Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettek ilyen felszínesek...

Miért lettek ilyen felszínesek az emberek?

Figyelt kérdés

Miért azt nézik, hogy mid van és nem azt, hogy ki vagy?

Például engem sosem vonzott az egyetem, az hogy diplomát szerezzek, mégsem érzem ettől magam kevesebbnek sem intelligenciában, sem emberileg. De sok közösségben hajlamosak amiatt lenézni, hogy nem érted el ezt-azt, nem rendelkezel különböző papírokkal, amiknek sokszor hasznuk sincs csak nagyobb szerepet tulajdonítanak nekik, mint amit érnek. (Lásd: érettségi)

De hogy ne csak a tanulással kapcsolatos dolgok legyenek kiemelve és ami nem személyes tapasztalat: Ha x korodra nem tudsz felmutatni egy lakást, egy barátnőt, esetleg egy családot, akkor szintén más szemmel tekint sok ember az alanyra, ahelyett, hogy ugyanúgy adna esélyt a megismerésére, lehet, hogy tök jól passzolnának ezektől függetlenül és nem feltétlen az alanyban van mindig a hiba, persze az sem kizárt.



2020. jan. 25. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek mindig a te életeddel fognak foglalkozni ezt tanuld meg jól! Mindig a legjobbhoz fognak hasonlítgatni téged, ahogyan önmagukat is. A te dolgod megtanulni, hogy ez ne tudjon megérinteni, ne érezd feszültnek magad miattuk és egyszerűen tegyél a véleményükre. Sőt. Ha eljutsz arra a szintre, hogy emelt fővel, rezzenéstelen öntelt arccal végigsétálj köztük, akkor te leszel a király!
2020. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is voltak, mindig is lesznek. Nem érdemes ilyen emberekkel foglalkoznod, a saját boldogságod (és hozzátartozóidé) a legfontosabb.
2020. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nahát meglepően normális válaszok érkeztek, köszönöm. Ment a zöld mindenkinek.
2020. jan. 25. 22:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szerinted régen nem ilyenek voltak az emberek?

Nem találkoztál még elég nyuggerral...

2020. jan. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ez most ilyen nyílvános simogatás kérő kérdés?


Most mit mondjunk erre?

A belédkötő alakokkal egyet tehetsz: Figyelmen kivül hagyod.

Mindenhol vannak, meggyőzni úgysem lehet igazából senkit sem.

2020. jan. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 "A nyuggereknél" én nem tapasztaltam ilyet, sőt régebben sem, hogy ezek alapján szórnák az embereket egy társaságban vagy egy közösségben, de nem mondtam, hogy nem volt ilyen régebben


#5 Mi ebben a simogatás? Kiemeltem nem személyes példákat is, amik tőlem függetlenek,de jelen vannak akkor a társadalomban.

2020. jan. 26. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha x korodra nem tudsz felmutatni egy lakást, egy barátnőt, esetleg egy családot, akkor szintén más szemmel tekint sok ember az alanyra,"


Hát pedig én pont attól a drága Ratkó generációtól tapasztalom ezt leginkább.


Egyből megy a "bezzeg én már 25 évesen tyütyürütyü nyenyenye" blablázás.

Közben fingjuk nincs a mai munkaerőpiaci helyzetekről, a mai ingatlan árakról, a mai képzési rendszerről.


Ők 1978-ban leragadtak, a kenyér náluk azóta is 1 forint, az államtól boldog-boldogtalan felvehetett annyi hitelt amennyit akart, építhette csomó ma létező jogszabály nélkül a böhöm nagy belterű házait amiket aztán vénségére a nyugdíjából már kifűteni sem tud, és egy mezei érettségivel akár felsővezető is lehetett a gyárban.

Ebben a világban vannak megragadva, és ebből a már 30 éve leáldozott világból osztják az észt két marékkal.

Miért nincsen még gyerek, miért nincsen még munkahely, de volt már olyan is aki abba kötött bele hogy miért váltogatom gyakran a lakhelyemet vagy a munkahelyemet (mert ő bewzzeg egy településen és egy munkahelyen húzta le a 40 évnyi munkaviszonyát).


Fiataloknál (30 alatt) elvétve futok bele ilyen mindenki felett ítélkező gyökerekbe.


Ezt a "diploma alapján ítélnek meg" dolgot amúgy csak olyanoktól hallottam eddig, akikjátszák a mártírt, hogy őket lenézik, közben senki rájuk se bagózik a diploma hiánya miatt.


Vannak persze felvágós hülyegyerekek, akik a diploma után nagyobb pofával állnak a világ elé mint egy vetítővászon, de ilyenből mindig volt.


Mindig volt olyan, aki valami totál érdektelen eredményével vágott fel mindenhol (ismét csak nyuggerek: Én még vótam katona!!! És te???)

2020. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!