ami nem rock, egyáltalán nem tartok rossznak. De értem a kritikát, ha a futószalagon gyártott poptermékekre gondolsz. Azok nekem sem tetszenek, de nem hiszem, hogy valami azonnal értéktelen, ha pop.

Azon kívül ezzel, hogy nyálasnak neveztél pár dolgot, nem magyarázod meg a kérdést,csak újra kijelented: épp az volt a kérés, hogy miért olyan alapvető, hogy mindenki kemény. Ráadásul ide is beilleszthető:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2019. jún. 10. 20:18
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Amiért mindenki más azt hiszi, hogy mindenki másnál jobb zenét hallgat.
2019. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Feláll a szőr a hátamon a nyálas,kommersz,popzenétől.Talán ami nem elhanyagolható,Vincze Lilla egy pár száma,meg Bojtorján-Úton vagyok.
2019. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kevesen értették meg a kérdést. Nem az volt, hogy ki mit szeret, hanem hogy meg tudod-e indokolni.


És azt ugye tudjátok, hogy a metálon kívül nem csak pop van? Ez meg a másik.

2019. jún. 10. 21:16
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Pont nemrég kerültem egy olyan helyzetbe, hogy teljes jóindulattal meg mertem jegyezni egy kommentben, hogy bennem és több százezer emberben nagyon mély nyomot hagyott a My Chemical Romance zenéje, és a mai napig ugyanolyan átéléssel hallgatom, mint 10 éve kamaszként. Mire azonnal jöttek a kéretlen válaszok, amiben kiröhögtek, lekezeltek és kioktattak, hogy a kedvenc bandám egy rakás szar és totálisan jelentéktelen. Sőt, a komplett generációmat "extrémen kínos szarrakásnak" bélyegezték, mert nem (csak) heavy metalt hallgatunk. Bezzeg a Black Sabbath meg az Iron Maiden az mennyire eszméletlenül istenkirály! Aki ezt hallgatja, az felsőbbrendű. Ez meg lett mondva nekünk ott a kommentláncban. Közben meg részemről egy kib***ott szó nem esett arról, hogy bármilyen másik zenekarhoz hasonlítanám a kedvenc bandámat. Egyszerűen csak tisztelettel akartam adózni egy azóta megszűnt zenekarnak, amiért ennyi embernek megszépítette ifjú éveit. Természetesen ezt is el kellett rontani.


Én alapjáraton szeretek mindenféle rockzenét és sok rockerrel, metálossal találkoztam korábban, akik tök intelligensek, rendesek és elfogadóak voltak. Nem érdekelte őket, hogy ki mit hallgat. Ennek ellenére ennél az egyetlen kommentnél fél óra alatt 7 metálos orbitális paraszt is megjelent, csak hogy belesz**jon annak a pár ismeretlen embernek a levesébe, akik éppen ártatlanul nosztalgiáznak.


Hogy miért? Azt nem tudom. Talán megragadtak azon a szinten, amin anno 12-15 évesen voltak. Talán még mindig anyuci házában laknak, szutyok melóval, örökké magányosan. Ezért ha eszükbe jut, hogy 13 évesen milyen menő volt utálni egy felkapott zenekart, akkor ismét erősnek érzik magukat attól, ha másokat kezdenek megalázni gyűlölettel teli, gyerekes hozzászólásokkal.

2019. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Na, ez az. Az a kedvencem, amikor kiderül, hogy többet tudok a zene történetéről, mint ők. Tudom, hogy nem verseny, de amikor veszem a fáradságot, és vitába szállok, linkelek zenetörténeti dolgokat, akkor azt a választ szoktam kapni,hogy "tudod, ki hallgatja végig a hülye linkjeidet", meg 2 bekezdés már too long don't read. Ja, bocs...
2019. jún. 14. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!