Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a tegezés-magázáss...

Miért ilyen a tegezés-magázással kapcsolatban sok felnőtt / vagy idősebb?

Figyelt kérdés

Nem csak a nyugdíjasok, hanem a 40-50 évesek közül is sokan egyszerűen minden kérdezés vagy engedély nélkül lazán letegezik a másikat (ismeretlent, vagy egy valahol dolgozó személyt például), ha az illető egy kicsit is fiatalabb, mint ők. De ők háborodnak fel vérig sértve, hogy hogy merészeli valaki őket a királyi engedélyük nélkül letegezni.


Az ilyen emberek félvállról lazán letegeznek akárkit, de őket csak magázza mindenki, mert a tegezés bunkóság, meg ők nem az illető "haverjai", hogy tegezni lehessen.


Nektek mi a véleményetek?


Nyilván egy gyereket vagy egy 18-20 évest fura meg nem szokás magázni, na de egy 30-35 évest vagy ennél idősebb egyént szimplán letegezni, csak azért, mert náluk fiatalabb, szerintem iszonyat bunkóság....vagy én gondolom rosszul?


Ti hogy reagáltok vagy reagálnátok?

Titeket idegesít az ilyesmi?



2019. dec. 31. 15:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én kölcsönös alapon elfogadom a tegezést is, magázást is, de ha nem kölcsönös, az zavar. Ezért engedem meg mindig a tegezést a nálam fiatalabbaknak, de ha idősebbek tegeznek (10 évnél nagyobb korkülönbséggel), akkor általában fogalmam sincs, kit tegezhetek vissza, ezért ilyenkor gyakran jövök zavarba. Persze ha egyértelmű, hogy visszategezhetem, akkor nagyon szívesen, akárhány éves is az illető. Ilyenkor nem okoz gondot 1-2 generáció korkülönbség sem.


Azt nem tudom elképzelni, hogy aki letegez másokat és nem engedi, hogy visszategezzék, az miért teszi, talán valamiféle hatalmat, felsőbbrendűséget akar mutatni, és ez a lenézés jele lehet. De nem tartom tisztességesnek. Jó, ha az idősebb tegezi a fiatalabbat, könnyebb így a társalgás, de csak úgy tisztességes, ha kölcsönös.

2020. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

4: remélem, a környezeted elvisel, mert nekem már a hozzászólásod elolvasása is fizikai fájdalmat okozott.


"több diplomám van”


ez nagyon a fontos a téma szempontjából.


köszönjük, h bemásoltad a protokollt, nyilván ezekre senki nem tud rákeresni.


„Nem díjazom, hogy egy taknyos 15 éves letegezzen, akármilyen fiatalnak nézek is ki. Mégiscsak 20 év van köztünk, az meg felér egy szülői korkülönbséggel.”


hát, de.. te idióta, pont azt írtad, h 15-22nek nézel ki, gondolom, azért tegeznek le, mert azt hiszik, egyidősek vagytok.


„Tőlem ezeket annó elvárták a főiskolán kökeményen(tanították is), én is elvárom és etteől nem lesz seni sem több, sem kevesebb”


és? kit érdekel? majd ahhoz fog mindenki alkalmazkodni, h tőled mit vártak el, h meg te mit vársz el, a kutyát nem érdekli.


„És azt sem, ah egy 50-es letegez, bár idősebb, de ugye ettől függetlenül nem kéne.”


VS.


„Amúgy akkor tegeződöm, ha látom, hogy fiatalabb nálam”


:DDD

tehát ha egy 50es letegez téged, mert tininek nézel ki, az gond, viszont te simán letegezed, ha fiatalabbnak nézed. és mi van, ha egy 40 évest tegezel mert 25nek néz ki?


édes istenem. micsoda egy hisztis buta liba vagy. elképzelem, micsoda komoly diplomáid és munkád lehetnek. gondolom, HR vagy vmi hasonló hulladék.

2022. máj. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A 4-es válasza tényleg marha vicces.

Az mondjuk érdekelne, honnan kéne tudnia bárkinek is, hogy valójában mennyi idős, mi a végzettsége és hogy elvárja a magázódást. Aztán ugye szépen ellentmond magának, na mindegy..

Én 30as vagyok, de jóval kevesebbnek nézek ki. Kb. 40-45 éves korig tegeződöm.

Viszont nekem is fura, mikor letegez egy 50-60 éves, olyankor nem tudom, visszategezzem-e. Általában nem teszem.

Egyébként erre nincs biztos recept. Volt, hogy 43 éves pénztáros kérte, hogy tegezzem, de olyan is, hogy mondjuk egy 20-25 éves aldis pénztáros csakazértis is magáz.

Fogorvosnál a 30 körüli doktornővel maradt a magázódás, a 2 asszisztens tegezésre váltott. Ráadásul volt, hogy fúrás közben letegezett a doktornő, de aztán visszaváltott. Nagyon furán néz ki, mikor megyek ki az ajtón, köszönök, a doktornő mondja, hogy „viszontlátásra"

2023. febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!