Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nem beszelnek a mai...

Miert nem beszelnek a mai 16-22 évesek választékosan?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Es a kortársaim akikkel napi színét találkozok, nagyon ritkan beszelnek választékosan. Teli szövik a mondatukat trágár szavakkal, sok a szóismétlés, es a mondataik nyelvtanilag helytelenek. Sok az őzés, és az üres járat a mondandójukban. Ez miert van? Illetve ha társaságban vagyok sokszor sok szóra rákérdeznek, pedig nem is olyan regen roppant gyakoriak voltak. Gondolok itt a fabulára, produktivitásra. Vagy csak az én ismeretségi köröm ilyen?
2019. júl. 30. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem olvasnak könyveket vagy cikkeket csak Facebook posztokat ezért nincs szókincsük és ezek szerint igényük sincs rá hogy fejlesszék.
2019. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Az átlag ember soha nem volt egy Shakespeare. 100 éve még az sem volt ritka, ha valaki írni, olvasni nem tudott, ehhez képest egész jól állunk.
2019. júl. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt is észrevettem, hogy nagyon írni sem tudnak manapság a kamaszok, de sajnos még sok felnőtt se.


És kérlek ne fogd arra, hogy telefonról írsz, mert én is arról írok és lám, le tudtam írni minden szót rendesen.


16/L

2019. júl. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon zavarni tud a dolog.

Egy kortársammal sem tudok elbsszélgetni egy jót, mert ott az "őőő", "hàt de" és a "dehát", stb.

És minden mondatuk szinte ezekből a szavalkból áll.

Nem értem, ha egyszer annyira szép a nyelvünk és változatos, akkor miért nem lehet szofisztikáltan beszélgetni a másikkal?

Chaten? Chaten meg szinte lehetetlenebb a dolog. Akkor csupa "XD" meg "thx" a mondat a többi angol rövidítésről és az idétlen nem létező szavak (például : szercsi) használatáról nem is beszélve.

És tényleg az a sok káromkodás is annyira elrondítja a dolgokat.

Pár napja beszélgettem egy velem egykorúval és szomorúan hallgattam, hogy minden mondatában ott volt a "b*zd meg".

Épp ezért inkább nem kommunikálok senkivel.


×/l

2019. júl. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy én 23 vagyok, haha. :") Az általad leírt jelenség meg szerintem azért van, mert az emberek zömét egyáltalán nem érdekli a nyelv. Pár évvel ezelőtt még én is kiakadtam azon, hogy milyen kevés a szóhasználatára (is) igényes ember, és akkor könnyebbültem meg, amikor elengedtem a dolgot.


Az a baj, hogy a produktivitásnál és hasonlóknál megjelenik az idegen nyelv hiányossága is. Szerintem én is hamarabb ismertem a productive-t, mint a magyarosan átírt változatát, de ebből már ki tudtam következtetni, hogy mi az.

2019. júl. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak "a mai" gyerekekkel van így.


Amikor én ebben a korosztályban voltam, amit írtál, emlékszem, ha hallottam vagy olvastam egy szót egy szövegkörnyezetben, én is próbáltam használni. ha nem voltam biztos benne, akkor inkább utánakérdeztem vagy megnéztem a jelentését.


Viszont, amikor próbáltam beszélgetésnél hazsnálni, édesanyám mindig megállított és mondta, hogy ne beszéljek így, nem használjak olyan szavakat, amiket csak nemrég ismertem meg, ne tegyek idegen szavakat a beszédembe, mert nem lesz tőle természetes, illetve, ha rossz szövegkörnyezetben használom vagy rosszul mondom, akkor nevetség tárgyává válok.


Ha az iskolában használtam, akkor csak felvágósnak gondoltak és szépen valami beszólással csitítottak.


Ebből fakadt, hogy rengetegszer ismételtem a szavakat.


A környezetem is így volt vele.


A helyesírásra természetesen odafigyeltünk, akkoriban még nem rövidítettünk, szóltunk egymásnak, hogy az nem muszály, hanem muszáj, stb.


Kissé bizonytalan volt a beszédem, a mai napig az, csak annyiban különbözik, hogy akkoriban gyakran beleillesztettem a mondatokba, hogy "ööööö" "izéééé" "háááát", mára már szimplán lassabban beszélek.


Én ezt azoknál tapasztaltam, akik zavarban vannak, amikor beszélnek vagy csak simán olyannal beszélnek, akikre felnéznek vagy, éppen ellenekzpőőleg, akit a hátuk közepére kívánnak.


A trágár szavak használata is megvolt már akkor is. Mondjuk, ahol éltem, ott a sorozatokban is minden jelenetbe belekerül minimum egy "b..suza meg", "k..va anyád", stb., ahhoz képest szerintem itthon nem annyira durva a helyzet. De úgy tapasztaltam, hogy ez egy kissé oldotta a feszültséget, a kapcsolatot kissé szorosabbá fűzte, lévén, egy baráti csevegésben nem illesztesz be olyan szavakat, hogy cs.szd meg, olyannak, aki ezt sértésnek venné, nem ismerne, hogy ezt nem támadásnak szántad.


Valaki írta, hogy kevesebben olvasnak könyveket, ezzel is egyetértek. Illetve, van lehetőségük olvasni a ő korosztályuknak írt könyveket, de nagyon lebutított mondatokban fogadják be a történetet.

2019. júl. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Jaj, de szeretem ezeket a fiatalokat is, akik ilyen koravénként csak szidni tudják a kortársaikat. Persze, te sokkal több vagy attól, hogy ősrégi vagy éppen idegen kifejezéseket használsz, mindenki más meg a tudatlan, ugye? Egyébként a trágár szavak használata nem zárja ki azt, hogy valaki választékosan beszéljen, sőt az intelligens emberek gyakran káromkodnak. Ha nem tetszik valami, változtass, pontosan tudod, hogy találhatnál olyanokat, akik az elvárásaidnak megfelelnek, csak te nem ezt akarod, hanem panaszkodni és fitogtatni, hogy mennyire intelligens, jól nevelt vagy. Mi lenne, ha megpróbálnád élvezni az életet és mások társaságát ahelyett, hogy elemezgeted a mondataikat? Sok barátod lehet... Fabula.. beszarok😀
2019. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Juuuj, komolyan a 16-22 évesek választékosságáról beszélsz, amikor a "tipikus magyar proli" 40 felett azt sem tudja, mit jelent az, hogy szinoníma, és csak arra tud 2-nél több kifejezést használni, valakit el kell küldeni melegebb éghajlatra? :D
2019. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!