Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz, hogy az ember "elfelejt"...

Igaz, hogy az ember "elfelejt" beszélni, mert nem kommunikál szinte senkivel? (max online levelezéssel csak)

Figyelt kérdés

- ökög-makog, ha valaki netán hozzá szól

- nem tud dönteni, ha kérdezik

- esetleg hadar vagy nagyon lassan beszél (helyzetfüggő)

- nyelvbotlás



2020. jan. 13. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
A keményen ittas ember is produkálja eme tüneteket, de majd legközelebb azt mondom a rendőrnek hogy a haverom nem részeg csak antiszociális.
2020. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Igen, ez egy létező jelenség, viszont ahhoz hogy komolyan észrevehető legyen, 5-10 évig minimum nem szabad emberrel beszélni.
2020. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem felejtettem el beszélni csak nincs kivel 😂
2020. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy döbbenetes interjú, amit Vitray Tamás készített, két amerikai magyarral.

Az egyik egy harmincas figura volt, kb. 3 hónapja élt kint.


…és akkor menni júeszéj, cshinálni egy nagy biznisz, óh vell… és így tovább.


A másik beszélgetőtárt 60 éve nem hallott magyar beszédet, nem olvasott magyarul.

És tökéletesen beszélt, a legkisebb akcentus nélkül. Kitalált szavakat, de azt remekül. Akkor jelentek meg a világban az első mobiltelefonok. Úgy beszélt róla, hogy mozgótelefon. Tehát még ilyenkor sem használt idegen szót.


Vitray megkérdezte, hogyan sikerült ilyen szépen megőrizni az anyanyelvét. Nem értette az öreg elsőre. Végül ezt válaszolta (igyekszem pontosan idézni).


Szerkesztő úr! Az nem fordulhat elő, hogy az édes jó mama – még ha az égben is van már – ne értse a fia szavát.

2020. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyen embert. Rendszeresen kommunikál másokkal, csak épp egyszerű, mint a faék.
2020. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem volt ilyen.


Amikor 6.osztályos voltam nem voltak barátaim. Így amikor eljött a nyári szünet senkivel nem tudtam beszélni. (a szüleimmel sincs jó kapcsolatom naponta szószerint max. 3 szót váltunk). Tehát 3 hónapig meg se mukkantam.

Aztán eljött a szeptember, sulikezdés és azt vettem észre, hogy nem jön ki hang a számon csak erőltetetten. Dadogtam, makogtam, hadartam, artikukálatlanul beszéltem. 2 hét kellett mire visszarázódtam a beszédbe.

2020. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen van. Nagymamám sokáig élt egyedül, mikor bekerült otthonba, még ott se igen beszélt senkivel és a vége felé már szinte csak hangokat tudott kiadni és ha nagyon bemérgesedett, akkor sikerült tisztán kiejtenie 1-2 szót.
2020. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én most a munkaköröm miatt nagyon keveset beszélek és kezdem tapasztalni, ijesztő.
2020. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6,8# Na, ugye?:D Én majdnem 3 éve alig mukkanok meg középsuliban és ezek a tünetek jelentkeznek. Kicsit félek, de majd csak befejezem az évet.
2020. jan. 13. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!