Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor nőnek fel átlagban a...

Mikor nőnek fel átlagban a fiatal férfiak?

Figyelt kérdés

Sajnos átlagban azt látom, hogy nincs igényük, és erejük elkoltozni otthonról, ezért egyetem után haza is mennek, ami még nem lenne akkora baj, de itt visszaesnek egy 5 éves szintjére, amikor az anyjuk főz, mos, takarít rájuk. Ha meg elkoltoztek a barátnővel, akkor meg a barátnő veszi át az anya szerepét, és ő végzi a házimunka nagy részét, míg a férfi csak "besegit".

Hány éves korban várható el a felnőttként viselkedés?

(És igen, tudom, biztos vannak férfiak, akik már 10 éves koruktól egyedül viszik a háztartást, és ellátják a lusta baratnojuket is, de ez elhanyagolhatoan kis százalék)


2020. jan. 9. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó, én 25 és 35 között tippelném az átlagot. Persze van aki 40 éves kora felett sem, de ez ritka, mint ahogy a 18 év kor körüli időszak is.
2020. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ahamm. Nézzd meg hogy mennyibe kerülnek a lakás árak. Akkor mondd azt hogy mennyire könnyű elköltözni.
2020. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Bele kell számolni, hogy ha nem tesznek alá lakást, és nem kap protekciósan olcsó albérletet, akkor 30 évig kell éhezni, hogy kijöjjön egy lakás, plusz még 30 évig, hogy legyen bútor meg mosógép.
2020. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
47% Nem az a gáz, hogy valaki otthon lakik, hanem az, hogy ezek az emberek- vannak ilyen nők is-totálisan kiszolgáltatják magukat a szüleikkel. Testvérem is ilyen, látom mit csinál, szerintem undorító, hogy valakire az idős anyja vásárol be, főz-mos rá, aztán néha kap egy köszönömöt cserébe, meg havi egyszeri elmosogatást.
2020. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kérdező: Mérd össze a mostani törlesztőket és a fizetéseket a 20 évvel ezelőttiekkel, és máris világosabb lesz a dolog. Nekem kétkeresős családú kollégám kellett visékre menjen, mert az erbíenbí felnyomta az árakat.

"akkor meg a barátnő veszi át az anya szerepét, és ő végzi a házimunka nagy részét, míg a férfi csak "besegit"" Gyanítom, hogy te lehetsz a nő. Sajnos a mostani 30- -osok szülei nagyon elcseszték ezt, főleg az anyák. Nincs mese, vagy keresel másik pasit vagy kicsit te neveled a párodat.

2020. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nézd, nekem diploma után lett volna erőm, és energiám elköltözni otthonról, ha a diplomámért nem bőven 200 alatt keresnék. Barátnő meg... Nos, ha legalább bárki esélyt adott volna, talán még életkedvem is lenne, meg önbizalmam, de egyelöre nem tudok mit tenni. A megbolondulás szélén állok a magánytól. Még barátaim is alig vannak. Huszonöt éves vagyok már, egyáltalán nem így terveztem az életem, de nekem a gyerekkorom is elég problémás volt sajnos az idióta szüleim miatt. Annyira eldeformálódott a személyiségem, hogy bulik meg csajozások helyett pszihiáterhez járok csak....tudom hogy ez így nem élet, bár szerintem sosem éltem igazán. Szomorú. Annyi a hibám, hogy rossz családba születtem, valszeg előnytelen arccal, és falun élek.
2020. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Engem is le fognak pontozni.

A kérdés első része szerintem is bonyolultabb és magasak az ingatlan árak. Viszont amit írtál a házimunka részről az számomra is megdöbbentő és ezt látom mindenhol.

Hiába írják ezen az oldalon is jó páran, hogy a férjük milyen sokat segít. Én konkrétan azt látom a környezetemben, hogy a nők végzik a házimunka-gyereknevelés nagy részét munka után. Ha meg a férfi otthon él szülőkkel, akkor szintén anyukára hárul minden, hiába 30, 50 éves felnőtt emberről beszélünk. Szomszéd férfi 50 körüli, de az anyja csinál mindent még a kertben is. A "kisfiú" meg bagózik közben a korlátra támaszkodva. Ezen miért nem akadnak ki az emberek? Megy itt az általános nőekézés, hogy a nőknek milyen magasak az elvárásaik, lakás kell nekik, miközben sok férfi k...rvára kihasználja a nőket saját anyját anyagilag.

Arról nem is beszélve, hogy ha legtöbb nő még a férje rokonait, szüleit ápolgatja, mert ez is rájuk hárul a legtöbbször, elég megnézni a család rovatot hány kérdés volt erről.

2020. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam 30. volt.
2020. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

23 éves koromban meghalt anyám, szóval nekem kellet csinálni mindent, de előtte is csináltam dolgokat, mostam a ruháim (kézzel, nem volt automatamosógép, csak a hajdú páros, de azt én nem használtam), takarítottam igaz többször csinálta az anyám. Főzni nem tudtam, azt mindig anyám csinálta.

Azért arról, hogy nem segítenek a gyerekek otthon, sokszor a szülök is tehetnek, ők mondják ne csinálja az ember, azt hozzászoknak, hogy nem kell.


Az elköltözés meg külön kategória, ha nincs szülői támogatás nem egyszerű, egy munkás embernek. Régen biztos egyszerűbb volt, nagyszüleim egy portás (mamám), és egy buszvezető, azt sofőr a tatarozónál(papám) kettejük fizetésből házat építettek. Ezt most próbáld meg, nem menne.

2020. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"nincs igényük, és erejük elkoltozni otthonról, ezért egyetem után haza is mennek, ami még nem lenne akkora baj, de itt visszaesnek egy 5 éves szintjére, amikor az anyjuk főz, mos, takarít rájuk. Ha meg elkoltoztek a barátnővel, akkor meg a barátnő veszi át az anya szerepét"


Elemezzük ezt a szöveget.

Először is az "egyetem után haza is mennek" részt. Egy nem büfé/ruhatár szak mellett (pl mérnöki, orvosi stb), iszonyú nehéz dolgozni, ha nappalin tanulsz.

Tudom, miért tanul valaki nappalin, de 18 évesen szeptemberben még kb ugyanott tart az ember agyilag, mint érettségi előtt gimnazistaként. Ideális esetben a szülők egy felsőfokú/OKJ tanulmányt is támogatnak, mert az érettségivel kitörölheted.


"itt visszaesnek egy 5 éves szintjére, amikor az anyjuk főz, mos, takarít rájuk"

Biztos le fog hurrogni engem mindenki, de engem az anyám egyszerűen nem hagy pl mosogatni sem. Mosni, főzni, sütni sosem tanított meg (ugye a háztartás "nehezebb" része kb ennyi). Néha nagymamám mutat ezt-azt, de ha majd különköltözöm, ezeket magamnak kell majd megtanulnom. Egyébként nem vagyok rendetlen ember.

Tudom, hogy nem az én esetem az átlag, meg mindenki le fog hurrogni, hogy mennyire életképtelen vagyok, de letojom, széllel szemben nem fogok hu-ozni, ha anyám nem hagyja, ez van.


"Ha meg elkoltoztek a barátnővel, akkor meg a barátnő veszi át az anya szerepét"


Biztos megint gáznak hangzik, de ha a leendő barátnőm háziasabb lesz mint én (valószínűleg igen...), akkor megkérték hogy mutasson meg ezt-azt. Közös programnak sem rossz pl egy közös sütés.

Legalábbis nagyanyámnál élveztem.. xd


"Hány éves korban várható el a felnőttként viselkedés?"


Szerintem leghamarabb azutan, miután majd teljesen függetlenedek. Biztos hogy lesz utána is olyan, hogy pl halmokban áll a mosatlan ruha/koszos tányér, mert még nem szoktam hozzá a külön élethez.


Egyébként visszakérdeznék, hogy a lányok mikor "nőnek fel"? A 17-22 éves hölgyek között szintén sok az éretlen, aki legalább annyira gyerek, mint én.


19F

2020. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!