Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet szépen leírni...

InkábbHagyjuk kérdése:

Hogyan lehet szépen leírni azt, hogy valaki nem vékony?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy mennyire sok jelzőnk van a vékony, izmos, vagy átlagos testalkatú emberekre, amelyekkel vonzónak tudjuk leírni őket, de mikor arra kerülne a sor, hogy olyan egyéneket jellemezzünk, akiken mondjuk van egy (kis) súlyfelesleg, már sokkal nehezebb ilyeneket találni. Tudom, hogy a romantikus regények 99,9%-ában, meg úgy nagy átlagban mindenhol az a trend, hogy az a vonzó, aki vékony, de szerintem ez nem így van, viszont nagyon nehezen találok megfelelő szavakat a dolog leírásához. Tudnátok esetleg segíteni?


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat! :)



2019. dec. 30. 20:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
55%

Szépek a telt idomaid.

Szeretem azt, hogy "van mit fogni" rajtad.

Olyan alkatod van, mint a "Milói Vénusz"-nak. (Ha megnézed a festményt, nem egy Twiggy-t látsz rajta.)

"Nem tagadom: előttem ruhában is meztelen vagy, nemcsak kebled halma, hanem szíved is nagy."

2019. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
44%
Nagy felületen szép
2019. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nemigazan vannak szep jelzok. Eleve a "telt karcsu" is a "köver" jelzo leszepitett verzioja, hogy ha serto is, megse legyen annyira.


Regen (kozepkormeg max a 18-19. szazad) aki kover volt, az jomodunak szamitott (a Jomodu-jelzot is hasznaltak a koverekre, pl a kover foldesurra), ma a koverseg nem szamit jomodunak, mert eleve sok az olyan kover ember is, aki azert kover, mert nincs penze minosegibb elelmiszerre.


Szoval erre olyan szebb kifejezesek, amelyek semennyire sem sertoek, nemigazan leteznek.

Regebben a "telt", nok eseteben az "asszonyos" meg az "eros csontu" jelzok nem szamitottak altalaban rosszindulatunak, ma mar annak szamitanak ezek is.


Esetleg max "teltebb idomok" meg normalisabb leiras, de sokaknak mar ez is egyenlo a kover jelzovel.

2019. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Mutattam egy kèpet baràti társaságban az anyósomról, egyik hölgy kérdezi a másiktól. Mi ez a Lich nessi szörny? Mondja a másik, á az nem lehet, az nincs ekkora😅
2019. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
*Loch nessi
2019. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nagy kufferja van.
2019. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Hájlavina

Tonna Donna

2019. dec. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
rubens-i idomokkal rendelkezik
2019. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Van mit a tejbe aprítani
2019. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
jó kondiban van
2019. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!