Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet szépen leírni...

InkábbHagyjuk kérdése:

Hogyan lehet szépen leírni azt, hogy valaki nem vékony?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy mennyire sok jelzőnk van a vékony, izmos, vagy átlagos testalkatú emberekre, amelyekkel vonzónak tudjuk leírni őket, de mikor arra kerülne a sor, hogy olyan egyéneket jellemezzünk, akiken mondjuk van egy (kis) súlyfelesleg, már sokkal nehezebb ilyeneket találni. Tudom, hogy a romantikus regények 99,9%-ában, meg úgy nagy átlagban mindenhol az a trend, hogy az a vonzó, aki vékony, de szerintem ez nem így van, viszont nagyon nehezen találok megfelelő szavakat a dolog leírásához. Tudnátok esetleg segíteni?


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat! :)



2019. dec. 30. 20:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Kerekded, formás, puha.
2019. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Én nem használnék melléknevet, hanem körülírnám, vagy a történetből kiderül, hogy " és akkor Lucy arrább tolta a lovat az egyik kezével."

Az olvasó itt már érzékeli Lucy nem sovány és nem is dagatt, hanem erős nő.

2019. dec. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én lennék író, ha lennék, soha sem rágnám az olvasó szájába xp milyen okos,hüyle,gyenge,dagi,öreg,fiatal...hanem a tettei majd meghatározzák és az olvasó e nem írnám le "Frank veleőig gonosz ember volt" hanem mesélnék róla, ahol kiderül, frank velőig gonosz ember.
2019. dec. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Telt, formás, nőies.
2019. dec. 31. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Valaki árulja már el mit jelent a “teltkarcsú”. Ha telt, akkor nem karcsú, ha karcsú, akkor nem telt. Ezt nem bunkózásból írom, csak nem értem hogy lehet két ellentéses jelentésű szót egyberakni. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy “kicsinagy”.
2019. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
A német, aki magyarul tanul is nehezen érti meg a jelentését a "nemigen" szónak, hogy akkor az most mit jelent.
2019. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Igazi nő

Gyönyörű

Nőies

Formás

Finom testű

2019. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

25.

A teltkarcsú nem egy karcsú nőt jelent, hanem kicsit husisat, aki azonban formás, hiszen csak egy kicsit kövér, és nagy csöcse van.

Körte típus, tehát megmaradt viszonylag karcsúnak, nem alma típus, hiszen azok pocakot, tokát eresztenek, és a karcsúság már el is tűnik.

2019. dec. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A teltség a dudákra vonatkozik. De alapjában véve a teltkarcsú nem karcsú nőt jelent, hiába ott a karcsú szó.

Kicsit dagi, bögyös.

2019. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
hordó, zsírosbödön
2019. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!