Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolkodok ennyire...

Miért gondolkodok ennyire másképp, mint a többiek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nagyon sokszor, amikor bekerülök egy közösségbe (pl. iskolai), ugye mindig vannak nagy népszerűségnek örvendő emberek, illetve olyanok, akiket "mindenki" egyformán utál. Nos nálam az esetek nagy részében ez épp fordítva van, azaz a mindenki által imádott és ajnározott emberekben találok valami olyat, ami miatt nagyon nem szimpatikusak, illetve akit a többiek nem szeretnek, azzal általában nekem egyedüliként semmi bajom nem szokott lenni, sőt, kifejezetten sajnálni szoktam őket, amikor pl. a szemem láttára bunkók velük a többiek. Az iskolában a tanáraink közül is általában azokat utáltam, akikért (számomra érthetetlen okokból) mindenki oda meg vissza volt és azokat kedveltem a legjobban, akiket minden diák, esetenként még más tanárok is utáltak.


Valami baj van velem?


2019. dec. 31. 01:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, visszaemlékezve én is hasonló forma lehettem mint te. Mindenkinek más az értékrendje, kinek ez jön be, kinek az.
2019. dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem biztos, hogy másképp gondolkozol, mint mások, abban is lehet különbséget keresni, hogy mások inkább jobban beállnak a sorba, mennek a tömeggel birka módjára, a hangadók után.

Ha a tömeg befolyása nélkül kérdeznél embereket külön külön, sokkal megosztóbb lenne a véleményük, de egy közösség hajlamos egy irányba menni.


Főleg diákok, fiatalok, kiforratlan a személyiségük, könnyen befolyásolhatóak, menő dolog a menőket majmolni, és ciki kilógni.

Te vagy nem vagy elég érzékeny ezekre a dolgokra, vagy nem érdekel, vagy érdekel, csak nehezebben vagy befolyásolható.

Hogy ez jó, vagy rossz, azt nem tudom. Ezeket az idézetes bullshitteket hagyjuk, hogy légy önmagad, meg ne érdekeljenek mások, mert ezekkel a hangzatos szarságokkal nem sokra mész az életben.

Józan paraszt ésszel kell gondolkozni, és tudatosan dönteni az életben, és igen, azt is figyelembe véve a döntésnél, mi lesz a következménye, ha szembe mész az árral.

Mert az életben -pl munkahelyen- lehetnek ennél jóval komolyabb szituációk, ahol sokat is veszíthetsz...


Azzal minden esetre beljebb vagy, hogy ezt tudod magadról, objektíven figyelheted a saját viselkedésedet, tudatosan befolyásolhatod a megnyilvánulásaidat, vagy a publikus véleményedet.

Mert van, hogy az embernek hallatnia kell a hangját, de azért olyan is van, hogy jobban jársz, ha mész a többivel a kisebb ellenállás felé.

2019. dec. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Empatikusabb vagy, mint a többi. Így lenne helyes ez a világ. Fejleszt ezt a tulajdonságodat.
2019. dec. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Ilyen az, amikor 16 éves az ember és túl nagy kognitív disszonanciát jelentene belátni, hogy olyan vagy, mint a többiek, ezért az agy gyárt valami látszatokot arra, hogy különlegesnek érezd magad. Neked ezt dobta gép, én minden korombelinél műveltebbnek éreztem magam anno. Teljesen normális.
2019. dec. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-eske, kezdjük ott, hogy "kicsit" régen voltam már 16 és amúgy elfelejtettem odaírni, hogy nem önjelölt-wannabe pszichológusoktól várok válaszokat, akik elolvastak pár cikket a webbeteg.hu-n meg a wikipédián és ettől nagyon okosnak érzik magukat.

A nem agyhalott válaszolóknak köszönöm!

2019. dec. 31. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!