Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek hogy tudnak...

Egyes emberek hogy tudnak teljes sötétségben aludni?

Figyelt kérdés

Egyik barátomnál aludtam és náluk az a szokás hogy szó szerint 100%-os sötétséget csinálnak a szobában alváshoz.


Tehát ha kinyitom a szemem akkor is olyan sötétet látok mintha becsuknám.


Borzasztóan nyomasztó volt és rosszul aludtam. Éjszaka mosdóba négykézláb a földön tapogatózva kellett kimennem.


Hiába kértem hogy a reluxát az ablakon legalább pár centire húzzuk fel, nem engedték mert ők úgy nem tudnak aludni.


Mi ez a beteges sötétség imádat?



2020. jan. 7. 01:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan ismerősöm, aki csak így tud aludni. De olyan szinten, hogy az elosztót is lekapcsolja, hogy ne világítson. Sőt még füldugót is használ. De szerintem nincs ebben semmi kivetni való, ők így szeretnek aludni. Én meg szeretek úgy elaludni, hogy megy a tévé háttérzajnak meg a reluxát is felhúzva hagyom. Másnak meg ez lenne elképzelhetetlen.
2020. jan. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

# 1


De ha csukva van a szemük alvás közben akkor nem látják az elosztó fényét vagy ami a résnyire nyitott reluxa alatt beszűrődik, főleg ha háttal van a fényforrásnak. Hiába mondtam hogy nagyon rosszul érzem így magam.

2020. jan. 7. 01:30
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez jön be.


A sötétben navigálás lakáson belül tökéletesen megy. Már olyan szinten be van rögzülve minden, hogy ha becsukott szemmel kéne a hűtőből 1 Coca Colat hoznom, simán megcsinálnám bármibe ütközés nélkül.


Szóval ez a része nem furcsa nekem.


A teljes sötétségben meg megnyugtatóbb aludni.

2020. jan. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

Ilyet még nem is hallottam.

Mondjuk én a másik véglet vagyok, évekig aludtam full villanyfénynél, mert félek a sötétben. Most is felkapcsoljuk a lámpát egy szomszéd helyiségben, kell, hogy jöjjön be valami fény. Nem hallottam még olyanról, hogy valaki olyan sötétben aludjon, hogy nem lát semmit. amúgy meg jó bunkók voltak veled...

2020. jan. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

En ugy alszom hogy vaksotet van, ahogy a kerdezo irta, teljes csend es 17 fok a szobaban, en ebben tudok a legjobban aludni mert ezek a legjobb feltetelek az alvashoz.


Nem csak nekem hanem kb mindenkinek, hiszen ilyenkor termelodik a legtobb melatonin ami a mely alvast segiti, ami pedig kell ahoz hogy egeszseges es kipihent legyel.


Kerdezo nincs semmi a sotetben, nem fog semmi sem kimaszni az agy alol :D

2020. jan. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szokás és megszokás kérdése.

És nem kéne valamit dühből betegesnek nevezni, meg lenézni, csak azért, mert te mást jobban szeretsz. Ilyen elven én is kérdezhetném, hogy mi ez a sötétségtől való beteges félelem?

Na, de: egyszerűen annyi, hogy ezt szokták meg. És igen, a fény "átszűrődik" a szemhélyon (próbáld ki, becsukod a szemed, és a nap, vagy egy lámpa felé fordítod: világosabbnak fogod látni). Alvás közben pedig ha a retinát fény éri, az tud zavaró lenni. És mondjuk az, hogy a Hold fénye beszűrődik, az tényleg alvás közben semmit nem jelent, de elalvásnál kevesebb inger ér, ha teljes a sötétség, így (általában) könnyebb elaludni.

2020. jan. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Kb a jó alvás feltételeit írtad le. Tudósok szerint is teljes sötétségbe a legjobb aludni. Én is sötétben alszok, bár minimális világosság nem zavar. De akkor nem fordulok a fény felé, mert "látom" hogy ott fényesebb, még akkor is ha csukva van a szemem és így nem pihen eleget a szemem. A szemhéj az csak egy vékony hártya, nem olyan, mintha 2 centi bőr lenne ott és tökéletes sötétséget biztosítana. Sötétben teljesen normálisan lehet közlekedni. Az hogy neked pl nem volt annyi eszed, hogy mész akkor a fal mellett vagy középen, hanem négykézláb mászol a földön az szerintem már más. Bár szerintem a telló kijelző is adott volna annyi fényt amennyi neked kell, de nem keltek volna fel rá, de ehhez is ész kell.
2020. jan. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4%
szemhélyon :D :D :D ti azért alszotok sötétben, mert amúgy is full sötétek vagytok :D :D :D
2020. jan. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nekem egyáltalán nem megnyugtató a 100% sötétség. Nagyon nyomasztó, klausztrofób érzést okoz. Nem arról van szó hogy "jaj mi mászik elő az ágy alól", hanem olyan mintha be lennék zárva egy koporsóba vagy elásva egy gödörbe vagy mintha megvakultam volna.
2020. jan. 7. 02:16
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

A gyerekek fènyes nappal is alszanak, nincs az emberi szervezet sötètsegre programozva alapbol.


En egy nyaralas alkalmaval aludtam full sötètben, mivel semmi fényt nem engedett be semmi, igy az egész csalàd kb dèlig aludt màsnap mert teljesen olyan volt mintha még javàban ejszaka lenne :) Nekem az a pàr èjszaka csak különös volt gyerekként, ďe huzamosabb idö utan lehet nekem is koporsos érzetem lenne töle.

2020. jan. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!