Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is az orvosok...

Szerintetek is az orvosok összességében emberileg szemetek?

Figyelt kérdés

Mind praxisban, mind emberileg sznobok, lenézőek.

Pedig pont nekik nem kellene az embereket lenézni, hivatásból adódoan.



2019. júl. 9. 14:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Inkább úgy fogalmaznék, hogy sok ilyen orvos van sajnos. De szerencsére vannak elhivatottak is.

Amíg nem kellett soha dokihoz járnom, azt hittem, azért mennek az emberek orvosnak, hogy másnak segítsenek, ma már sajnos látom, hogy sokan csupán azért, mert preszízst és pénzt jelent.

2019. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Ne altalanosits. Nem mindegyik. Van aki igen es van aki nem. Van aki a praxisaban egy idiota a mindennapi eletben nem, es forditva. Van aki mindkettoben. Talalkoztam mar minden felevel
2019. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 subrette ***** válasza:
92%
Van mindenféle. Van sznob és példakép is. Meg a kettő között sok minden. Sajnos néhány nem oda való, vagy eltévedt lehúzza a szakma megítélését.
2019. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy csúnya dolog az általánosítás, viszont nem tudok attól elvonatkoztatni, hogy nagyon rossz tapasztalataim vannak velük emberileg is.

Én elismerem a szakmájuk értékét és hogy nehéz volt az orvosi, de ettől még nem kell úgy beszélni a másikkal mint ha az nem is lenne személy. Főleg praxison kívül furcsa ez nekem.

2019. júl. 9. 14:38
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Velem eddig mindegyikük kedves és segítőkész volt.
2019. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

Emberekről van szó, nem lehet róluk összességben beszélni. Egyébként nekem kevés ilyen tapasztalatom van, pedig egy időben törzsvendég voltam olyan embereknél, mint Prof. Dr. Czinner Antal, vagy épp Prof. Dr. Szendrői Miklós. Előbbi mindig úgy kezelt mindenkit, mintha a saját gyereke lett volna, míg utóbbi kérdés és kérés nélkül akart segíteni a munkaügyi perben, mikor a munkáltatóm miatt közel nyomorékká váltam. Ezen felül jártam SZTK sebészeten, ortopédián, a háziorvosomat is rendszeresen látogatom, és egyikük sem szemét, vagy lekezelő.


Két kivétel van, a körzeti fogorvos. Ki kellett venni a bölcsességfogamat, és az előtte lévőt is, mert előbbi fekve maradt, és nyomta a többi fogam, míg utóbbi emiatt sérült. Elküldött máshoz, ott normálisan, korrektül hozzáállva megcsinálták, csak sajnos utána majd beleőrültem a fájdalomba (kiment az érzéstelenítő), és ömlött a vér is a sebből még fél nap múltán is. Visszamentem a körzetihez, aki közölte, hogy ez rendben van, meg amúgy is időpontot kéne kérni... Na ez volt a második és utolsó alkalom, hogy nem koplaltam inkább össze egy magánorvosra. Az első még a gyerekfogászaton volt, ahol az orvos utálta a gyerekeket, és ezért szó szerint kínozta őket.

2019. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Soknál tapasztaltam, hogy nagyon tetten érhető a "na én aztán letettem ám valamit az asztalra" stílus és nagyon kell vigyázni, hogy az ember miképpen kérdez, próbál érdeklődni, informálódni saját betegsége kapcsán.

Én azt is meg tudom érteni ugyanakkor, hogy talán az is nagyon kiváltja ezt az orvosokból, ha sok betegtől okoskodást kap. A beteg rákeres a neten a problémájára, majd az első pár találat alapján úgy gondolja, hogy rendelkezik azzal a tudással, mint az orvos, esetleg okoskodik, hogy ő "miket olvasott", diagnosztizálja magát, megmondja, hogy neki milyen gyógyszert írjanak fel... Stb...

2019. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Egyáltalán nem. Kell egy iszonyatos mennyiségű lexikális tudás, azt évtizedekig frissen kell tartania, némelyiknek lehetetlen munkaideje van, ráadásul emberekkel bánni alapból durván nehéz, képzelem milyen mindez beteg (nyűgös, ideges) emberekkel, és az aggodalomtól agybajos hozzátartozóikkal. Te ilyen oltásellenes vadbarom is vagy?
2019. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Nap mint nap sok emberrel foglalkoznak a rendszer amiben dolgoznak se tamogatja oket. Nem tudjak kipohenni magukat. Belefaradnak bele fasulnak ezert ilyenek. Ninxs turelmuk a betegekhez.

Sokat javulna a helyzet ha ki tudnak pihenni magukat es meg lennenek fizetve.

2019. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!