Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért vannak besz*rva...

Egyesek miért vannak besz*rva attól, ha valaki kapucniban van? Mondjuk egy buszon

Figyelt kérdés
2019. dec. 26. 06:32
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk azért, mert láttam már olyat, hogy a buszon amikor megállónál kinyílt az ajtó, egy kapucnis alak kapta ki egy nő kezéből a táskáját, leugrott és elszaladt vele. És direkt akkora kapucnija volt meg úgy volt a fejébe húzva, hogy ne lehessen látni az arcát és ne lehessen azonosítani.
2019. dec. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Első, én meg láttam olyant, hogy kapucni nélkül tette ugyanezt.

Nem jellemző, hogy a kapucni általában félelmet keltsen. Vagy az arc eltakarása. Nem is törvényellenes, egyes eseteket kivéve. Ezek a politikai megmozdulások és tomegrendezvények. Itt is csak akkor, ha a cél az, hogy ne lehessen azonosítani az illetőt. Ilyen helyeken is elfogadott az időjárásnak megfelelő öltözék.


Egyébként annyiban igaza van az elsőnek, hogy létezik olyan, aki személyes rossz élménye miatt fél, vagy sajtóból hall ilyesmit, akkor félhet tőle.

Rengeteg fiatalt látok szembe lógó kapucnival, néha még nyáron is. Ez valami divat. Azt viszont nem vettem észre, hogy rettegnének az emberek körülötte.

Magam lökött vagyok, s volt olyan tél, amikor 4 réteg olyan sapka volt rajtam, aminek mindegyike takarta az arcomat. Egész budapestet végig utaztam, és senkinek sem jelentett gondot.

2019. dec. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Mert a rablók, tolvajok szoktak abban lenni bent. Van, ahol már tilos is bent a kapucni. Nyilván nem véletlenül, hanem az eddigi tapasztalatok alapján.
2019. dec. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Meg a szipusok és egyéb lepukkant rétegben levő drogosok is, és ezeknek sem szokás a közelükbe menni. Kialakult egy paranoia a társadalomban ezen lények miatt. Amúgy meg nem értem, hogy a normális réteg miért nem veszi le pl. a buszon.
2019. dec. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Oszkár, a pozsgafa ***** válasza:
48%
Én mindig kapucniban szoktam lenni. A városban ahol lakom, furcsán szoktak rám nézni emiatt. Ha nincs rajtam, nem szoktak furcsán rám nézni. Néhány barátomnak is mondják a szülei hogy ne hordjanak kapucnit.
2019. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lazy Lover ***** válasza:
Azt én se értem talán bűnözőnek nézzik
2019. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Utcán a hidegben jó az. Sokan nem szeretik a sapkát. Viszont ha bemegyek valahova, vagy felszállok buszra leveszem mert nagyon melegem lesz benne. Nem értem olyankor ezeknek hogy nem lesz melegük.
2019. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

A kapucnit illik zárt térben levenni :D Érdekes , Pesten senki nem veszi le . Se a kalapot , sapkát semmit .

Azért ne írjuk már hogy csak a söpredék hord kapucnit .

Pár ember kicsit túlzásba van esve .


Ohh , azért hozzá teszem hogy én nem hordok kapucnit :) Mielőtt valaki azt írná hogy biztos magamra vettem a sérelmeket :D

2019. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
8: nem hordani tahóság, hanem ha bent nem veszed le.
2019. dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az miért tahóság? Milyen társadalmi elvárás szerint az, és miért kellene azt megtartani?

Egyébként ismerek idős hölgyeket, akik a 28 fokra felfűtött teremben is képesek kucsmában ülni. Ha kérdezed, még sértődik is.

2019. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!