Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most tényleg leszúrtak a...

Most tényleg leszúrtak a természetemért?

Figyelt kérdés
Mostanában hallom hogy kötekszem pedig én csak a véleményem mondom el és nem akarok úgy tűnni mint aki kioktat mást. Egyszerűen csak nem értek egyet és megmondom. De az nem kötekedés.Nem értem tényleg de rosszul esik. Minap is barátnőm mesélt valamit én csak segíteni akartam de nekemesett :(
2019. dec. 22. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Az a nem mindegy, hogy hogyan mondod el a véleményedet. Lehet normális módon és lehet tahó, paraszt módon is. Ilyen "kihanemén" stílussal. Lehet te nem érzed, de ettől még elképzelhető hogy az utóbbiba tartozol.
2019. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Akkor fogd be a szád. Ennyire egyszerű.
2019. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nomálisan mondom el. Pont ezért nem értem. Kettes rád senki sem volt kíváncsi.
2019. dec. 22. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Ismerős, velem is csomószor van, hogy tényleg tök normális hangnemben, stílusban mondom el, miért nem értek egyet valakivel, erre úgy viselkednek, mintha kb. az illető anyját szidtam volna...


Szerintem sok ember szimplán nem tudja feldolgozni/felfogni, hogy attól még, hogy mondjuk kedvelsz valakit, még nem feltétlenül kell minden egyes szavával egyetértened és személyes sértésnek veszik, ha valamiről más véleményt merészelsz formálni, mint ők.


Ez ellen max. annyit tehetsz, hogy kizárod az ilyen embereket az életedből, vagy amikor velük beszélgetsz, inkább magadban tartod a véleményed.

2019. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Egy sima normális hozzászólásra is így reagálsz:) Nem csodálom, hogy nem szeretik, ha tanácsokat osztassz:)


VAn technikája annak is, hogyan kell valamit elmondani. Pl:


- véleményem szerint úgy csinálhatnád, hogy...

- Én úgy csinálnám, hogy....

- biztos gondoltál már rá, hogyha úgy csinálnád, hogy....


Ha azt mondod egy átlagembernek, hogy fogd be szád, mert nem kérdeztek, akkor könnyen neked esnek ám:) Ez nem valami rendkívüli reakció:)

2019. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem helyesen, jól teszed azt, amit csinálsz. Max. picit diplomatikusabban is megfogalmazhatod a dolgot.
2019. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5. Nehogy már ő legyen a hibás, amiért így reagált arra, hogy valaki azt írta neki, fogja be :D
2019. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!