Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem káros, hogy a...

Szerintetek nem káros, hogy a fiatal tizenéves korban sulykolták a fejünkbe a sok háborút, meg az elmebeteg, sivár életű költők verseit?

Figyelt kérdés

Így 25 évesen kezdem megérteni, mikről is volt szó anno, amikor 10-12 évesen elkezdték nekünk tanítani ezeket. Akkor persze annyira nem is érdekelt az egész, egy nagy, érthetetlen bemagolni való tananyag volt számomra a történelem és az irodalom is. Így most jöttem rá, talán azért, mert az alap életfelfogásom teljes mértékben összeegyeztethetetlen azzal a végtelen mocsokkal, ami a világban történik. Mik maradtak meg nekem? Mások leigázása, hatalomra törés, öldöklés, ellentétek. A költők zűrös életei, hányattatott sorsuk, meg a folyamatos szenvedés amit ezért a verseikbe írtak.

Nem tudom mi lenne a megoldás, mert eltitkolni ezeket ostobaság, akit érdekel az olvasson utána. De ahhoz, hogy a világ megváltozzon, valami csodának kéne történnie.


2020. jan. 4. 22:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem értek veled egyet.

A történelem tele van szörnyű eseményekkel, de ezek ismerete fontos. Ha csak a szép dolgokról és békeidőkről tanulnánk, annak nem lenne értelme.

Nem csak zűrös életű költőkről és írókról tanulunk, de miért baj, ha tudjuk, hogy például József Attila hogyan élt? Egy alkotó élete nagyban rányomta a bélyegét a műveire, amiket viszont elemzünk és párhuzamot vonhatunk közte és az alkotója élete között.

Rengeteg olyan versről tanultunk, amik épp, hogy az élet szépségéről szóltak.

Nem lehet kizárni semmit. Ha megismerjük a jót, a rosszat is meg kell.

18/L

2020. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nem árt tisztában lenni azzal, hogy mik történnek vagy történtek a világban a múltban. Az írók, költők meg sok esetben csak reagáltak a történelmi folyamatokra, a társadalomra stb. Nem ők okozták! Én nem éreztem, hogy belém sulykolták volna a mocskot. Persze meg kellett tanulni, ebben az értelemben sulykolás volt ezerrel :D Ez van
2020. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nekem nincs kedvem ilyen világban élni.
2020. jan. 4. 23:12
 4/20 anonim ***** válasza:
De, azok, de az iskolában mégis csak kell valamit csinálni (pl.: törioktatás).
2020. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
3# Másnak se, de egyelőre nem találtunk magunknak másikat😄 Max virtuálisat. De a boltba akkor is el kell menni kajáért 😄 Azt sem tudom sehonnan letölteni
2020. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

hadd művelődjenek, az egy olyan dolog amiből nem árt a sok


122/K

2020. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

3#

Senki sem kötelez rá...


Amúgy ha homokba dugod a fejed akkor semmissé lesznek a rossz dolgok? Még ha nem veszel tudomást, akkoris voltak háborúk, rabszolgaság, népírtások, meg mindenféle ilyesmi.


Amúgy pont, hogy többet kéne tanítani ilyesmiről. Ne csak a holokausztot tömjék az ember fejébe, hanem a Sztálin féle ukrán népírtást, az indiánok rezervátumba zárását és legyilkolását, a kanadai őslakókat, a Kongói szabadállamban történt mészárlásokat. Az embereknek pont, hogy látniuk kéne, hogy milyen ha valaki visszaél a hatalommal és tudatosítani kéne bennük, hogy a rossz akkoris rossz, ha Magyar, Amerikai, Francia, Német, vagy akárki teszi.

2020. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Mennyire műveltség ezt a tömény ellenségeskedést megtanulni? Mert egyszerűen érthetetlen, felfoghatatlan számomra, miért jó az valakinek, ha a másik kárára neki több lesz. Mije lesz több? Vagyona? Csili-vili mutogatni való cuccai? Elismerése hogy ezek megvannak?

Nem csodálkozom hogy az átlagfelfogás sem érti meg miről beszélek, mert a legtöbb embernek körülöttem ugyanezek kellenek, csak kisebben.

2020. jan. 4. 23:25
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy megtanulod, hidd el, senkinek nem okozol kárt. Sőt...

Szóval vedd úgy, hogy jót teszel magadnak azzal, hogy műveltebb vagy

2020. jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Azért kell tudnod a rossz dolgokról, hogy ne kővesd el ezeket mègegyszer, és azert kell làtnod mit tettek a rossz dolgok az emberekkel, hogy változtatni akarj ezeken.
2020. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!