Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi ezermester...

Miért van ennyi ezermester Magyarországon úgy hogy ha erről a negatív tulajdonságról 1974-ben készítettek egy mesét is amin ezek az emberek felnőttek?

Figyelt kérdés

Mekk Elek, az ezermester. Aki látott ebből akár egy jelenetet az ismerheti a mesének az egyetlen tanulságát, ami miatt Mekk Elek állandóan pórul jár és soha semmi nem sikerül neki.

Rengeteg hasonló emberrel találkoztam akiknek egyszerűen csak el kéne gondolkozni ennek a mesének a tanulságán. A legtöbbjük akiktől megkérettem ismerik ezt a mesét, de valamiért képtelenek párhuzamot vonni a saját viselkedésükkel.


2019. dec. 28. 02:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk abban alapból semmi negatív nincs, ha valaki ezermester.
2019. dec. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Lássuk csak:

1. Maga az "ezermester" szót soha nem használták negatívumként. Sőt, kifejezetten előkelő dolog volt, ha valaki ezermester lehetett. Egyáltalán nem volt ugyanis lehetetlen (bár gyakori sem), hogy aki egyik kézműves mesterséget ismeri, - ha már eleve van tehetsége és kézügyessége - akkor kitanuljon mellé másikakat is. Sőt, erre falvakban gyakran szükség is volt, hiszen ahol eleve kevesen laktak (falvak, tanyavilág), és nem volt lehetősége bárkinek bármit kitanulni, praktikus volt, hogy egy tehetséges kézműves ember több dologhoz is értsen. Ez annak is köszönhető, hogy az egyes szakmák nem voltak annyira differenciáltak, mint ma.

2. Nincs, és nem is volt sok ezermester. Nem tudom, te kikre gondolsz, de én elég kevés (=0) olyan embert ismerek, akik 2-3-nál több területen is szakembernek hirdetik magukat. Vagy tán azokra a 8 általánost alig végzett emberekre célzol, akik a kocsmában hangoztatják, hogy ők aztán mindenhez értenek? Mert ez esetben azért kicsit feleslegesnek vélem ezt a kérdést.

3. Nem hiszem, hogy az említett mesének lett volna bármilyen népnevelő szándéka. Egyszerűen csak egy humoros tanmese egy szélhámosról. Nem tudok róla, hogy a készítők szándéka az lett volna, hogy az egyébként sem sok, magát ezermesternek mondó szélhámosnak irányt mutasson. Ez kb. olyan, mintha a Frakk, a macskák rémét kisállttatrtási tanácsadónak tekintenénk.

4. Akinek valamilyen önismereti problémája van, beleértve azt is, hogy túl sokat képzel magáról, az pont azért olyan, mert nem ismeri fel, hogy valamiben nem jó. Annak hiába mutogatsz tanmeséket, nem fog magára ismerni.

2019. dec. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Nincs pénzed megfizetni egy szakembert?

Akkor mi a problémád?

Kéne az olcsó munka, mi?

2019. dec. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Mekk Elek zenéje a csengőhangom :-D

A problémádat meg nem értem. Itt falun mindenhez érteni kell egy kicsit. Nem hívhatsz egy kiskapu lefestéséhez festőt, két cserép kicseréléséhez tetőfedőt vagy egy csöpögő csaphoz vízvezetékszerelőt. Megcsinálod magad. Megcsinálod másnak is, hiába nem szakmád.

2019. dec. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Ha jól értem, a kérdezőnek az a problémája, hogy miért van tele az ország olyanokkal, akiknek meggyőződése, hogy ők mindenhez értenek.
2019. dec. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg már nem csak annyi a probléma, hogy sokba került egy mester, hanem az, hogy egyáltalán nincs. Így kénytelen vagy valamit kitalálni. Ha nem akarod, hogy csöpögjön a csap, kell a fény a szobában, festeni kell valamit vagy megnézni hogy mi baja a mosógépnek, akkor képzed magad (jutu) és szerelsz
2019. dec. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért lenne ez negatív tulajdonság, én pl "nullamester" vagyok, ha lehet így fogalmazni (= nem értek semmihez).

Pedig nagyon szeretnék sok dologhoz érteni

2019. dec. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a kérdezőnek az a problémája, hogy miért van tele az ország olyanokkal, akiknek meggyőződése, hogy ők mindenhez értenek.":


Ha így nézzük, akkor ez egy általános tendencia, de az élet minden területére igaz. Kialakul pl.: valami új, vagy érdekes, vagy hasznosítható dolog, akkor hirtelen mindenki az lesz, és megy a válogatás mind igénylő-, mind szolgáltató oldaláról: az igény az olcsóság, a "mindent ellátni képes legyen" hozzáállás, és azonnal.

A szolgáltató részéről meg a minél drágább szolgáltatásnyújtás, a kis feladatok be nem vállalása ma már, számlanélküliség, stb. A fő mondanivalója meg nem az, hogy mindenki jól járjon, hanem ki hogyan tudja a másikat minél jobban átb×i.


Mai ilyen jellegű "foglalkozás" a life coach...

2019. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként Mekk Elek nem feltétlen volt hülye, a vályogházak építését manapság már kifejezetten úgy javasolják, hogy előbb húznak fel egy faszerkezettel tartott tetőt, majd utána falaznak.

Tudom, kb. 0 ember épít manapság vályogházat, de a (kevés) pozitív tulajdonsága miatt még használatos építőanyag.

2020. ápr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!