Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a fegyvereket?

Figyelt kérdés

Számtalanszor hallani, hogy az embrek a fegyvereket utálják a használóik helyett... És mindig azt mondják, hogy a fegyver öl. És a konyhakés nem? xd.


A legelső lőfegyver (ami lövedéket lőtt ki, nem nyilat) szélpuskának nevezték és CÉLLÖVÉSZTre csinálták.

Ügyességi játékokat rendeztek vele.. Pl ki tud több agyagcserepet lelőni... Szó sem volt ölésról. Rengeteg év kellett ahoz, hogy az emberek ölésre használják.


Én sportlövő vagyok, de még így is rengeteg szidalmazás ér, sokszor gyilkosnak állítanak be. Hiába mondom, hogy ez sportlövészet, itt papírra lövünk és az győz, akinek több pontja van, akkor sem. Aki fegyvert használ, az gyilkos. Ilyenkor csak jót nevetek. Na de mindegy..


Mit éreznek ilyenkor az emberek? Olyan fura.. Meg sem halgatják az igazságot, csak a saját fejük után mennek.


portágválasztón voltam kint az egyesülettel bemutatót tartani, ki is lehetett próbálni, (csak ilyen lézeres kis vacak, de valósághű) És hallok olyan megjegyzéseket, hogy gyere fiam ezek veszélyesek. Vagy egy anyukától. (halkan) Gyilkosok. A 10.nél azért már megfordultam, nem tűrtem tovább ésmegkérdeztem ,hogy milyen alapon gyilkosoz le engem, és azt mondta, hogy nem is látom, elvakít az ölési vágy. Én mondom h,ogy már megbocsássaon, de ez céllövészet, itt papírra lövünk és opntot számolunk. Nagyban összetéveszti a háborúval és a vadászattal. Mutattam is, hogy látja? Ilyen kis gépekre kell lőni, az számolja a pontokat. De nem. Fel sem fogja.


2019. dec. 29. 00:29
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

A fiam most 12 éves ő is elkezdte a sportlövészetet, és az iskolában szülők jöttek felháborodva hozzám és az igazgatókhoz, hogy mi az, hogy a gyerek lövöldözik. Velvilágosítottam ,hogy ez egy elismert olimpiai sportág, de tovább erősködtek. És az osztálytársai is félnek tőle.


Idegenként megkérdeztem tőlök, hogy miért félnek tőle, (nem tudták, hogy az apja vagyok) és azt mondták, hogy azért, mert anya azt mondta, vagy apa azt mondta, hogy ő veszélyes és bárkit le tud lőni.


Itt el kellett eresztenem egy röpke feljelentést rémhírterjesztésért, jöttek is az iskolába kérdezősködni. A rendőrök is mondták, hogy ez sportág, aggodalomra semmi ok. Nem az, aminek képzelik. De nem. semmi sem hat. Olyan agymosottak az emberek. Komolyan. senki nem normális?


Én elhiszem, hogy valakinek szomorúságot, dühöt okoz a háború, az ölés, a fegyver, de az, hogy az értelmes magyarázatot ne értse meg.... És, hogy ne tudjon máshogy gonolni a fegyverre na az már végképp különös..

2019. dec. 29. 00:36
 2/20 A kérdező kommentje:
bocsánat zsíros az ujjam, félrenyomok billentyűket :(
2019. dec. 29. 00:37
 3/20 A kérdező kommentje:
tényleg bocs, remélem olvasható... Már nem tudok sehova sem fordulni ez ügyben...
2019. dec. 29. 00:39
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Elég para, én alkoholista vagyok, de engem kevesebb rágalom ért mint téged.


A környezeted gyökér, nem lehet mást mondani.

2019. dec. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%

Nem konkrétan a fegyverek ellen szól, aki primitív, annak minden számára ismeretlen dologgal kapcsolatban él egy csomó téves prekoncepció a fejében, és akkor sem képes elereszteni azokat, ha nyilvánvalóvá válik, hogy ő a hülye.

Az általános fegyverviselési engedélyről már lehet(ne) vitatkozni.

2019. dec. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

A fegyvert kizárólag azzal a szándékkal találták fel, hogy öljöl - még akkor is, ha egyesek csak papírra lőnek vele.


Tudom, hogy frusztráló lehet hallgatni a viccelődéseket a hobbidról, de nem véletlenül él ez a tudattársítás az emberekben.

2019. dec. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem egy sztori van olyanokrol hogy apuka fegyverèvel lelötte egyik gyerek a tesojat jatekbol meg hasonlok mert nem volt elzarva rendesen. En ezert ellenzem mert felelössegtudatuk attol még NINCS az embereknek, hogy engedelyük van.


Asszem Zàmbo Jimi egy magyar énekes raadasul felnött tarsagban, veletlenül lett lelöve.


Mikor haveromék ittasan szorakoztak töltött fegyverrel hat nem mondom mik zajlottak bennem addig le. Nekem senkiben nincs akkora bizalmam hogy 100-ra tudjam hogy nem hibàzna egyszersem.


Pont hogy nem a fegyver a veszelyes hanem a "hülyék" azok akik nem tudjàk mi az es igy van engedelyük.

2019. dec. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
*jatekbol lötte le a tesojat, ugy ertem hogy jatszottak mert megtalaltak apuka fegyverét es meghalt a kisfiu. A teso aki lött mert egy életre traumatizalodott.
2019. dec. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
* meg egy életre
2019. dec. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekem egyik szakmám esztergályos, másik autószerelő, így minden létező fém alkatészhez egyfajta bolond vonzalom társul.

Mindben az emberi alkotást látom, a lenyűgöző teljesítményt, amit fokozatosan ér el a tudomány.

Anyaghasználat, hihetetlen megmunkálási pontosságok, stb.

Emiatt némileg fegyverőrült is vagyok a jogszabályi keretek között.

Én is kapom a megjegyzéseket emiatt, pedig.....


A másik nagy hobbim az állatok, sosem tudnék egyet se bántani, semmilyet(talán a pókokat a szobámban...)

És persze embert sem.

2019. dec. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!