Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért unatkoznak az emberek?...

Miért unatkoznak az emberek? Mi az oka, hogy nem köti le őket a hobbijaik, a sport, barát, család, passzív kikapcsolódás?

Figyelt kérdés

Sokaknak 2 hét szabadsága van és már az oldal is tele van olyan kérdésekkel / válaszokkal, hogy unatkoznak.

Emlékszem, hogy amikor nappalis voltam, a téli vizsgák után a csoporttársaim unatkoztak, mindig mesélték egymásnak februárban, hogy örülnek, hogy elkezdődött a szorgalmi időszak.

Pár hónapja egy ismerősöm beteg volt pár napig. Pont gondoltam, hogy biztos örült az otthonlétnek, végre kialudta magát, megnézett pár rész sorozatot / a hobbijával foglalkozott / miegymás. Hát nem azt mondta, hogy már unatkozott? Pedig tényleg fél hetet volt csak otthon.


Engem ezerötszáz dolog érdekel és hatszáz kreatív hobbim van.

Alapból ha oda jutok, hogy végre pihenhetek, lelkileg, idegileg olyan hulla fáradt vagyok, hogy 1-2 napig csak heverek és olvasgatok az érdeklődési köreimről (fórumok, cikkek, Face csoportok, oldalak). A 2, de inkább a 3. napon uszoda, kondi, fotózás, főzés, sütés, takarítás, rajzolás, színezés, futás (akár távolabbi parkokban), kirándulás kezdődik és úgy érzem, ha soha többet nem kellene munkahelyen dolgozni, akkor is ellennék.


A hétköznapokban hajszolt vadak vagyunk és számomra érdekes, az én nézőpontomból érthetetlen, hogy az emberek, amikor 1-2 hétig otthon vannak, nem akarják bepótolni a kedvenc sorozatukat / regényüket / végre nyugodtan, új dolgokat főzni / végre eleget sportolni stb-stb-stb-stb, mindegy, kinek mi a hobbija.


Pszichológiai oka lehet, hogy sokan mégis unatkoznak?

Mi lehet az oka, hogy a hobbijuk / egy jó könyv nem köti le őket?


2020. jan. 1. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

En is olyan vagyok, mint te. Ezt en se ertettem soha es felhaborit, mikor unatkozasrol szamol be valaki! Erthetetlen szamomra is!

Milyen ember az ilyen? Aki unatkozni tud. Masfelol lehet,irigylem is?

2020. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az az oka, legalábbis nálam, hogy nincs hobbim, nincsenek barátaim se családom, egyedül meg nincs kedvem kimozdulni/szórakozni és alapból semmi sem érdekel/nem köt le.

Olvasni könyvet nem szeretek, főzni nem tudok, sportolni sem szoktam és nem is akarok.

Persze sorozatot én is nézek, de az csak pár óra a napból...

2020. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt külön külön kérdezd meg tőlük mert gyanítom nincs rá egyetemes válasz amit a gyakorizók adhatnának. Én azért unatkozok mert bármibe kezdek rájövök, hogy baromság. Ha annyi ezresem lenne ahány félkész munkát hagytam ott, most valahol a tengerparton szürcsölgetném a sokadik koktélom bikinis modellek társaságában. Bikinis...miket beszélek
2020. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy mert mindet el akarnak egyszerre végezni, vagy mert fáradtak, így ingelékenyebbek, nem tudnak lepihenni, vagy mert fel vannak pörögve, így mindenbe belekapnak, és emiatt semmi sem érdekli őket. Vagy mert külső tényezőtől, valakitől várják a megoldást. De benne van az Internet átka is, ami előhozta a gyors, felületes gondolkodást, cselekvést, stb.-t.
2020. jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy remek kérdés.


Az emberek felvettek egy ritmust, ami kényelmes és nem érzik mellé a szükségét más elfoglaltságnak; a kapcsolataikkal és a mindennapi dolgaikkal kiegyensúlyozottak. Plusz, aki pl nem kreatív, nem érzi hiányát egy kreatív hobbinak, aki aktívabb, nem érzi hiányát egy csendes hobbinak, de, ha nem olyan sportos alkat, nem érzi hiányát, hogy sportoljon, stb.


Ritka, hogy valaki a munkán és a barátokon kívül ne érdeklődjön más iránt, de sokszor a kémyelmes hétköznapok nem motiválnak, hogy meglássuk, mihez is értünk.


1.


Ezért vannak az emberek, akik a hétköznapi dolgokat a szokásos módon megélik, aztán szabi/betegség miatt, ha kimarad a munka/suli, más iránt nem érdeklődve unatkoznak.


2.


Ezért vannak az oldalon az unalom szülte kérdések - akár egymillió barátja van az illetőnek, akár nulla.


Én úgy érzem, a sok kérdésnek álcázott panasz is így születik; nem lesz ettől rossz senki, sőt, nekem is volt az időszakom, amikor nem voltak céljaim, nem volt hobbim, még csak egyetemista voltam és unatkoztam.

2020. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De jo ,nektek! Barcsak unatkozhatnek egyszer!

En inkabb attol szenvedek,hogY ezer dolgot csinalnek,de egyre sincs idom nagyon!!!Csak epoenhogy csak neha!


Egry Jozsef egyebkent azt mondta,aki magaban unatkozik,az tarsasagban untat!

2020. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az ev csucspontja,mikor tavasszal is es osszel is ket hetig influenzas vagyok es nem dolgozhatok,nwm sportolhatok,nem vegezhetek hazi munkat, csak fekhetek!!!

Es nezem az interneten a kedvenc sorozataimat szazadszor,erdekes nezegetnivalokat,olvasnivalokat!!, amig nem volt internetem, elvezettel vetettem bele magam a nappali alvasokba,baratommal egyutt vegelathatatlan osszebujasokba,beszelgetesbe, fekvesbe, ujsag - es konYvolvasasba,igy ez mar egy kicsit tul sok is,hogy internet is van! Ez igy kicsit sok a jóból!

2020. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!