Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy a sportolás...

Lehetséges, hogy a sportolás hiánya miatt lettem 24 éves koromra egy nyikhaj/alacsony/sovány ember?

Figyelt kérdés
Csupán 170-re nőttem meg és habár a szüleim sem magasak (kb. 5 centivel alacsonyabbak mindketten, emiatt elmondható, hogy túlnőttem őket) mégis sok olyan srácot ismerek, akik 10-15 centivel is túlnőtték a szüleiket. Anyám mindig azt mondja, azért lettem ilyen nyomorék, mert sosem sportoltam, ami igaz is, mert utoljára 13 éves koromban fociztam valamit hobbi szinten, azóta csak a gép előtt ülök és nem járok társaságba. A súlyom pedig még inkább vészesebb, mert alig vagyok 53 kiló és hiába nem csinálok semmit - ergo nem égetek kalóriát - semmit nem tudok hízni. A lábfejem (39-es) is gyerekméretű. És gondolom a sportolásból eredő tesztoszteron hiánya az oka annak is, hogy a férfiasságom is átlag alatti (csupán 3,5 cm vastag). Szerintetek van igazság a felvetésemben vagy csak simán a szerencsétlen géneknek tudható be? Van olyan megoldás, orvosi/kutatási módszer, aminek a segítségével utólag kideríthetném, hogy normális életvitellel mekkorára nőhettem volna meg? Hajlandó lennék érte komolyabb összeget is fizetni, mert nagyon szeretnék végre elszámolnom magammal és fényt deríteni az igazságra, hiszen sikerült elcsesznem az egész életemet. :'(

2017. máj. 10. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:

A testmagasság genetika kérdése semmi több. A sportolást valóban nem lett volna szabad elhanyagolnod, de leginkább az edzettség miatt. Nézd a barátnőm 6 éves kora óta sportolt versenyszerűen, most már csak simán edzeni szokott eljárni. Elmondom neked ő 165 cm magas és a szülei is kb ilyen magasak, a nagyszülei közül is egyedül az apai nagymamája az aki 172 cm magas.

Én 170 cm magas vagyok, anyám 160 cm körül van, apám 178 cm magas, a nővérem aki életében nem sportolt ő 176 cm magas és átlagos alkatú. Vannak olyan fiú haverjaim akik szintén 180-190 cm magasak, de közülük sem sportolt mindenki, van olyan aki 25 évesen kezdett el sportolni, ő a legmagasabb a családjában 196 cm magas vékony alkatú, de neki valami hormonális betegsége is volt ami miatt ilyen lett, és csak késő vették észre az orvosok.

Van olyan haverom aki vékony alkat volt, nem sportolt semmit, mégis magas ember, 180 cm, 22 évesen elkezdett kondizni, erősíteni, test építeni, bár nagyon sok munkája volt benne, ő nem szedett semmiféle kiegészítőt, igaz nem lett egy kigyúrt állat, de mégis sportos alkata lett és ezerszer különbül néz ki mint anno.


Szóval emiatt ne keseredj, magasabb akkor sem lettél volna ha sportoltál volna. Sportolni még simán elkezdhetsz igaz lassabban fogsz fejlődni, de ez még nem késő.

2017. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint csak egy urban legend, hogy a sporttól az ember magasabb lesz? És a vízilabdázók/kosárlabdázók/kézilabdázók sem azért lettek akkorák, mert sportoltak, hanem azért választották ezeket a sportokat, mert már az orvosok tudták felnőttként mekkorák lesznek? A sportorvosok szoktak ilyen vizsgálatokat végezni gyerekeken, hogy eldöntsék, a genetikájuk alkalmas lesz-e a hivatásos sporthoz. De egyébként a tesztoszteron hiány nem gátolja a növekedést? Mert ugye a sport hatására több tesztoszteron illetve növekedési hormon termelődik az emberben, legalábbis én ezt olvastam valahol.
2017. máj. 10. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ó istenem. A kosarosok nem a sporttól magasak, hanem azért kosaraznak mert magasak.
2017. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ettől függ.

Van lány ismerősöm, aki kiskora óta sportol, mégis csak 158 cm.

Én is sokat sportoltam 164 cm vagyok.

Viszont van olyan ismerősöm aki 188 cm magas fiú, sportolt.

És 191 cm magas is, aki nem.

Mint látod eléggé különbözőek vagyunk, a magasságunkat pedig nehezen tudjuk befolyásolni.

Én 4 módszert ismerek, amitől megoldódhat a problémád.

1.van egy műtét, amikor eltörik a lábad csontjait és nőhetsz tőle 1,5-2 cm-t,de max 5-öt, de ez kockázatos, mert akár le is rokkanhatsz.

2.menj pilatesezni, ott az edző megnyújt, és pár hónap alatt nőhetsz 2-3 cm-t, én 5 hétig jártam 4mm-t nőttem:)

3.viselj olyan ruhákat, amiben magasabbnak tűnsz, nézz utána, hogy más alacsony srácok milyen cuccokat hordanak.

4.fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, és ne siránkozz itt. A 170 csak pár centivel kisebb az átlagnál. Tudom, hogy az önelfogadás nem fán terem, de addig is próbáld ki ezeket(vagy más)módszereket, kivéve az 1.-t. És emeld fel a fejed, légy magabiztos,lehet, hogy nem te vagy minden nő álma, de nem mindenkinek a magasak tetszenek. Egy szép mosoly, és csillogó szem+ egy kis humorérzék csodákra lehet képes.

2017. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"mert már az orvosok tudták felnőttként mekkorák lesznek"


Elárulom neked a titkot: a magas emberek már gyerekként is magasak a korosztályukhoz képest. Te 170 cm-rel bőven átlagos magasságú vagy. Ne azon nyavalyogj, hogy mi lehetett volna, hanem állj neki mozogni.

2017. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes más nem sportol semmit, iszik, cigizik, drogozik agyba főbe mégis megnő magasra. Genetika. Én 15 éves korom óta dohányzok, nem sportoltam soha semmit inkább leittam magam hétvégente, de 172 cm vagyok lányként

Ezen meg az ,,azóta csak a gép előtt ülök és nem járok társaságba." témán szerintem sürgősen lépj túl, mert elb*szod az életedet. Könnyű siránkozni,meg kifogásokat keresni, meg mindennek az okát kutatni amin már nem lehet változtatni, de a te életed lesz elcseszve nem másé, idővel rájössz.

2017. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, miután elszámoltál magaddal, akkor emeld fel a kesely kocka fenekedet és a komolyabb összeg ígérgetése helyett mozdulj meg.Kezd el mozogni, futni, járj el kondizni vagy, amit akarsz, mert ha itt sápítozol meg mindenkit okolsz kezdve Anyukádékat meg a géneket, attól nem leszel előrébb.

Mielőtt kikérnéd magadnak.Szólok, az anyád lehetnék. Van egy 20 éves fiam, aki sosem volt kicsi, születni vékonynak és hosszúnak született.A családban én vagyok magas és az én apukám, volt de messze nem ennyire.A fiam most 210 centi, mindig mozgott valamit, sportolt, futott,amikor a suliban volt,itthonról eljárt dolgozni volt,h a határban dolgozott vagy takarmányt zsákolt vagy ládákat rakodott kamionba.Most olyan vállai vannak, h dolog átérnem, pedig nem szed semmit csak izmos.

De nem nyávogott.

Az életedet nem cseszted el, induljál szépen meg és tegyél valamit a célod érdekében.

2017. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mickey1997 válasza:
Ez szerintem sem függ össze. Én sem nagyon sportoltam, mégis magasra nőttem(214cm)..21/f
2017. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!