Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szociálisan...

Miért van az, hogy szociálisan kezdek passzív lenni, mert a barátaimmal és a lányokkal is túlságosan bensőséges a viselkedésem?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy sokszor túl mélyen gondolkodom, hogy lelkileg túl közel akarok kerülni és elárasztom érzelmekkel (nem panaszkodással) a barátaimat és a lányokat is. Úgy érzem, hogy ez elég kellemetlen, emiatt kialakult egy maszk rajtam, ami miatt szociálisan zárkózott vagyok, szorongok és társas helyzetekben úgy tűnhet, hogy beszél valaki hozzám és nem tudom hogyan viszonyuljak hozzá. Mitől lehet ez a furcsa belső világom? 19/F
2019. jan. 5. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy az emberek többsége egyszerűen képtelen mélyebb dolgokról beszélni. Sokaknak nincs (még) meg a kellő tapasztalat és intelligencia ahhoz, hogy hétköznapi, felületes sz..rságoknál komolyabb témákba bocsátkozzanak.
2019. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak még azokkal szemben is soknak érzem magamat, akik egyébként vevők a mélységekre. Egyszer kaptam olyat vissza, hogy megfojtom az érzéseimmel az illetőt.
2019. jan. 5. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok alapvetően, de csak elég kevés emberrel tudok önmagam lenni. Meg kell találni ezeket az embereket, akik elfogadnak. :) A többiekhez meg persze kell ez a "maszk". 27/f
2019. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De tudsz mondani konkrét példát?
2019. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Például ha látom egy barátomon, hogy fáradt, vagy kimerült, akkor szívesen odamennék, megveregetném a vállát, és mondanám, hogy kitartás. De mégsem teszem, mert úgy érzem, hogy esetleg ő ezt soknak érezheti, vagy kellemetlen neki.
2019. jan. 5. 15:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, sajnos ez azért nem működik, mert a férfiak nagy része érzelmileg alulfejlett. :D
2019. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!