Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok attól, ha...

Rossz ember vagyok attól, ha nincs bennem alázat?

Figyelt kérdés

Egy-két régi összetűzés kapcsán jutott eszembe. A tanáraim, oktatóim felé megvolt bennem a tisztelet mindig, felnéztem legtöbbjükre és szerettem is tanulni tőlük... De a diáktársaim esetében ez legtöbb esetben elveszett. Egyszerűen nem éreztem úgy, hogy egy felsőbb éves az egyetemen helyretehet vagy hogy nekem a sima jófejségen kívül bármilyen extra fenéknyalással tartoznom kellene felé... Sok anyagot csináltam az évfolyamnak, sokat segítettem nekik, aztán volt olyan eset, mikor kaptam valahonnan anyagot én is, ami persze borzalmasan összehányt volt, de majdnem mindenki abból készült. Gusztustalan formázás, gagyi szleng, pontatlan definíciók, röviden szar, formailag és tartalmilag is. Ezt persze nem tudtam addig, amíg meg nem nyitottam, akkor meg már késő volt saját kidolgozásba kezdeni.


A végén annyira felhúzott a dolog, hogy egy poénos bejegyzés keretein belül ennek hangot adtam egy képet mellékelve az egyik részletről. Nem is panaszkodásnak vagy rosszindulatnak szántam, csak odaírtam valami poénos megjegyzést, hogy köszi, köszi, de azért helyenként megdöbbentő kincsekre akad az ember a zv tételek kibogozása közben vagy valami hasonló. Valamelyik ismerősömnél ez kiverte a biztosítékot, köpött az illetőnek, aki készítette, az meg az évfolyamcsoportban kezdett el rosszindulatú célzásokat tenni rám ennek kapcsán a haverjaival együtt. Igazából nem érdekelt, nem is értettem, mert fordítva mosolyogtam volna, ha az én munkámról esik így szó (főleg, hogy sokkal igényesebbet adtam ki mindig is a kezeim közül).


Illetve, azóta sem értem, hogy nekem ezért minek kellett volna bocsánatot kérni. Aztán az illető rám is írt, hogy ha annyira nem tetszik, csináltam volna meg magamnak, hajrá meg hogy nekem az xy tudásommal (korábbi végzettségem) ne legyen ekkora a pofám, nem vagyok annyival több, több alázatot, stb stb. De minek? Nem érzem úgy, hogy mindenkinek be kellene hódolni, aki valamit összecsesz és nettó igénytelenséggel odahányja. Oké, nem kell nyilvánosan lehúzni, de miért csodálkozik, ha valaki poénkodik rajta a neve említése nélkül? Ekkor kaptam meg azt, hogy nincs bennem alázat a szakma iránt (nem mintha érdekelne, akar a halál ebben a szakmában dolgozni)... De a 3 év arról szólt, hogy ha valaki valamit szóvá tett a csoportban vagy ha valamit elpoénkodott, jött ez a 4-5 nyomorék és elkezdte a lekezelő dumát, hogy legyünk nekik hálásak, komoly bajok lennének velünk, ha ők nem lennének (szó sem volt róluk ott) meg úgy viselkedett velünk, mintha 10 év lenne köztünk a javára (közben én voltam az idősebb, mindegy). Az véletlen volt, hogy pont egyikük dolgozta ki a tételeket, utólag nem is bánom, legalább alkalmam nyílt elmondani nekik, hogy mennyire unalmas volt ez a pár év így... Hogy minek kell minden szart isteníteni és elfogadni, hogy miért ne anyázhatna valaki a tanulmányi osztályra az évfolyamcsoportban, ha az a tét, hogy felvehessük normálisan a tárgyainkat és joggal vagyunk idegesek, stb.



De volt ilyen bajom már korábban is, egyszerűen allergiás vagyok arra, ha valaki úgy fölényeskedik, hogy semmi oka rá (a szememben ugyanolyan ember, mint én). Nem állok bele emberekbe szándékosan, de nem én leszek az, aki hasraesik egy középszerű munkától és pusztán attól, hogy valaki keresztbe tett két szalmaszálat, nem fogom elfelejteni annak a munkának a hibáit, mert bár ne csinált volna sok esetben az illető inkább semmit... Nemhogy még utána elhiggye magáról, hogy ő az atyaisten. Ettől rossz lennék? Vagy miért talál ez ennyire be az embereknek? Magammal sokkal kritikusabb vagyok, mint bárki mással így is... De az ostobaság és az igénytelenség mellé nem bírom a nagy pofát.


2020. jan. 1. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A nagy pofát és a fölényeskedést én sem bírom, de ez azért valahol érthető reakció. Vártál valamire, amit megkaptál. Az sz*r volt, nem volt esélyed már korrigálni, ezért abból készültél fel. És ezt követően még le is fitymálod. Ha poénosan is tetted, abban azért benne van egy embernek a munkája. A minőség most mindegy, mert ha ő erre képes, hát erre, attól még senkinek nem esik jól, ha megoszt valamit, amiben jópár órája benne van és néhány sz*rul sikerült mondat miatt ércelődnek rajta.

Én pl. híresen a kihasznált felet képviseltem mindig az egyetemen. Az én munkám minőséget képviselt, sosem adtam ki sz*rt a kezemből. Sem háziban, sem tételekben, sem semmiben. Ez fel is tűnt másoknak. Többször is ért kritika, hogy ez neki nem elég részletes pl. Hát én kérek elnézést, lehet nekem elég volt emlékeztető mondatokat felírni és azt szóban már tovább tudtam fűzni magamtól. Olyan is volt, hogy egy elcsépelt mondaton nevettek napokig, ami szintén rosszul esik, mert előtte 3 napig azon dolgoztam és igen... aláírom, hogy helyesírási hibám, vagy átgondolatlan magyartalan mondatom volt olykor. Ellenben én ezeket mindig magamnak csináltam és ha valaki elkérte, szívesen segítettem annyival, hogy átadtam. Azt ne várja már el senki, hogy majd én mások fejével gondolkozva dolgozok ki tételeket, hogy az a hülyének is egyértelmű legyen, avagy bocsásson meg a jó isten, hogy egy-egy mondatot elvétettem. Szóval ezt egy kicsit támadásnak éli meg az ember, én is annak éltem meg és bár én nem fölényeskedtem, egyszerűen csak egyre kevésbé segítettem szívesen már embereknek ilyen formában. Oldja meg mindenki a maga baját.

Természetesen olyan is van, hogy szakmailag néz be valamit az ember, előfordult hogy szólt egy csoporttársam, hogy azt ott lehet nem jól értelmeztem, átbeszéltük és tényleg. Szerintem ez konstruktív dolog és nagyon pozitív. Azok a vélemények viszont az én zsebemben is nyitogatják a bicskát, amit feljebb leírtam, mert ha valakinek nem tetszik a cuccom (amit magamnak dolgoztam ki), én elfogadom, de akkor fogja be a száját és csinálja meg magának, ne engem tegyen köznevetség tárgyává.

Egyébként alapvetően én mindig kiállok magamért, legyen bármilyen szituról is szó, bárhol. Viszont tudom, hogy az első egyetemi képzésem alatt még nem ilyen voltam. Zavarba lehetett hozni kérdésekkel és szabályosan féltem tanároktól és a vizsgáiktól. Ma már ilyen nem fordul elő. Attól, mert az ül a katedra túl oldalán aki, még ugyanolyan ember, mint én és elvárom, hogy kölcsönösen megadjuk egymásnak a minimális tiszteletet.

Szerintem valahol érthető, hogy a fiatalok az egyetemen még ilyen behasaló típusuk. Gyerekek, akik csak nyaldossák az életet egyelőre. Lehet sosem kellett hangot adnia még a saját érdekeinek.

2020. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ajándék lónak ne nézd a fogát.
2020. márc. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem feltétlenül vagy rossz(abb) ember, ha mondjuk nem vagy alázatos. Inkább azt mondanám, hogy bizonyos helyzetekben jó, ha van benned egy kicsi alázat. Az alázat nem seggnyalás, vagy meghunyászkodás, sokkal inkább az, hogy tudod, hol van a helyed, mik a határaid, és hogy két lábbal a földön jársz. Nem fölébe helyezni önmagadat másoknak, hanem tisztelni és elfogadni a másikat olyannak, amilyen. Néha az is kell, hogy tudj elengedni, nagyvonalúnak lenni. Ehhez szükséges egy jó önismeret, hogy reálisan tudd önmagadat látni és megítélni.

Amiket leírtál, abból nekem úgy tűnik, ez nem alázatossági probléma, inkább kommunikációbeli dolog. Talán nem volt túl szerencsés úgy közölni a kritikád az illető felé, hogy egy csoportban írtad meg poénosan, lehet hogy hatásosabb és jobb lett volna, ha mondjuk privátban írod meg neki, vagy megbeszélitek személyesen a dolgot. Ebből az aspektusból az első válaszolóval egyetértek abszolút.

Ugyanakkor - ismerve önmagamat - valszeg én is úgy reagáltam volna egy ilyen szituációban, mint te. Amit leírtál, abból az derül ki számomra, hogy azokból az emberekből, akik beszóltak neked emiatt a poénos megjegyzés miatt, talán mégjobban hiányzik belőlük az alázat, mint mondjuk belőled hiányozna, és olyan embereknek tűnnek, akik azt gondolják magukról, hogy ők sz*rták a spanyolviaszt, emiatt mindenkinek be kellene hódolnia nekik. Másrészt, igaz nem ismerlek személyesen, de azokból amiket leírtál így önmagadról és a helyzetről, úgy tűnik nekem, hogy benned is van egy kis alázat, hisz ismered a határaidat, ami tökjó! ;)

Nem vagy rossz ember egyáltalán! Lehet, talán jobban allergiás vagy bizonyos dolgokra és helyzetekre, de ettől még nem vagy rosszabb ember. Sőt, talán néha ez a tulajdonság segít abban is, hogy konstruktív vitát folytass bizonyos emberekkel, ahogy az első válaszoló is írta. Ehhez rengeteg munka kell, amihez egy egész életünk van. Szval nem vagy rossz ember, maximum ember, ami természetes. Sok sikert és kitartást kívánok neked a továbbiakban! ;)

2021. júl. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!