Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vidékiek, ti mit gondoltok a...

Vidékiek, ti mit gondoltok a Pesti emberekről/ Budapestiekről? (Ha nem kedvelitek őket, miért nem? )

Figyelt kérdés
emberek

2019. dec. 30. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Melyik pesti emberek, a kínai milliárdosok, a vidékről felköltözött egyetemisták, az Afgán menekültek, Szír orvosok, stb...?

Tősgyökeres Bp-i voltam 27 évig, egy ideje vidéken élek.

De mondok véleményt magamról.

Hülye vagyok mint a sgg, okoskodok rendszeresen, lusta vagyok, meg nagyképű.

2019. dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem alapvetően nincs értelme annak a bontásnak hogy "vidékiek" meg "pestiek".


Kezdjük ott, hogy vidék és vidék között is van különbség, ott sem mindegy, hogy falu vagy nagyváros. De manapság még ott sincs nagy eltérés mert ugyanazok az emberek lakják.


Budapesten alapból teljesen eltérő kerületek vannak és valamivel másabb Buda mint Pest. Így nézve egy Budán lakó ember "lepestizni" degradáló is lehet. Na meg ki a pesti? Hiszen manapság minden második ember vidékről jött fel.


Arról ne is beszéljünk, hogy Budapest olyan mint 20-100 ezer fős kisebb városok összessége. Teljesen más a XI. kerület mint mondjuk a XXII. vagy a VI.

2019. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
féreg mins
2019. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elég szembetűnő hogy mindenki rohan. Az viszont vidékiként számomra meglepő hogy a legtöbben azonnal átadják a helyüket az időseknek, míg itt vidéken nem ezt tapasztaltam (falu).

Pesten simán elmegyek a boltba akár edző cuccban is, a kutyát nem érdekli. Vidéken legtöbben azért odafigyelnek, legalábbis itt, mert 3 méter séta alatt is összefutni 5 ismerősssl.

Ami még számomra nagyon más, az a privát szféra tiszteletben tartása.

Itt falun a szomszédok nem félnek folyton szivessegeket kérni, akár ünnepek vagy vasárnap este alatt sem. Ellenben Pesten a szomszédok részéről semmi ilyet nem tapasztaltam, inkább megvan egy bizonyos távolság.

Mindezek ellenére nekem túl sok Pest, az a rengeteg féle ember... Inkább valahol falu és Pest között, egy kisebb város a legjobb szerintem.

2019. dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Apám szerint egy külön világ.
2019. dec. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Budapest nagy, rohanós és személytelen. A falu kicsi, lassú, pletykás. Szerintem is az ideális valahol a kettő között van, egy 100-120 ezres megyeszékhelyen a legjobb lakni.
2019. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Falun nőttem fel, majd Budapestre költöztem. Most egy 12 milliós városban élek. Budapest inkább egy kisváros innen nézve. Minden nagyon relatív és nézőpont kérdése.
2019. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!