Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberek az Amerikaiak?...

Milyen emberek az Amerikaiak? (Tényleg egoisták és irtózatosan felszínesek? )

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 01:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Mind a 300 millió egoista és irtózatosan felszínes. Komolyan annyira bírom mikor valaki az emberi viselkedést kivetíti egy egész nemzetre...
2018. aug. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

Márpedig lehet és kell egyes viselkedési formákat és tulajdonságokat kivetíteni teljes népekre. Ez a közösség kultúrája miatt helytálló. Aki nem általánosít, elveti magától a széleskörű megismerés lehetőségét, és hazugságokba hergeli magát, pl. Hogy "minden ember egyenlő és önálló individum".

A jenkiken belül viszont el kell különíteni a városiakat és a vidéki élet, mert nagyon mások. A városiak nihilista, és tényleg egoista, önző radikálisan liberális népség. A vidékiek viszont tespedt fegyver- és gázolajmániás redneck bunkók. De még mindig jobbak, mint a városiak.

2018. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

2


Pont az veti el magától a széleskörű megismerés lehetőségét, aki általánosít. Hogy ezt kikövetkeztesse az ember, nem kell hozzá agysebésznek lennie.

2018. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem egoisták. A felszínességrõl nem tudok nyilatkozni, de amennyit megismertem egy Amerikai látogatás során, nagyon kedvesnek és barátságosnak tūntek, ebbõl a szempontból pozitívabb volt a helyzet, mint itthon.

Ha már általánosításról beszélünk, mi a véleményed a magyarokról?

2018. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Elég, ha a google mapon megnézel bármilyen településüket.

Szinte nincs olyan ház, ahol ne lobogna amerikai zászló.

Dolgoztam egy turizmussal foglalkozó munkahelyen, ha láttam, hogy amerikaiakért megyek, már fogtam a fejem.

Nem beszéltem az úton sosem, nehogy tudják, mennyire megy az angol.

Kb lenéztek mindent, ami él és mozog.

2018. aug. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt a válasz adók többsége elég rossz véleménnyel volt az amcsikról...tehát akkor ezek szerint csak.igaz az amit kérdeztem xD
2018. aug. 1. 12:26
 7/11 anonim válasza:
0%
#2 lofaxt jobbak ugy csapkodnak mindent ha nekik nem tetszik vmi mint egy skinhead naci agybajos orult
2018. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egoistanak nem mondanam oket de felszinesnek igen.

Megkerdezik hogy vagy de igazabol csak udvariassag, nem erdekli oket. Nagy hazakban elnek, uj kocsival jarnak, kozben meg tele vannak adosaggal.

Sokszor latok uj autot a regi lepukkant hazak elott mert arra adnak. Nem nagyon lehet latni oreg autokat.

2018. aug. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Travis83 ***** válasza:
100%
Itt élek 12 éve amcsiban. Többségben nem igaz, amit hallottál. Odahaza ezerszer rosszabb a helyzet az emberekkel. Itt viszont még egy idegen is készségesen és maximálisan segít, ha bajban vagy. Néha nem is hiszed, hogy ilyen még létezik a mai elkurvult világban. Ja igen, ezt mind tapasztalatból írom!
2018. aug. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Még a legigazabb általánosítás is csak maximum az emberek 80%-át írhatja le, és ha ez alapján ítélsz meg egy nemzetet és állsz a konkrét emberekhez akkor minden 5. embernél súlyosan tévedni fogsz. És ez a legjobb általánosítás! Nem az átlag.


Az emberek tulajdonságai (bármilyen), normális eloszlást (harang görbe) követnek, tehát mindig sokan ki fognak csúszni az általánosításodból.


Amcsiban többször is voltam, összesen majd egy hónapot, sok helyen, a keleti parttól a nyugatiig bejártam. Nekem teljesen másmilyeneknek tűntek városról városra az emberek. Igen, az alap hogy vidéken másak mint a nagyvárosokban, de pl New York és LA is ég és föld! A vidékiekről van csak általánosítás bennem, és max annyi hogy nem igazán tudnak az országukon kívül semmiről, nem is nagyon mennek külföldre, és természetesen ez csak az icipici mintámból ered és lehet ha mégegyszer mennék, mást tapasztalnék.

2018. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!