Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, ha egy felnőtt...

Mi az oka, ha egy felnőtt huszonéves is lelkileg egy tizenéves szintjén érzi magát?

Figyelt kérdés
Más is érzi úgy, hogy valamiért nem sikerült felnőnie úgy, mint mindenki más?

2019. dec. 31. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy a szellemi érettség nem egyenlő a testi érettséggel.
2019. dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én 30 vagyok, de még mindig gyakran érzem magam gyámoltalannak, mintha egy kisgyerek lennék, akinek szüksége van valakire, mert egyedül nem tud megtenni semmit. Anyámat és az érzelmi zsarolásait, játszmáit teszem felelőssé ezért, de azt hiszem, elkezdtem az ő hibáztatása helyett saját magamon dolgozni, hogy jobb legyen. Nem könnyű.
2019. dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Rengeteg tényezőtől, teli van vele a lélektan. Pl. későn érő, traumatizált, a szülei nem engedik felnőni stb.
2019. dec. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Eltalálom, srácról van szó a kérdésed alapján.
2019. dec. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
A bőség zavara teszi ezt az emberekkel. Pl. annyira erőltetik a minél hamarabb felnőtté válást, a lehető leghamarabb kialakítandó karriert, hogy nincs idejük gyerekkort élnie az embereknek, később pedig már nem tudnak különbséget tenni gyerekes és normálisnak számító történések, viselkedésmodellek között. Aztán a fogyasztói társadalom szépen "bedarálja" a többséget, - aki nem áll be a sorba, azt meg hülyének nézik, kiközösítik, ellehetetlenítik, lenyomják. Manapság is működik a "boszorkányüldözés" intézménye, - amikor valaki rámutat egy emberre, hogy (valamiért) bűnös és a csorda elkezdi gyűlölni, kiközösíteni, ellehetetleníteni. Szerencsére a máglyahalált - egyelőre - még nem hozták vissza, de ami késik, nem múlik. Aztán vizsgálhatjuk azt is, hogy melyek ma Magyarországon egy nagy átlagba sorolható fiatal lehetőségei - a karrierért folytatott, erőltetett küzdelemben! Nem mindenki születik jó helyre, ezért megpróbálják eltalálni, hogy vajon melyik szegmensében tud leginkább érvényesülni egy ember. Ha kellően erélyes a szülő és/vagy meg van a szorgalom (is) a nebulóban, akkor beiskolázzák. Előlegezzük meg, hogy becsülettel befejezi a tanulmányokat az érintett, de már ott van az ember nyakán, hogy amennyiben lehetséges, nem egy gyártósor mellett szeretne lerokkanni, - előtérbe kerül a továbbtanulás kényszere, amelynek vagy meg tud felelni, vagy nem, vagy elő tudják teremteni az anyagi hátterét, vagy nem. És itt van a bizonytalanság is, - itt csak az a biztos, hogy egyszer mindenkinek le kell hunynia a szemét, semmi más! Az emberhez méltó élet nehezen érhető el: vagy nyersz a szerencsejátékon, vagy örökölsz, vagy tömegesen sikerül hülyére venned az embereket, - ezekből lehet ma emberhez méltóan élni. Nem igazán érzem azt, hogy ezek a körülmények támogatják, hogy kiegyensúlyozott legyen egy ekkora már általad említett korosztályt élő ember. Sok ember ténylegesen gyerek marad.
2019. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Pszichológia, nevelés, környezet, lehetőségek, adottságok.
2019. dec. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

En elnyomasban bantalmazasban nöttem fel.

A nevelesi alapelvük az volt hogy a gyereknek felnie kell a szüleitöl mar pici korom ota idegbetegek voltak velem sirni hagytak, orditottak stb.

Önallotlan aldozattipus lettem a munkahelyeken elnyomnak, parkapcsolatban szinten, nem élek meg egyedül.


Olyan könnyen mondjak hogy felnött ember pedig mar sajat sorsanak kovacsa, csak epp nem lehet egyszerüen levetközni azt a gyerekkori traumakat amikre az egesz szemelyisegfejlödes megalapozott. Kb csereljem ki önmagam. Aha.

A pszichologus is csak es kizarolag tünetileg tud kezelni azaz pl olyan magatartasformakra tanitani amivel nem latszik rajtam hogy aldozattipus vagyok es nem vonzom be hogy kucsinaljanak gunyoljanak.

De az alap "magon" nincs terapeuta aki valtoztatni tudna. Nem lehet kitörölni azt hogy kicsikent pèppé vertek es sirtàl.

2019. dec. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
7.vagyok. szoval igy lettem huszonèvesen önallotlan, nem tudok èrvényesülni semmiben, es szocfobias joforman. Azaz a felnött felelössegtudatos elet messze van tölem nagyon
2019. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es, nagyon sajnálom. :(
2019. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Double bind-ra keress rá.
2019. dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!