Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire borulna fel a társada...

Mennyire borulna fel a társadalmi rend, ha kötelezővé tennék az apasági tesztet? Mondjuk,10 évre visszamenőleg is. Így akarnák kiszűrni a kakkukfiókákat.

Figyelt kérdés
2019. nov. 14. 18:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Hát szerintem lennének meglepetések... Amúgy tudtad, hogy Franciaországban törvény tiltja az apasági tesztet? Gondolom pont ezért, amit te is írsz.
2019. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem unod még? Miért érint ez téged ennyire?
2019. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Mennyire borulna fel a társadalmi rend, ha kiszűrnék az önző és alkalmatlan magyar anyákat, akik tönkreteszik a gyerekeiket, hat generációnyira előre?


Apuka pedig húzzon gumit, és máris csökken a kakukkfióka esélye, ha már annyira szeret félrekXfélni.

2019. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Király lenne; megtoldanam még azzal, hogy a férfiak farkara valami mérőszert tesznek ami jelzi a nő telefonján, ha a férfi elélvezett. (Szia Ashley Madison botrány)
2019. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Jelenleg ez úgy működik, hogy ha hivatalosan összeházasodtak, jogilag minden gyereknek aki a nőtől születik, az a férfi lesz az apja, aki a férje. Az esküvővel ezt is vállalni kell. És ha te biztos vagy benne, hogy nem a férj a gyerek apja, még apasági vizsgálatot sem követelhetsz ha nem egyeznek bele a hivatalos szülők.

Nem tudom egyébként szerinted kinek lenne ez jó. Ha egy férfi sajátjaként neveli a gyereket, ha egy gyerek az apjának tekinti azt a férfit, és egyszercsak kiderülne hogy nem igaz... Talán ha már felnőtt a gyerek, akkor nem jelentene akkora törést egyiküknek sem, nem tudom. Nem olyan nagy tragédia ám szeretni egy gyereket akkor sem ha épp nem tőled van, de így szembesülni azzal, hogy a feleséged becsapott, az a durvább szerintem. A gyerek szempontjából meg azert lenne tragédia mert nyilván ugyan úgy kötődne az anyjához és az apjához, de az egyikük a "hibás fél" lenne a másikuk meg a "nem igazi" apa. Szóval gyerekek életét vágnád tönkre, az a baj. Most már egyébként nem olyan nagy dolog, azt hiszem 30E-ből megvan a vizsgálat, régebben meg kiderülhetett a vércsoportból is, ma már ezt sem tűntetik fel, hogy aki kíváncsi rá az fizethessen èrte.

2019. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Én támogatnám. Ha úgyis a gyerekem akkor az anyának nem lenne oka ellenkeznie. Nem lehet mindent azzal elsöpörni hogy "hát nem bízol bennem?" Elég rémtörténetet hallottam hogy tudjam sokszor ez a "nem bízol bennem" csak porhintés és érzelmi manipuláció hogy ne derüljön ki az igazság.


"Ha egy férfi sajátjaként neveli a gyereket, ha egy gyerek az apjának tekinti azt a férfit, és egyszercsak kiderülne hogy nem igaz... Talán ha már felnőtt a gyerek, akkor nem jelentene akkora törést egyiküknek sem, nem tudom."

Dehogynem, hatalmas törés lenne ez az apának ha évtizedek után derülne ki a számára. Még ha nem is meri bevallani. Nekünk férfiaknak (jó esetben) nagyon sokat számít hogy a saját gyerekeinket neveljük fel. A nők olyan férfit keresnek aki adott helyzetben képes gondoskodni róluk meg a jövőbeli gyerekekről, a férfiak meg olyan nőt akivel biztos hogy a saját vérüket adhatják tovább. Ez belénk van kódolva. A fogamzásgátló tabletta elterjedése előtt ezért volt nagy becsben a női szüzesség. Ma már csak annyi lenne a nő dolga hogy bevegyen egy tablettát és/vagy ragaszkodjon a gumihoz. Aki erre nem képes az eleve nem jó feleség, és megérdemli hogy a felszínre kerüljenek a hűtlenségei. Tudom hogy manapság ez tabu téma mert a nőkről csak jót illik mondani (ha nem azt teszed akkor szexista vagy meg "biztos még anyáddal élsz" és a többi sértegetésnek szánt nevetséges lózung) ezért a kérdésre válaszolva felborítana sok kapcsolatot, de szükségesnek tartom.


"Szóval gyerekek életét vágnád tönkre, az a baj"

Nem ő vágná tönkre, az már tönkre van vágva csak még senki nem tud róla az asszonyon kívül.

Az meg nem elég hogy "kérheted ha akarod" mert annak egy nő simán elejét veszi egy kis "nem bízol bennem"-mel. Ők mesterei az ilyen dolgoknak, még ha nem is használja egy nő simán felismeri másokban, míg egy férfi nincs az ilyen manipuláció ellen felkészítve.

2019. nov. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Én elhiszem, hogy neked ilyen kódolásod meg véred meg akármid van, és azt is, hogy szerinted ha te ilyen vagy akkor mindenki más is, de szerencsére ez nem így van. Rengeteg férfi vállalja az apaságot annak tudatában is, hogy nem tőle van a gyerek. Viszont nem mindegy mikor és hogyan szembesülnek ezzel, a gyerek szempontjából meg azért fontosabb, mert neki ez az egyetlen gyerekkora van, a felnőtt férfinak meg lehet még bármennyi nője, felesége, meg elcseszett kapcsolata. És még a gyerek valóban nem tehet semmiről, addig egy párkapcsolathoz ketten kellenek. De értem, hogy neked a gyerek akit 10 évig nevelsz és elvileg szeretsz is, onnantól kezdve egy vadidegen ember lesz hogy nem a te véred csordogál benne, és az sem számít ha megnyomorítod lelkileg, mert majd azt mondod az anyja hibája, és akkor rendben van.
2019. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Aki nem bízik a nőkben, húzzon gumit. Probléma megoldva.

De neeem, nyilván egyszerűbb lenne genetikai teszteket csinálgatni.


(Nem unjátok még ezt a kérdést? De komolyan, évek óta írogatjátok ki más-más topikban.)

2019. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

"Én elhiszem, hogy neked ilyen kódolásod meg véred meg akármid van"

A legtöbb férfi márpedig nem akarná más gyerekét nevelni ha már a sajátját is nevelhetné, bármennyire tabu ez manapság. Ezen még az ilyen beégetőnek szánt beszólások se változtatnak mint a tiéd.


"Rengeteg férfi vállalja az apaságot annak tudatában is, hogy nem tőle van a gyerek"

És nincs is azzal baj, ha (HA) a férfi tudja mibe megy bele. Az ő döntése. Én arról beszélek amikor utólag tudja meg, esetleg 20-30 év után hogy nem övé a gyerek vér szerint. Az lehet a legrosszabb.


"Viszont nem mindegy mikor és hogyan szembesülnek ezzel"

Ebben egyetértünk. De te csak a gyerek felől nézed a témát (érthetően), én meg a férfi felől (is). Akinek "lehet még bármennyi nője, felesége, meg elcseszett kapcsolata". 1. Egy ilyen után? 2. Nem minden férfi egy bohóckodó hülyegyerek a világban mint azt az előbb idézett mondatod megfogalmazása sugallja (remélem nem szándékosan). Sokan szeretnének gyökeret ereszteni (gondolom ezen a szavamon is élcelődni fogsz), egy helyet amit otthonnak hívnak, 1 kutya, 2 szülő, 3 gyerek, 4 kerék stb. Sokaknak bizony ez éppúgy az álmuk mint a nőknek. Megérdemlik hogy tudják ha a házastársuk átb...ta őket a palánkon (mert fordított esetben pl. ha a férfi csalná a nőt mindenki azt mondaná "a nő megérdemli hogy tudjon a dologról", jogosan).

És nem is azt mondom hogy negatív eredmény esetén idegenként kéne kezelni a gyereket. Persze hogy nem. És nem tudom pontosan mik a jogi lehetőségei ha elválik a "feleségtől", hiszen nincs vérszerinti kapcsolata a gyerekkel (talán a bíróságnak is "vére van meg kódolása"? remélem valaki itt majd tud a jogi háttérről is írni, lehet pont az anyának lenne hatalmában azt mondani hogy "nem vérszerinti apja, mi meg elváltunk, semmi közünk hozzá"), de az semmit nem segítene ha csak azért maradna egy olyan nő mellett aki lóvá tette hogy a gyerek végignézze azt a boldogtalan életet amiben a "szülei" lennének ezután. Amit nem az apasági teszt okozna hanem a hűtlen feleség (aki ha nem lett volna hűtlen a teszt se változtatott volna semmit).


"De értem, hogy neked a gyerek akit 10 évig nevelsz és elvileg szeretsz is, onnantól kezdve egy vadidegen ember lesz hogy nem a te véred csordogál benne, és az sem számít ha megnyomorítod lelkileg, mert majd azt mondod az anyja hibája, és akkor rendben van."

[link]

Ennyi.

2019. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

Magyarországon a gyerekek 10-15 %-ánál bizonyított, hogy a mamájuk félrekufircolt, és nem a férjtől van a gyerek.

Természetesen nem csupán ennyi nő lép félre.


[link]

2019. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!