Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Állandóan nagyot mondok!...

Állandóan nagyot mondok! Hogyan gyógyulhatok ki ebből?

Figyelt kérdés

Mindig felnagyítok mindent. Mindent izgalmasnak mesélek el, amikor unalmas az életem. Például láttam egy balesetet, de a másoknak mesélt történet szerint én voltam a hős aki segített a bajbajutottaknak. Egyszerű dolgokban is hazudok, ha megkérdezik mennyi idő alatt értem ide, akkor a 10 perc helyett 20-at mondok automatikusan. A lakásomra is azt mondom, hogy 100 m2, amikor valójában 70 m2. Ha egy helyre járok egy ismert emberrel, akkor mások előtt már a barátomnak mondom. Akadt ilyenek miatt kellemetlen szituációm. Egy ismert színészt odahívott hozzám a munkatársam, mondta a színésznek hogy látod itt van a Józsi is (kitaláltam a nevet). Hebegett-habogott az ember, de jó fej volt. Mondta rögtön, hogy persze, a konditeremből ismerjük egymást. Aztán közben ott kétszer láttam, de szóba se álltunk egymással. Még szerencse, hogy jó a memóriája és mindenkit megjegyez.

Hogyan lehetek normális ember aki nem vetít? Egy végtelenül unalmas ember vagyok amúgy, azért is csinálom hogy megszeressenek mások.


2020. jan. 22. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szakember tudna rajtad segíteni
2020. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus.
2020. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Velem szinte detto ugyanez van, mondjuk olyanokban nem szoktam kamuzni, hogy azt állítom, XY emberke a barátom/akárkicsodám, mert elég kicsi a világ és bármikor lebukhatok. De amúgy az rám is igaz, hogy pl. 5-6 percet késik a busz, akkor másoknak már úgy mesélem el, hogy "Negyed órát vártam a buszmegállóban, mire jött egy busz...", vagy reggel a szokásos ébresztőm után 10 perccel később mászok ki az ágyból, a barátnőimnek pedig azt mondom, hogy "Ahj reggel elaludtam és negyed órám volt zuhanyozni, fogat mosni, felöltözni, hajat vasalni, meg enni, majdnem elkéstem!"


Szerintem amúgy addig nem feltétlenül baj, amíg tényleg csak annyi a szándékod ezzel, hogy valamivel érdekesebb, szórakoztatóbb legyen a sztorid, illetve te magad. Ha már szándékosan félrevezetsz másokat, az viszont már nem teljesen okés (és pl. nekem az már eléggé meredek, hogy ismertebb emberekről azt hazudod, barátok vagytok, miközben a valóságban az illető nem is tud kb. a létezésedről)

2020. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A poén az, hogy én pont az ellenkezőjét kapom.


Nem tudok izgalmasan mesélni és mindig csak a tényeket, valóságot mondom, mesélem. Aztán megkaptam már többször, hogy meg kellene tanulnom feldobni, kiszínezni a történeteimet.


Olyan ez mint a mesék, az emberek nem a nyers valóságra vágynak, hanem jó szaftos sztorikra.

2020. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!