Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom megkülönböztetni,...

Nem tudom megkülönböztetni, hogy az emberek mikor mérgesek és mikor nem. Másnak is ilyen?

Figyelt kérdés

Milliószór volt olyan, hogy a plusz két óra miatt le kellett pecsételtetni egy bérletet úgy, hogy közben nem is mentem, mert akinem jár eddzésre, az mind ezt csinálja úgyhogy én is rávettem magam. Na szóval. Beszélgetünk, beszélgetünk ott a prtással, és mondja is, hogy mai nap ha 20-an ne jöttek volna ugyanezért, akkor sehányan, és is így mondta mondta, egyszer csak olyan hangnemre váltott, hogy azt hittem lecsesz, hogy jöttem pecsételni, mert az arca és a hangsúlya arra utalt, és utólag derült ki, hogy teljesen jóindulatból mondta."egyszerűen rá kell venni amgad, hogy begyere és edzzés egy kicsit, és le is van tudva" ezt olyan hangnemben, mintha mérges lenne rám. Nem tudom emgmagyarázni, hogy milyen.. Nem fogtok megérteni, de hátha...


Másik eset, hogy titkárságon az iskolában is úgy néznek rám, amikor bejövök, mintha most intéztem volna el, hogy utcára kerüljenek és ha valamit elrontok olyan hangnemben beszélnek velem, hogy meg is ijedek kicsit. pl. És ezt miért nekem hozod? Szerinted én csinálom ezeket? Menjél le a menzásnénihez és neki adjad ezeket, ne nekem. Aztán meg a végén már mosolyog. Én ezt nem értem. Egyszerűen nem tudom megkülönböztetni, hogy mikor mérgesek és mikor nem az emberek. Arcukból is és hangjukból is. A viselkedéséből látom, hogy baja van velem, lecsesz engem, de a végén meg mosolyogva elbúcsúzunk. Ugye más is így látja? Vagy velem van gond? Már kezdek félni. Mi van, ha felnőtt koromban ezért egy állást veszítek el? Most már kezdek parázni!!!


16/f


2020. jan. 4. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Felnagyítod a problémát!

" És ezt miért nekem hozod? Szerinted én csinálom ezeket? Menjél le a menzásnénihez és neki adjad ezeket, ne nekem."


Ezzel pl. mi a problémád?

Hogy és milyen szavakkal kellene a tudtodra adni, hogy a jövőheti menüd a menzás nénire tartozik, nem az igazgatóra?

Elmondják neked hivatalos hangon, aztán látják, hogy mindjárt összeesel és megsajnálnak.

Ne legyél ennyire érzékeny, az életben fogsz vastagon találkozni konkrét durvasággal, sértéssel, azt is túl kell élned!

2020. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1-es. Szó sincs arról, hogy megijedek az emberektől, csupán összezavar, hogy nem tudom, hogy mikor milyen érzelmeik vannak. Ugyanígy keverem fordítva is. Tök kedvesnek válek pár mondatot, az arcuk is vigyorog, de aztán kiderül, hogy dühösek. pl. Ezt fejezd be légyszíves. Nem segít. jó? És közben mosolyognak, vigyorognak. Mint a sztálin halála című filmben a koncert közben a stúdió-teremben. "Put that apple down! And don't say that! That's not helpful .és közben mosolyog, pedig látszik, hogy mérges.
2020. jan. 4. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínüleg esetlenül, gyámoltalanul viselkedsz sok helyzetben, ez pedig azt hozza ki kisemberből is, hogy megengedjék maguknak azt, hogy magas lóról beszéljenek veled.

Ha pedig azt látják, hogy ezek után még alázatosabb leszel velük, akkor kegyesen leereszkedve segítenek (valójában csak a kötelességüket teljesítik). Jókedvük lesz attól, hogy alárendeltként viselkedtél velük, az engedelmes alárendelt pedig megérdemel kegyként egy kis kedvességet.


Javítsál a fellépéseden! Ami jár, azt magabiztosan, barátságos hangnemben kérd, ami pedig már szívesség azt is barátságosan, kedvesen kérd, de nem alázatoskodva.

2020. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!