Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itthon miért próbál meg...

Itthon miért próbál meg mindenki görcsösen alkudozni, bármiről van szó? Aztán ha nem engedek akkor meg besértődnek?

Figyelt kérdés
2019. dec. 29. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Talán, mert 1. keveset keresünk 2. szeretne mindenki jól járni, kevés anyagi ráfordítással 3. mert nem tiltja semmilyen törvény az alkudozást 4. mindenki csak a saját önös érdekét nézi, te is, kérdező
2019. dec. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az alkudozás nem magyar találmány.

Vannak népek, ahol pont az a sértés, ha nem alkudozol.

Jártál te már a törököknél, görögöknél, araboknál? Láttál már zsidókat üzletről beszélni? Cigánynak tudtál bármit eladni alku nélkül?

Mondom ezt neked úgy, hogy utálom az alkudozást ezért soha nem alkudozom, de velem sem sikeres, bár próbálkozni lehet!

2019. dec. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Kell az oroszlán. ;)
2019. dec. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha szerinted MINDENKI görcsösen alkudozik, akkor ezek szerint TE IS. Akkor legegyszerűbb, ha ezt a kérdést magadnak teszed fel és máris megvan a válasz!
2019. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg eladó dolog nem ér annyit, amennyiért adják. Hanem max a felét.


Egyébként a magyarnak inkább ingyen kéne.

Jártam így. Egy sosem hordott cipőt akartam eladni, Vadi új volt, címkével. Odáig jutottunk, hogy még én fizettem,mert a postán is alkudott a gyökér. Az én hibám volt, hogy így jártam.

2019. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Beszelsz ertekelheto szinten idegen nyelven?

Altalaban azok mondjak ezt akik csak magyarokkal talalkoznak. Ha pl. auto vagy muszaki cikk vasarlas van hasznaltan az amerikai ugyanugy alkudozik. Pl. "csereljuk a PS4emet Honda Civicre" stb.

2019. dec. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Ha szerinted MINDENKI görcsösen alkudozik, akkor ezek szerint TE IS. "


WTF?

2019. dec. 29. 10:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert nagyon sokan túltolják az árakat. Más vonatkoztatásban pedig ez az "Uram-bátyám" hozzáállás évszázados probléma az országban.
2019. dec. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!