Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leandert vettem, mindössze...

Leandert vettem, mindössze 150 ft volt, kis pohárban,1 db 20 centis gallyacska, szerintetek van ennek egyáltalán gyökere, vagy csak leszúrtak egy ágat a földbe?

Figyelt kérdés

Ott a piacon ez eszembe sem jutott.

Mivel nem egy olcsó növény, gondoltam, nem veszek több ezerért, hanem majd én nevelek kicsiből nagyot.

De otthon már eszembe jutott, hogy ha ilyen kicsi, kb 20 centis az egész, akkor hogyhogy már ennyi levele van? Oldalirányba vannak levelei, szóval megfordult a fejemben, hogy ezek levágott kis ágacskák, amiket az árus ledugott egy kis pohárnyi földbe.

Persze akár meg is gyökeresedhet, de ez egyáltalán nem biztos.

Most nem akarom kiszedni megnézni, hogy van-e gyökere.

Tudtok erről valamit, hogy egy ilyen fiatal leandernek lehet-e ennyi levele, oldalirányba?



2015. okt. 8. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Levágnak valamekkora hajtást azt vízbe elkezdik gyökereztetni átlag 2 hét és már lesz olyan gyökere,hogy földbe lehet ültetni... esetleg gyökereztető hormont is használnak.

Amúgy az bizti,hogy nem magról hanem hajtásról van szaporítva a tiéd

2015. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így, ahogy az első írja.

Mikor épp kicsit szárazabb a földje, akkor fejjel lefelé tartva ki tudod ütni az edényből, és kb. látni fogsz néhány fehér gyökeret.

Túl nagy gyökérzete biztos nincs, de valami már van.

2015. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
megnyugtattatok, ment a zöld kéz! :)
2015. okt. 8. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!