Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetséges ez (magasság)?

Hogy lehetséges ez (magasság)?

Figyelt kérdés
Utoljára 21-22 évesen mértük meg a magasságomat, akkor 168 cm voltam. 34 évesen pedig 170. WTF? Nő vagyok.
2020. jan. 1. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nőttél 2 centit. Mi ezen olyan megdöbbentő?
2020. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy nöttél idöközben, vagy valamelyik (esetleg mindkét) mérés pontatlan.
2020. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Én sem értem a kérdést.
2020. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
nem mindegy,hogy a nap melyik szakában mérsz magasságot. Nem annyi a magasságod reggel mint este. Kb. 2cm a különbség. Vagy az előbb írtak közül valamelyik.
2020. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

25 éves korig nőhet az ember.

21-22 évesen mértek téged ez azt jelenti hogy 25 éves korodig vagyis 3-4 év alatt még nőttél 2 cm-t.

Nem értem mi ezen a WTF...

2020. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Az embernek van 2-3 centi változóképessége, aszerint, hogy mennyit feküdt vagy ácsorgott a mérés előtt, tornász életformát folytat, lebeg az űrállomáson, vagy nap mint nap púposra görnyedi a hátát. Vagy csak simán másképp tartja a fejét méréskor. Ha alvás után kipattansz az ágyból, máris +2cm. De ezek nem valódi növések, csak az ízületek játéka.
2020. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

:D

Mint már írták, az is számít, milyen napszakban mérték, mert egy napon belül is változhat a magasság pár centivel, de lehetséges, hogy valóban nőttél.

A csontok hossznövekedése a hiedelmekkel ellenétben 20-25 éves korig is eltarhat, és a huszas éveink közepén szűnik meg a porckorongok elcsontosodásával. (A porckorongok felelősek a csontok hossznövekedéséért) Persze ilyenkor már nem olyan intenzív a porcképződés, mint tizenéves korban, de ilyenkor is nőhetünk még.

Tehát lehetséges, hogy valóságos a +2 cm.

2020. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ki mérte és hol? Nekem sosem mérték pontosan. Ha iskolai dolog volt, volt hogy 162-t, volt hogy 167-et mértek, pedig nagyon nem mindegy😂 otthon meg nem tudtam pontosan mérni.
2020. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!