Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert fikazza le folyamatosan...

Miert fikazza le folyamatosan az en dolgaimat az illető?

Figyelt kérdés
Egy baráti társaságban vagyunk az illető nővel és ha lát rajtam valami újat, legyen az egy óra, új a frizuram, a telefonom vagy bármi más, neki az tuti biztosan nem tetszik, ő biztosan nem venne ilyet, sőt még egy undort is nyom rá. Eldontotem, higy semmot nek osztok már meg vele, mert ő biztosan lefikazza. Most meg az a baja, hogy en titkolozok előtte és mekkora szemét vagyok, hogy nem mondtam neki hogy vettem új autót. Vélemény? 30N

2020. jan. 20. 07:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat az érthetetlen félre gepelesert....
2020. jan. 20. 07:47
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Cicaharc. Ez a véleményem. Én magasan szarok rá, hogy kinek nem tetszenek a cuccaim. Nekem tetszenek. Mondjuk én férfi vagyok, lehet azért látom másképp ezt.
2020. jan. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan az az eset,másban a gerendát,magában a szálkát sem. Ez az önbecsülés hiányából fakad. Most ha azt mondja minden újonnan vett dolgodra, hogy nem tetszik,az nem azért van elsősorban mert ő egy utolsó alja ember, annak okán mutat ki ilyen reakciót, hogy boldogabb legyen a veled való összehasonlítással. Tehát kijelenti például egy új ruhádra azt, hogy milyen ronda,ő biztosan nem venné ezt fel,már jobbnak,értékesebbnek gondolja magát:mondván nekem jobb az ízlésem.
2020. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ez miért jó így neki?
2020. jan. 20. 09:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt is mondja,hogy jó,csak tagadja. Nem érzi így jól magát,de valahogy kompenzálni kell az elégedetlenségét. Ha nem tesz érte,hogy jobban érezze magát a saját bőrében,akkor ez az egyszerűbb formája ennek :).
2020. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tenni tesz, mert amugy sokat ad magára. Sőt, sokkal többet mint én. Ő jar hetente kozmetikaba, manikuroshoz, szolariumba. Nos, en egyik helyre sem jarok.
2020. jan. 20. 09:42
 7/9 anonim ***** válasza:
A tenni kifejezés alatt nem is a fizikai dolgokra gondoltam, lelkiekre
2020. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valamilyen frusztrációját próbálja kompenzálni. Én az ilyen emberektől igyekszem távol tartani magam, energiavámpírok. Abból táplálkozik, hogy téged lehúz. Ha nem tudod teljesen kizárni az életedből valami miatt (pl. tesó, vagy a párod legjobb barátjának a nője, stb.), akkor húzd meg a határaidat. Szúrj vissza, hogy "még szerencse, hogy nem neked kell tetszenie", vagy "örülök, hogy nem egyforma az ízlésünk, így legalább nem látom meg ugyanazokat a darabokat rajtad is", vagy "nem vagyunk egyformák, nem feltétlenül kell tetszenie, a lényeg, hogy nekem bejön". Erre biztos jön majd valami kontra, de mindent lehet értelmesen, elegánsan hárítani.

Aztán kicsit lehet szemfelnyitogatni, hátha érzi a célzást:

Szemét vagy, mert nem mondtad, hogy új autót vettél. "Miért mondtam volna? Neked úgysem tetszene... :D"

Ha ez sem működik, még mindig leülhetsz vele beszélgetni, hogy nem érted miért szólja le mindenedet. Mit akar ezzel elérni?

Nekem is van ilyen ismerősöm, de mivel tudom, hogy ő mit kompenzál ezzel, ezért nem veszem fel. Inkább sajnálom amiért őt az teszi boldoggá, ha mást túl licitálhat, vagy lehúzhat.

2020. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy ignorálod, és nem válaszolsz rá, vagy valami frappáns vissza-, beszólással helyben hagyod. Annál rosszabb, minél jobban azt látja, hogy sikerült téged felhúznia.
2020. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!