Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért lehet, hogy nem...

Az miért lehet, hogy nem tudom szavakba foglalni a gondolataimat, viszont írásban könnyen kifejezem magamat?

Figyelt kérdés
Sokszor érzem azt,hogyha gondolok valamire és beszélni kell róla,akkor fele annyi minden nem jut eszembe egy adott témáról,viszont ha elém raknának egy üres lapot,hogy írjak egy témáról vagy fejtsem ki a véleményemet,akkor nem lenne elég a kettő oldal sem,mert tele írnám. Ha beszélni kell egyszerűen nem pörögnek úgy a gondolataim,mintha van időm átgondolni egy adott témát és papírra vetni a gondolataimat. Meg sokszor van olyan,hogy beszélgetek valakivel egy témáról és miután vége a beszélgetésnek,akkor jut eszembe,hogy csomó dolgot kihagytam amit amúgy még hozzá tudtam volna tenni a beszélgetéshez,de ezek spontán helyzetbe nem jutnak az eszembe.
2020. jan. 2. 18:36
 1/4 anonim válasza:

Amikor eléd teszik a lapot, akkor leülsz és elkezded dolgoztatni a fogaskerekeket. Hol az egyik, hol a másik fogaskereket hajtod meg jobban, van idő gondolkodni, nem kell mással foglalkoznod.


A beszéd során általában a másik fél kérdéseire reagálsz. Ilyenkor nincs időd az összes fogaskereket mozgatni, mivel szorít az idő, időben kell válaszolnod. Ahogy az első fogaskerék megmozdul, már mondod is, ami az eszedbe jut, nem várod meg, míg a többi is elkezd forogni. De nem is várhatod meg.


Ilyenkor azt kell csinálni, hogy miután válaszolsz a kérdésre, és a másik reagál, elkezdesz gondolkodni azon, hogy még mit tudnál hozzátenni az előző valaszodhoz. Persze közben figyelni kell arra is, hogy mit mond a masik. De ezzel a technikával az összes fogaskereket meghajtod.


Remélem érted mire gondoltam.

2020. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán keveset beszélgetsz, és azért nem tudod,ugy kifejezni magadat.
2020. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is ez van és azért, mert írásban van időm kigondolni a megfogalmazást és közben nem látom, hogy milyen arcot vágnak, ha nem vagyok biztos valamiben, utánanézhetek, javíthatom, stb.


Szóban zavaró, hogy már rögtön látom a reakciókat és ott nincs javítási lehetőség, nem szívhatsz vissza egy szót, mondván helyette egy másik értelmesebb, stb.


Én nekem kicsi az önbizalmam, ezért van ez az egész nálam. Vannak helyzetek, amikor lassabban is beszélek emiatt, hogy biztosan jókat mondjak.


Plusz, régebben nekem volt egy problémám; nagyon sokat beszéltem és ezt, magától értetődően, rengetegen utálták bennem. Ezt elhagytam, viszont maga a feszengés megmaradt bennem, amikor beszélnem kell.

2020. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ,hogy valaki kivel beszélget.
2020. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!