Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okozhatja ezt a rendkívüli...

Mi okozhatja ezt a rendkívüli stressz helyzetet?

Figyelt kérdés

Ha arra kerül a sor hogy felkell hívjak valakit teszem azt a vezetési oktatómat, vagy esetleg most esküvő szervezés közepében vagyok és muszáj érdeklődnöm dolgok után és nyilván ez telefonon keresztül a legegyszerűbb, és ha már arról van szó hogy felkell hívjak valakit össze rándul a gyomrom, a pulzosom fel egy 90re a szívem majd kiakar ugrani a helyéről annyira stresszes leszek, sokszor előre írnom kell egy sablon szöveget amit felolvasok, vagy csak legalább ott legyen előttem, mert egyszerűen telefonon keresztül elveszek,nem tudom kifejezni magam úgy mintha személyesen beszelgetnék.


Miért van ez? Hogy tudnék ezen átlendülni?


2020. jan. 8. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlással. Hívd fel az ismerőseid, barátaid vagy bárkit aki nyitott egy kötetlen beszélgetésre és beszélgess velük.
2020. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nemaRendőrség ***** válasza:

Gyakorlással.

A telefonállás egy szörnyű módja a kommunikációnak.

Élő, átmennek a verbális jelek, de a nonverbális jelek már nem, pedig aktívan használjuk azokat is közben.


Próbáld meg becsapni magad és tükör előtt telefonálj, így olyan mintha élő emberrel beszélnél szemtől szemben

2020. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez a tükrös tanácsot megfogadom kiprobalom! Köszönöm! Remélem segít, én nagyon zavarba érzem magam ilyenkor mikor telefonálnom kell.
2020. jan. 8. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!