Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy alkoholista minden fajta...

Egy alkoholista minden fajta italt szeret? Rövidet, sört, whiskeyt, bort, likőrt, mindegy, csak alkoholos legyen? Lehet alkoholista, aki mondjuk a pálinkát nem szereti?

Figyelt kérdés

2020. jan. 16. 18:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Viszont akkor úgy tűnik, én válogatós alkoholista vagyok, mert a koccintós bort sem iszom a mérhetetlen sz.r íze miatt.
2020. jan. 16. 19:23
 12/15 anonim ***** válasza:
És mennyit iszol naponta? Mert ha csak 1 pohárka bort például, azt én nem nevezném alkoholizmusnak.
2020. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ismerek alkoholistát, aki csak töményet és bort iszik.

Rekesz sör mellett simán elmegy, nem érdekli.

Pedig súlyos stádiumban van már, ha nem ihat remeg, verejtékezik, teljesen elhülyül.

2020. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Egy üveg jó minőségű bort megiszok általában, plusz whiskey jöhet mellé, olykor mindezt leöblítem sörrel. De elég válogatós vagyok, sörből az édesebbet, erősebbet szeretem, borból a minőségit, whiskeyből a közepes árfekvésűt veszem, iszom.
2020. jan. 16. 19:41
 15/15 Phoney ***** válasza:

Nem „egy alkoholista” van, hanem sok különböző alkoholista. Az alkoholista ugyanúgy szerethet vagy nem szerethet bizonyos italokat (vagy akár egyiket sem), mint mindenki más, csak az ő alkoholfogyasztása kényszeres. Ha nem tudod megállni, akkor alkoholista vagy, tökmindegy, hogy eközben válogatós vagy-e.

Azt pedig még te sem tudod (maximum fantáziálsz róla), hogy ha hosszabb távon nem jutnál hozzá ahhoz, amit szeretsz, akkor ráfanyalodnál-e arra, amit nem szeretsz – de ha nem, az sem változtat a lényegen, mert nem az a kérdés, hogy az okádék kannásbor elvenné-e a kedvedet az ivástól, hanem az, hogy saját magadat le tudod-e beszélni az ivásról.

2020. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!