Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik stressz helyzetben nem...

Akik stressz helyzetben nem tudnak enni, mit éreznek olyankor fizikailag és mentálisan?

Figyelt kérdés
Én a másik véglet vagyok. Nyomás alatt zabálok, a gyomrom egy fekete lyukká változik. Éppen ezért nehéz elképzelni, mit érez az, akinek nem megy az evés ilyenkor. Le tudjátok írni szavakkal?
2019. nov. 6. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Összeszűkül a gyomrom, a kajára gondolni se gondolok, ha mégis eszek utána hányingerem van.
2019. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Nehezen bírom lenyelni az ételt és feszültnek érzem magam.
2019. nov. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem is kívánom egyáltalán az ételt, eszembe sem jut, illetve nekem is összeszűkül a gyomrom, pár falat után is úgy érzem, mintha rengeteget ettem volna.
2019. nov. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
94%

Hányinger, ha ételre gondolok.

Viszont ha éhes vagyok mert nem ettem és stressz ér, akkor éhes is vagyok meg hányingerem is van a kajától.

2019. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanaz amit előttem leírtak, gombóc a torokban, még egyébként is úgy érzem: nehéz nyelni, összeszűkül a gyomrom, hányinger fog el ha arra gondolok: "most ennem kellene".
2019. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Hányingerem van, olykor ez nálam hasmenéssel is párosul, nagyon izgulok, jobban izzadok.
2019. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam mind a kettő megjelenhet, attól függ, milyenféle stresszről beszélünk.


Összeszűkül a gyomrom, nincs étvágyam, enyhén hányingerem van, ha egy zónaadagnyinál többet magamba tömködök, határozott hányingerem van.

Esetleg fáj a gyomrom, fáj a hasam.


Kvázi mint aféle gyomor-bélrendszeri fertőzés, vagy nem tudom, csak ez a stressztől van.


Talán amikor az "életemet érzem veszélyben", például orvoshoz járkálás, leletre várakozás, suliban anno kemény tanár, most munkakereséssel kapcsolatos dolgok, akkor a nem tudok enni féle stressz van, amikor csak szimplán kellemetlenül érzem magam, pl szar a munkahelyi feladat, vagy szimplán (kisebb mértékben) ki kell lépnem a komfortzónámból, akkor pedig a zabálás.

2019. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem jut eszembe az evés, nem érzek éhséget. Ha mégis magamba erőltetek valami kaját, akkor utána émelygek, durvább esetben hányok és hasmenésem is van.
2019. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez. Legalább afelől megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül vele, itthon mindig értetlenkednek ezzel kapcsolatban és veszekedés lesz belőle...
2019. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hànyingert érzek, ha az ètelre gondolok, összeszűkül a gyomrom és ha eszek akkor lenyelni és nehèzkes az ételt, általában olyankor maximum egy fél pèksütemènyt vagy hasonlókat tudok enni.
2019. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!