Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen embernek nézitek azt...

Milyen embernek nézitek azt az embert aki szenteste megy vonatozni?

Figyelt kérdés

Debrecenben lakik és független, olyankor nem dolgozik, nem szereti a karácsonyt, mert tök unalmas, legtöbbet egyedűl van, mert a tesója kamionos és sokat odavan, nem szeret otthon lenni a nagy lakásban, pénzileg elégedett de szenteste felűl a vonatra és elmegy Püspökladányba, ott űl a vasútállomáson, aztán egy idő mulva egymásik vonattal átmegy Karcagra, ott is űl az állomáson, majd háromnegyed-tizenegykor egy sebesvonattal vissza haza és éjjfél után van otthon.


Milyen embernek nézitek az ilyen embert?



2019. dec. 18. 21:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor gépezek ha nincs pénz. Am meg mi olyan nagy élmény van a vonatozásban? Örülök ha nem kell felszállni arra a szutyokra. Tetû lassú is ráadásul meg vagy késik vagy nem is jön egyáltalán. Hulladék. Most jöttem rá nemrég jogsit meg autót akarok majd mindenképp. Ilyen szutyokra meg többet fel se szállok. Még a volán is jobb!!!!
2019. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem kötözködni akartam, csak rávilágitani, hogy ha valami szokatlant, valami nem hétköznapit csinál az ember, az mint élmény, mindig jobb, többet ad, mint ha lepunnyad a számitógép vagy a tévé elé

hogy a vonaton mi a jó? hát, mondjuk elképzelem, hogy szenteste van. A vonatkocsi szinte teljesen üres, mert aki teheti, otthon van már. Nem sietsz, mert nem időre mész, sőt, valójában semmilyen konkrét teendőd sincsen, sem úticélod, csak az ülésbe süppedve hagyod, hogy vigyen a vonat. Kint koromsötét van, ahogy elsuhan a táj, csak a hófoltok verik vissza a vonatablakból rájuk vetülő fénypászmákat a földön és a csupasz fák ágain. Itt ott látszanak az elsuhanó városok, községek éjféli misére kivilágitott templomtornyai, és a fényfüzérekkel feldiszitett főutak meg házak. Minden csendes, csak a vonat kattogását hallod. Elszomorodsz, mert hirtelen elönt a magány. Aztán a magány lassan meghittséggé tompul. Aztán eszedbe jutnak a karácsonyi dalok, és magadban dúdolni kezded az egyiket, és aztán úgy tünik, mintha a vonatkerekek a dallamra kattognának.


Ezt most csak úgy elképzeltem. De ne mondd, hogy ezt nem lenne maradandó emlék átélni, mégha céltalannak is tűnik az utazás.

2019. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%

Nincs lehangolóbb,mint egy feketeségbe rohanó üres vonat, üres állomásokkal. Lehet, ha egyszer ilyenben részt vennék, a végén még aláugranék.

Nekem voltak magányos karácsonyaim.

A magány bennünk van, akár a lakásban, akár a vonaton, akár pezsgő társaság közepén. Nem földrajzi kérdés, hanem állapot, ami elől nem lehet elutazni, akkor meg minek fáradjak?

2019. dec. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%

Én arra gondoltam, hogy ha lenne pénzem, tök szívesen elutaznék, direkt nagyon messzire, mondjuk olyan helyre, ahol most 20 fok van, túrázgatnék, várost néznék, esetleg kíváncsi lennék az ő karácsonyukra.


Komolyan, idénre annyira rossz a helyzet, hogy a szótól kiráz a hideg.

Miközben szinte társadalmi elvárásként érződik, hogy várd a karácsonyt, szeresd - mert csak. Mert a nyáj azt mondta. Pont.


Szóval nincs semmi a vonatozásban sem, sőt, kifejezetten jól hangzik!


Egyébként akinek a hétköznapjai stresszesek, folyton valami szokatlant kell csinálnia hétköznap is, a komfortzónáján kívül tartózkodik, annak jó érzés "punnyadni" a net és a tévé előtt, fórumot, cikkeket olvasni az érdeklődési körében, laza ismeretterjesztő sorozatot nézni..

2019. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Van testvérem, karácsonykor itthon lesz, majd megy vissza januárban dolgozni külföldre, de ő végzi a dolgát én az enyémet. Édesanyám két hetente egyszer jön át pedig itt lakik 15 percre. Én végzem a magam dolgát csak szenteste szeretnék vonatozni.


Tulajdonképpen rólam van szó a kérdésben. Értitek?!

2019. dec. 19. 13:26
 16/17 anonim ***** válasza:
25%
Furának.
2019. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenre pocsékolni az időt...akkor már inkább egy 124-cm tv, xbox one, Watch dogs 1,2,
2019. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!