Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itt gyikon miért ennyire...

Itt gyikon miért ennyire felszínesek/okoskodók az emberek?

Figyelt kérdés
A napokban feltetttem egy kérdést. Nem részleteztem, mert nem azon volt a lényeg. (Nem szaftos magánügy :D, egy általános kérdés). Szomorú, de kb. 10 emberből 1 tudott érdemlegesen válaszolni. Ezalatt azt értem, hogy a kérdésre válaszolt és nem ragadott ki szavakat, amikről tovább kérdezett volna. Ellentétben a többiekkel. Viszont kérdezni is csak egy kérdezett. Írtam rá egy rövid kommentet, a többiek meg abból ragadtak ki egy szót, és kérdezés nélkül osztogatták az észt, csak mivel nem írtam nekik, hogy "bocsi de fogalmad sincs kinek írod", kezdte sorra a többi. Mintha azt várnák hogy robbanjak mert nekik van igazuk, aztán tudnak oltani. Miért állnak/álltok hozzá így az emberekhez, readásul ismeretlenul? Ennyire betörte őket az élet, hogy már alapból felveszik ezt a tüskés páncélt és alig várják, hogy igazat kapjanak? Vagy már kivannak a sok munkahelyi/otthoni stressztől? Vagy miért? De a kedvencem az volt, hogy a többi meg ugyanazt leírja ugyanúgy csak más szóval, amit az előtte lévő. :D 0 ismerettel, de olyan okosan, mintha részesei lennének az ügynek, de közben semmit nem tudnak. :D Érdemes egyáltaltán ide járni? :D

2017. ápr. 29. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Politizálni nem mert ott szálnak a negatívok, amúgy igen.

Nem mindegy milyen kérdést teszel fel, pl, "ezt a bögrét mivel lehet megragasztani" ill ennél droidabb kérdések stb egyszerűen kihozzák az emberből hogy vmit írjanak oda, mert az őt annyira felbosszantja.

Soknak csak időtöltés, nem tud mit csinálni ráér, van akinek mindegy mit ír a kérdésre (szinte) csak töltse az időt.

Van aki próbál segíteni, de nem mindenki észkombájn így bántsák egymást, hiába a jó szándék.

2017. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
tudod! Gyikon gyikemberek válaszolnak neked:-)
2017. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Itt az emberek szeretnek kötekedni.


De azért vannak olyan esetek is, amikor jogosan oltják le a kérdezőt. Például Gyerekvállalás kategóriában egy anyuka leírja, hogy rendszeresen megüti a gyerekét, meg idegbeteg módjára ordibál vele, és akkor még Ő sajnáltatja MAGÁT, mert ő ilyen meg olyan fáradt (attól biztos kevésbé lesz fáradt, ha a gyereken vezeti le a feszkót, mintha csak egy bokszzsák lenne, és különben is, ha éppen rossz passzban van, nyugodtan verheti a kölyköt, minden meg van bocsátva), és hogy beleőrül a bezártságba (ki mondta, hogy a négy fal között kell nevelnie a gyerekét? És ha szerinted az a bezártság, hogy otthon van a kicsivel, nyilván halvány lila fogalma sincs róla, milyen, mikor valakit tényleg bezárnak valahova, és ott kell élnie, fogolyként.)


Szóval szerintem az ilyen anyukák nem szorulnak megértő szavakra, meg pátyolgatásra (az a gyerekre férne rá, akinek egy ilyen idegbeteg, hisztis személlyel kell együtt élnie), hanem igenis ki kell osztani őket, hogy álljon meg a fáklyás menet, bírjon már magával, elvégre felnőtt nő és anya, nem pedig egy havibajos kistini, aki csapkod meg kiabál, ha nincs jó hangulata.

2017. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Azért egyszerűbb lett volna ha megmutatod mi is volt az a kérdés.
2017. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Magyar mentalitás, mit vársz?
2017. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Értelmes kérdésre 10-ből 9 válasz értelmes lesz.

Arra, hogy "van itthon másfél zsemlém, 3 szelet szalámim, milyen ebédet főzzek belőle", vagy olyan kérdésre amire a választ Googleval megtalálni kevesebb ideig tart mint a kérdést kiírni, vagy ha valaki a házi feladatát akarja mással megíratni, illetve a politikai "propaganda-kérdések" és azok az álkérdések, mikor a kérdező a lelki-szennyesét borítja ismeretlenekre, kérdésnek álcázott nyafogás formájában, aztán dühöngeni kezd ha nem az elvárt reakciókat kapja - na, ilyenkor kezdik oltogatni a kérdezőt, pláne ha az még ugrik is a heccelésre. Hogy miért? Egyszerűen azért, mert a lustaság és a butaság irritáló, mint ahogy az is, ha hülyének akarják nézni az embert.

2017. ápr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező kontextus nélkül erre nem nagyon lehet mit mondani.
2017. máj. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"összeverekedtem a Lacival, most nem részletezném, hogy miért, de miért ilyen bunkó a Laci?"

...

2017. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak itt, más netes oldalakon, különösen a magyarokon.


Egyszerűen azért, mert a rengeteg boldogtalan frusztrált ember a neten akarja kiadni a gőzt, vagy megmutatni, h mekkora ász.


Egyébként a gyk semmi a chatekhez képest. pont ma futottam bele egy 30 körüli nőbe, aki először feltett egy informatikai feladványt, aztán ha rákérdeztél, h miért akar vizsgáztatni másokat, kaptál rögtön egy pszichológiai elemzést is:)

2017. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!