Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha fiatal felnőttként fiatalab...

Ha fiatal felnőttként fiatalabbnak néznek, akkor ez már mindig így lesz?

Figyelt kérdés

21 múltam, a minap kóláért mentem dohányboltba és ki akartak küldeni. Ez az eset számtalanszor előfordult már. Távolabbi ismerősök (pl. szomszédok) vagy hivatalos helyeken az ügyintéző, pénztáros stb., szóval nagyon sokan kapásból letegeznek (ezalatt ilyen 40-50 év körüliekre gondolok, szóval biztos azért, mert gyereknek néznek).

Tudom, hogy ha fiatalabbnak néznek az még mindig jobb, mintha idősebbnek néznék ki, de azért picit zavar. Érdekelne, hogy akik hasonló helyzetben voltak, azokat később is fiatalabbnak nézték? Vagy csak ez az "átmeneti kor" ilyen zavaros? :D Mert azért annak már örülnék, ha mondjuk 30 évesen 24-nek néznének vagy ilyesmi xD



2019. febr. 26. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van akinél igen. Egy volt kollégámat max 40-nek gondoltam,aztán megtudtam hogy már 56 éves.
2019. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 vagyok (lány) és még mindig elkérik a személyimet a boltokban. Az ügyintézők, pénztárosok olyan hangsúllyal beszélnek velem, mintha gyerek lennék. Lekezelően, fölényeskedve, kioktatóan, szájbarágósan.

Aztán ha látják a személyimet, akkor hirtelen megváltozik a viselkedésük, zavarba jönnek, meg akkor már a tegezés sem jön nekik olyan könnyen. Elég ciki szituációk szoktak ezek lenni nekik is meg nekem is.

Szerintem az, hogy fiatalabbnak néznek, az inkább akkor jó, ha mondjuk 35 évesen 25-nek gondolnak, de az, hogy közel a harminchoz úgy beszélnek velem, mint egy gyerekkel az inkább kellemetlen.

2019. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tőlem pont ma kérték el a szemèlyit egy dohányboltban. 25 éves vagyok...

A munkában is hátrány hogy fiatalabbnak nézek ki, mert látom az embereken hogy nem vesznek komolyan. Ez persze megváltozik hamar, de elég kellemetlen.

Az idősebb kollégáim ha valamit mondanak, akkor az úgy van, az ügyfél elfogadja. Nekem viszont mindig érvelni és bizonyítani kell.

Viszont remélem hogy később is fiatalabbnak fogok kinézni.

2019. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj, 21 az semmi. 18 felett 3 év már bőven hibaszázalék.


Tavaly voltam terheléses EKG-n, bejön a néni, rám mosolyog, azt mondja, "ejnye, tinédzserkorban csak nincs komoly baj a szíveddel!". Udvariasan kacagok ilyenkor, "ha ha, tinédzser?". Megnézi a papíromat, "ó, 31 esztendős, ne haragudjon". :D


Úgyhogy vannak vicces helyzetek. Mikor 29 évesen a két nő a bizsuboltban a kezembe adott egy szülői beleegyező nyilatkozatot, hogy anélkül nincs fül lyukasztás. Még nem volt igazoltatásmentes szilveszterem.


Néha lányos zavaromban hülyeségeket mondok, mint mikor pár hónapja jött a rovarirtó ember, hogy "szia, anyukád itthon van?". Én meg, "itt én vagyok a felnőtt".


Kíváncsi vagyok, hogy csak lassabban fogok lejárni kinézetileg, vagy lesz egy nagy lerobbanásom.

2019. febr. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezek jók :D Akkor én inkább nem is panaszkodok, hogy a gyakorlaton nem vesznek komolyan. Igazából ez az egyetlen problémám a dologgal, hogy semmibe vesznek.


Azért is fura egyébként ez, mert nem tudom, kitől örököltem. Édesanyámat pont, hogy sokszor idősebbnek nézik. Nem egyszer volt már, hogy azt hitték róla, hogy a nagyim :D ( mondjuk ez simán adódhat abból is, hogy engem néznek olyan fiatalnak, anyát meg pár évvel idősebbnek...). Az 50-es évei elején van és szerintem nem néz ki többnek a koránál. Viszont ha egymás mellé teszek magamról egy képet, meg anyáról egyet, amikor ő volt 20 éves, na akkor én tényleg gyereknek nézek ki ahhoz képest, hogy ő milyen volt 20 évesen.

2019. febr. 27. 15:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most 26 éves vagyok,de mindenki 18 évesnek gondol.

Viszont,legalább már nem kérik el a személyimet,ha egy üveg bort akarok venni a boltban,nem úgy,mint még 4 évvel ezelőtt!:D


Sokszor engem is zavar amúgy,de olvasva az itteni válaszokat most nőtt kicsit az önbizalmam.:D

2019. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én magas vagyok, ezért gyerekként mindenki idősebbnek gondolt. Most, hogy 35 vagyok, meg mindenhol elkérik a személyimet. Ki érti ezt?
2021. jún. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!