Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak, akiknek nem lett...

Férfiak, akiknek nem lett gyerekük! Összességében mennyire vagytok boldogok?

Figyelt kérdés

Azokhoz a férfiakhoz szól a kérdésem, akik már idősebbek (tehát legalább 35, de inkább 40 fölöttiek) és nincsen gyerekük. Hogyan hat ez a tény a boldogságotokra? Van bennetek hiányérzet, vagy teljesnek érzitek az életeteket?

Tudtok boldogok lenni ettől függetlenül, vagy inkább depresszívek a mindennapjaitok?



2020. jan. 11. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Azt szoktam mondani, hogy szeretnék, de eddig még nem találkoztam a leendő anyjával. Tehát én szeretnék már régóta.

Vannak olyan hasonló korú, vagy nálam is idősebb férfi ismerőseim, akik már nem is akarnak gyereket. A többségüknek viszont van már gyerekük. Én biztosan boldog lennék, ha lenne. De akiknek van, azok közül nem mindenki becsüli meg, nem is tudja, milyen szerencsés.

2020. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb és teljesebb nem is lehetne az életem.

Elmúltam 40, de továbbra is inkább az akadályozó tényezőt látom a gyerekben, amolyan “akinek nincs baja, csinál magának” módra.

Nem tudom milyen apának lenni, biztos van benne valami jó is különben nem vállalnák olyan sokan, de hogy én nagyon jól megvagyok nélküle az biztos.

2020. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

37 vagyok, párom sincs, nem is volt sosem. Nem befolyásol, mert tudom, ehhez érettség kell. Én alapból az idősebbekkel jövök ki jobban, így a gyerek téma nem izgat. Nem hiányzik, a munkám során néha találkozom velük, de ennyi.

Számomra az élet alapból büntetés, így nem depresszív, hanem inkább monotonnak mondanám csak.

2020. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
38 vagyok,és nem szeretem a gyerekeket.Bocs,de qrvára idegesítőek,örülök,hogy nem kell ilyesmivel foglalkoznom.
2020. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem a gyerekeket, és a baráti köröm szerint valószínűleg nem lennék rossz apa, de azok a hölgyek, akikkel eddig hosszabb vagy rövidebb ideig együtt voltam, nem bizonyultak olyannak, hogy tisztelni tudtam volna őket. Mindegyik túlságosan "kifelé" élt, a barátnőinek, a kolléganőinek, a társadalom elvárásainak próbált megfelelni. Nekem az ilyen nőktől feláll a szőr a hátamon. Ez a "menjünk nyaralni Görögországba, mert minden kolléganőmet külföldre viszi a férje nyaralni"-típus. Kit érdekel, hogy a kolléganők hová mennek nyaralni?? Az ő dolguk. Az én nyaralásomat ez nem fogja befolyásolni. Miért van az, hogy a nők egy részében olyan erősen működik a társadalmi konvenciókhoz való görcsös igazodás? Ha találnék egyszer egy laza, jófej, pedantériamentes nőt, aki magasról tesz a konvenciókra ... de ez csak álom. Felébredek és a bilibe ér a kezem.
2020. márc. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!